Page 3 of 28 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 277

Thread: 2013 Renault Megane RS - Idealni porodični transporter

  1. #21
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Kako se skupe gume brzo potrose kad se hoce. Meni su prednje plocice kaput nakon 15k km.

  2. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    srećna kupovina fino da se voziš, mada ja bih radije swifta vozio zimi nešto bi mi greota bilo RSa razbijati

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Montirane Krisalp HP3. Montaža je (sa popustom od 15%) ukupno 3400 dinara!
    znači i kod vas su počeli da deru za montažu, al ako i neka kad svi oće da budu mEnageri PRovi i svirači onoj stvari vulkanizeri i majstori i treba da deru

  3. #23
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nazovite me botom, sendvičarom i tako to ali... 1000 dinara po točku... da vam neko drugi auto digne, skine točak, skine staru guma, montira novu, balansira je (sa lepljenim tegovima) i lepo zavrne točak nazad. Ako vam je to mnogo obezbediću vam prostoriju da to sve sami odradite, na vama je samo da obezbedite svoje vreme i znanje da nešto ne sjebete. U ovo "nešto" pre svega spada alat jer kontam da će nam zdravo zvoniti ona stvar ako okrnjite svoju felnu ili pocepatu svoju gumu, naprotiv verovatno ćemo se i lepo smejati.

    Što se pritiska ulja tiče verujem da nema senzor za merenje već samo davač tako da slaba vajda bilo šta da očitaš dok ne ugradiš senzor, isto i za temperaturu ulja. Jbg nije za džabe suvi karter obavezni deo opreme na svakoj profi sportskoj mašini

    He who loses control, loses.

  4. #24
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ja sam za 17ice placao 500 rsd po tocku, tako da tu kod Zmaja jeste ipak deraza.

  5. #25
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    U beogumi si stavljao gume na felne ako se dobro sećam

    [Only registered and activated users can see links. ]

    500 dinara ne može ispasti da jebe rak raka, ja bih za 16" platio preko 2500 za komplet da se majstor nije pravio doktor.

    He who loses control, loses.

  6. #26
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Nisam, narucio gume preko ipg, montirao na ledinama kod jednog vulkanizera koji radi ok i nije na meti narodu

  7. #27
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Pa reci kako se zove, verujem da bi ljudi voleli da znaju jer znam da u NS za te pare ni 13" ne možeš da namontiraš i balansiraš

    PS: kad bolje razmislim uzevši u obzir tvoje "majstore" i "stručnjake" možda je bolje da ne...
    Last edited by bruyoni; 11th January 2020 at 18:59.

    He who loses control, loses.

  8. #28
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ajde pokenjaj se kome treba dacu mu info, jer nemam pojma ni kako se zovu, niti daju fiskalni. E sad, verovatno im ne bih dao da mi montiraju nov conti, ali za savu i kleber su ok

  9. #29
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nema problema, samo da ti donesem escajg da pojedeš.

    He who loses control, loses.

  10. #30
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Nazovite me botom, sendvičarom i tako to ali... 1000 dinara po točku... da vam neko drugi auto digne, skine točak, skine staru guma, montira novu, balansira je (sa lepljenim tegovima) i lepo zavrne točak nazad. Ako vam je to mnogo obezbediću vam prostoriju da to sve sami odradite, na vama je samo da obezbedite svoje vreme i znanje da nešto ne sjebete. U ovo "nešto" pre svega spada alat jer kontam da će nam zdravo zvoniti ona stvar ako okrnjite svoju felnu ili pocepatu svoju gumu, naprotiv verovatno ćemo se i lepo smejati.

    Što se pritiska ulja tiče verujem da nema senzor za merenje već samo davač tako da slaba vajda bilo šta da očitaš dok ne ugradiš senzor, isto i za temperaturu ulja. Jbg nije za džabe suvi karter obavezni deo opreme na svakoj profi sportskoj mašini
    U planeti guma ne koriste moment ključ. Tako da "lepo" zavrtanje može biti upitno.

    Dok sam prvih 4 5 godina na prvom Sviftu rotirao gume na istim felnama, vulkanizeri su mi pocepali dve gume, jednu skoro do toga da ne može više da se montira. Felne su takođe bile dosta izgrebane. Radio sam to na raznim lokacijama, pa ne mogu da uprem prstom, ali i taj kvalitet je pod znakom pitanja.

    Ruke jesu jače jer su 18" točkovi. Bilo bi za 20% manje da su 15 16 17. Sa druge strane, čovek je ubio dobrih sat vremena tako da cena nije baš nepristojna. Veličina felni i točkova povećava težinu prilikom dizanja/spuštanja, pa i ta gradacija nije nerazumna. Vreme takođe treba da se uzme u obzir. Ja verovatno ima da potroši duplo više vremena samo za zamenim točkove. Meni nije skupo, samo sam bio zarobljen u vremenu kad sam to radio dva puta po sezoni za 2000 dingera po akciji.

    Naručen je kilo ključ i šrafilica, a uzeću neku krokodilku ovih dana, pa će zamena pred trek dej da se radi u sopstvenoj režiji sa realnom opasnošću da ću da napravim veću štetu nego korist.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    Last edited by zmaj; 12th January 2020 at 13:41.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •