Results 1 to 7 of 7

Thread: Magnetni nosaci skija

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Magnetni nosaci skija

    Jel neko imao iskustva sa ovim zezalicama?

    Čini se da je izuzetno praktična stvar, samo je pitanje kako to izgleda u praksi. Ja sam onomad na Suzuki kačio krovne nosače za bajs i to je baš nezgodno jer praktično cela ta skalamerija pasuje samo na konkretan auto, tako da si baš vezan za komplet kola-nosači.

    Jel ima neka marka, model. Vidim neki Menabo ovo ono, ali nisam pametan jel treba zaštita od krađe uopšte. Ako se to lako skida/montira, kad dođem kući/na planinu, samo spakujem to u gepek i ćao đaci.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Pa magnetni, spakuješ ih valjda u gepek kad skineš skije.
    Menabo je ok brend, to je nivo ispod Thule valjda.
    Meni neko reče kao nemoj samo brzo da voziš, preko 130 ali to piše na svakom nosaču bilo čega ali što sam ih viđao po parkinzima i ovako pričao s ljudima koji ih imaju, niko se nije žalio, super je praktično.

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Razumem to što kažeš, ali to piše i na kutiji. Mene zanima jel to grebe krov recimo ako se pomera tokom vožnje ili prilikom montaže/demontaže. Meni rekoše radi super, ali ekipa sa kojom sam pričao uvek uzima rentakar za zimovanje jer privatno voze najmanje moguće automobile (auto, tvingo). Oni mi nisu neki reper jer ih nešto čisto zabole dal ima ogrebotina.

    Drugo, svuda piše 130, al negde možeš 160, a negde možda ostaneš bez skija i eventualno napraviš štetu nekom ko vozi iza tebe.

    Al okej, lepo što ti se niko ne žali, nisam ni ja čuo nešto dramatično.

    Nisu skupi, ima ih polovnih za 30 40e, novi su 50-100e u Planet bajku. Nije skup eksperiment, ako ne otpadaju što mi je najveća briga uz činjenicu da na meganu imam stakleni krov pa ne znam da li je onaj prostor iznad vetrobrana dovoljan da magnet uhvati.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    vidi u komšiluku ima popust

    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Samo lepo prebriši deo na koji naleže magnet i deo na nosaču koji naleže na auto i nema brige oko grebanja. Ili iskoristiš foru kojiu taksisti primenjuju za taksi oznaku, staviš krpu ili foliju između magneta i farbe.
    Ako nema dovoljno čelika ispred šibea onda uzmi duplu vakuum ručku za staklo, nekih 1000 din, zalepiš za šiber i vežeš par skija gurtnom.

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja se stalno svađam sa mojim ćaletom, koji je ista fela ko i ti. Kod njega sve može i uvek je to nešto u stilu: "ne komplikuj Nemanja, samo udri šrafove unakrs i dobro je". Tačno ću sad kad budim išao da ga pitam za ovo, mogu pare da stavim da će pojmovi "gurtna" i "vakum ručka" da se pojave u nekom trenutku razgovora

    To sa krpom je, sad kad mi pomenu, dobra fora - viđao sam i ja taksiste, ali mi nije palo to na pamet...

    Našo sam na oglasu polovne, uzeću pa ću da isprobam - uvek mogu da natakarim to na Svifta, ako na Megana neće.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Cenim da će on vakuum ručku da baci i na limariju
    Ja to ne bih radio da se ne ispupči lim, znači vakuum ručka samo na staklo šibera. Naravno ako ideš meganom, ako ideš swiftom onda magneti i napred i pozadi, za smanjenu potrošnju

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •