Results 1 to 4 of 4

Thread: Dakar 2020

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Dakar 2020

    Počeo još jedan Dakar. Ovog puta se vozi na Bliskom istoku, tako da ima dosta lokalaca.

    Prilično je zanimljivo bilo prva tri dana, dosta lupanja i kršenja, što je uticalo i na neobične rezultate gde su relativno malo poznata imena iskakala u prvi plan.

    Da, od ove sezone Mini je prešao na bagi format, tako da od top mašina sada samo Hilux ima klasičnu formu sa 4x4 pogonom, dok su Pežo i Mini prešli na jednu pogonsku osovinu upakovanu u bagi šasiju.

    Na dva točka su Honde za sada prilično jake, Sagmajster gura svoje redovno, nema problema.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Pogibe Paulo Goncalves. Pao sa motora sredinom etape
    Ovo mu je bio 13. Dakar

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja koliko pročitah, srce je stalo. Stekao sam utisak da je srce izdalo prvo, pa da je onda usledio pad.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Malo je to čudno, navode cardiac arrest kao uzrok smrti ali je pitanje šta je navelo srce da stane. Bio je u punoj formi tako da sumnjam u tu tvoju interpretaciju.
    Npr i Meoniju je zvanični uzrok smrti prestanak rada srca ali je do toga došlo zbog povreda kičmene moždine usled pada, ali se taj deo generalno ne navodi jer često nema svedoka da kažu šta se desilo pa se namerno glavni uzrok izostavlja već se navodi samo posledica jbg... takav sport.

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •