Od kako sam onomad vozio Megana, sada to ima preko 7 godina, nisam mogao da se otmem utisku da je ta mašina ono što meni zapravo treba.

Relativno skoro uzeh, konačno, RS. Bilo je dosta povuci potegni oko para, jer su mi finansije baÅ¡ nategnute, ali nekako sam se organizovao i uspeo da napabirčim kintu. Proces biranja je bio prilično mukotrpan, jer ja manje-viÅ¡e od kako sam gledao onog belog Clia RS pre skoro dve godine, nisam prestao da pratim oglase i da gledam Clio ili Megane RS maÅ¡ine, ukoliko ti automobili zasluže da gubim vreme da odem da ih vidim uživo.

Å*vajcarske uvoze nisam gledao, jer su kilometraže skoro sigurno pakovane - automobili iz 2010, sve preÅ¡lo kao 120-130 soma. Važi. Nisam se čak ni trudio da proveravam brojeve Å¡asija, jer su svi od reda imali vrlo sumnjiv izgled - tipa stoji u servisnoj da je rađen mali servis na 120 soma, a na automobilu nove Textar pločice. Ne znam koji će to ovlaÅ¡ćeni servis da stavi na RS pločice od 20E po setu. Ima tu joÅ¡ i neki drugih zanimljivosti u vidu redovan mali servis na 160, a po fabričkom uputstvu veliki servis ide na 160 ili na 6 godina. A velikog nema nigde upisanog. I tako te radosti.

Na oglasu je stajao jedan sa dosta pređenih km, ja ga nisam ni uzimao za ozbiljno jer moja kola prodajem kad udarim u 100k, ali Vip napeo da ga pogledam jer zna čoveka sa nekog foruma i trebalo bi da je neki pedantan čovek. Odem pogledam kola, auto ima nekog cvrčka u centralnoj konzoli, ali sve ostalo je sve vrlo čisto i zategnuto. NiÅ¡ta ne lupa, kvačilo okej, menjač okej, trap okej. Uzmem Å¡asiju i poÅ¡aljem je na proveru (u paketu sa joÅ¡ jednom, koja je od jednog drugog). Vrati se da je servisna puna dupke, da je sve rađeno kad treba i u ovlaÅ¡ćenom, da su čak i gume menjane tamo. Oteram kod majsotra, kažu da ima par stvari za zamenu i napomenu da je zupčasti ispucao i da bi trebalo da se menja, iako je veliki urađen kad treba i ima joÅ¡ lufta do narednog.

Prodavcu se malo žurilo za pare, ja sam to iskoristio u okvirima razumnog i nađemo se na 10% nižoj ceni nego traženoj, bogme skoro 20% niže od prvobitno tražene sume kad je čovek izbacio kola na oglas. U svakom slučaju, eto mog porodičnog transportera. Videćemo koliko je to dobar izbor, ali ono Å¡to je sigurno gepek je 3x veći od onog koji trenutno imamo u Sviftu, tako da mislim da smo mi okej.

[Only registered and activated users can see links. ]

Malo tehnikalija. U pitanju je Cup Å¡asija, ali je oplemenjena kožnim sediÅ¡tima i staklenim krovom. Imam navigaciju, ali nemam RS Monitor. NaÅ¡ao sam kod francuza kako da reprogramiram EPROM na navigaciji da uključim tu opciju. Prodavac je na automobil dodao klin i izmestio OBD, tako da bi trebalo da sam koliko-toliko bezbedan. Videću koliko je kasko, ako bude neÅ¡to pristojno možda i doplatim, da ne razmiÅ¡ljam.

Auto sam preuzeo sa bord kompjuterom koji pokazuje 24l prosek. Ja ga neÅ¡to nisam mnogo vozio, ali po gradu je to 11-12 na vrh gasa, kad se to malo pritisne to je realističnih 15.