Results 1 to 7 of 7

Thread: BMW predstavio novi X6, novu seriju 1 i seriju 8 GC na Navaku

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default BMW predstavio novi X6, novu seriju 1 i seriju 8 GC na Navaku

    Pre neki dan je bilo predstavljanje nekolicine BMW modela. Predstavljeni su nova generacija X6, serije 1 i Gran Coupe serije 8.

    Ovo deÅ¡avanje je bilo u sklopu promo aktivnosti za stare, nove i potencijalne kupce BMW maÅ¡ina, a novinarske ekipe su ubačene u ranom jutarnjem terminu gde smo mi samo malo provozali M program po stazi, dok su ovi sa viÅ¡e novca imali kompletan program vožnje manje-viÅ¡e svega iz BMW i MINI programa, uključujući i nekoliko motocikala (čitaj GS).

    Kao i uvek, vremena je malo, novinara viÅ¡e i onda jednostavno mora da bude kompromis. Na stazi nas je vodio bugarski Å¡ofer (čuje se na videju) jer je konovoj stigao iz tog pravca. Čovek je bio prilično korektan, tako da je bila solidna vožnja mada je na kraju neko napravio bravuru pa smo pred kraj odvezli pola kruga vozeći vrlo sporo. Mislim da je neko iz Top Spid ekipe bio za volanom M5, ali realno nije ni bitno. Elem izbor je bio 850M, M5, X4M i M4, a poÅ¡to je meni bilo baÅ¡ rano da se jurim za kolima uhvatim se za X4M, bez da sam iskreno i znao da taj model postoji u M varijanti. Instagrameri su odÅ¡printali na začelje ka M4 i ako obratite pažnju u retrovizor oni ljudi su komotno mogli da voze i 120d, ne bi bili mnogo sporiji. Sa druge strane sam se i navikao da uvek uleti tako neki padobranac iz redakcije Trećeg Oka, Zova ili Borbe Å¡to skoro uvek rezultuje da instruktor odlepi jerbo kolona nemož da se zadrži kompaktnom i brzom.

    Elem, nisam skoro sedao u M maÅ¡ine, promenili su im menjače, tako da je D sad na desno? Prvi put videh takav raspored na matiku, al ajde de - pogledaÅ¡ u ručicu menjača pa ukopčaÅ¡ jel u H ili nije. X4 ko i X4 je stvarno neÅ¡to Å¡to bih u skoro svim varijantama zaobiÅ¡ao u Å¡irokom luku, ali poÅ¡to sam njega dohvatio, reÅ¡io sam da budem pozitivan dok ne vidim kako ide (a nisam ni znao da je pravi M, već sam mislio da je neki ono m pojačan model). Prvo dodavanje gasa je bilo jasno da to nisu čista posla jer M5 baÅ¡ i nije neÅ¡to bežao iako sam ja u početku namenski dosta kasnio na gasu. Kad sam se malo uhodao, skoro da sam zaboravio da sam u džipu. Srećom po mene, čovek koji je seo pored je bio u fazonu "oÅ¡ ti da voziÅ¡ sve", reko "nema frke". Ispostavilo se da je pod haubom M4 motor sa 470KS.

    Oterasmo 2x turu u X4M posle pređosmo u 850M koji je imao klasičan menjač (D je na dole). Za naÅ¡ lični plezir maÅ¡ina je sa ciglo 530KS, ali smo ovde imali kraću turu jer je ponestajalo vremena, a u poslednjem krugu je prodao vozač M5 tako da smo i to malo izgubili. Å*ta da se radi.

    Na promociji je predstavljena serija 1 koja kreće od 20 soma, X6 ide neÅ¡to od 60, dok serija 8 kreće od 90. Laserska svetla, dupli Å¡iberi, svarovski, 20-22 inča točkovi, hrom, sve na dugme, koža, klima. Novi "kec" mi se viÅ¡e dopada nego stari, ima sad malo audi-olike linije koje su kao oble, a oÅ¡tre. Zanimljivo je da je BMW iz civilnih verzija izbacio Å¡estocilindraÅ¡a tako da je za top maÅ¡inu 135m sada rezervisan 2.0 turbo sa 305ks koji menja 3.0 rednog tvin skrol Å¡estaka.

    Izbaciću tekst za vikend, ne postizavam niÅ¡ta, posla preko glave.

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    evo ga tekst i poneka slika. Nije loš propeler, ali da tetka iz Kanade daje pare, ja znam da bih umesto M4 provereno uzeo Kajmak GTS.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Pa videh da je lik sa vloga ph poveo sestru da bi snimili atraktivan video. Naravno, ekipa se vise odusevila sestrom nego krilaticom " vozili smo m4 200 na sat"

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Jes, bila neka anoreksična u toj kao medijskoj sviti. Nemam pojma ko je ko, bili su opet neki instagrameri koji su otrčali u M4 Competition i vozili ga tako da se uglavnom teško mogu videti u mom retrovizoru. U današnje vreme ima baš mnogo raje koja nabifla podatke, slova, brojeve i to sruči u 20 mega piksel selfi kameru bez da ima pojma jel priča o konjima, kubicima ili nečem šestom. Bio je i onaj batica sa polovnih automobila koji je onomad komotno izjavio kad vozi X5 da je to najbrži BMW koji je ikad vozio. Meni to ako neko kaže, mislim da se odma diskvalifikovao koliko god imao fensi naočare i lila čarape sa jednorozima. Ne zato što nije vozio nešto brže, nego što je toliki dunster da tako nešto kaže. Al opet, kod mene na poslu gomila dunstera to gleda i kune se u ekspertizu.. Pa ti sad vidi.

    Kapiram da danas baka prase, džala brat i sličan polu-svet imaju mogućnost da imaju mišljenje koje je bazirano na apsolutno ničemu. Okej nije to baš mišljenje jer ta raja nije realno sposobna da tako nešto formira, ali ajd tu su negde na pragu da mogu da kažu da misle. Meni to fer plej, stvarno nisam u tom gasu da sad svi moraju da poštuju neke norme ponašanja, jer je to stvarno diskutabilno u današnje vreme. Ono što meni smeta je što tebi ponestaje raje koja apsolutno ima pojma o čemu se tu zapravo radi, ne žele da voze kola iz nekih suludih razloga i slične stvari. Ako odemo na promociju i niko ne razume zašto ja pitam da li je motor sa direktnim ubrizgavanjem ili ima i indirektno onda tu nešto debelo ne valja. Mislim da nije okej da baš niko nema pojma već da se samo ispucavaju neke fraze koje ništa ne znače.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Dobro je onda sto nisi bio na toj drugoj promociji za kupce, posto bi te tek onda udarila neprosvetljenost

    Mozda bi te na promociji kastratovicevog kruza razumeli, ovako si vise ti tu zalutao nego oni.

  6. #6
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    au, 200 za čas... Je l ovaj zvuk i iz zvučnika dolazi?

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Dobro je onda sto nisi bio na toj drugoj promociji za kupce, posto bi te tek onda udarila neprosvetljenost

    Mozda bi te na promociji kastratovicevog kruza razumeli, ovako si vise ti tu zalutao nego oni.
    Nisi u pravu. Bili smo pomešani sa kupcima, a nije mi ni prvi put da budem na promociji premijum mašina gde uvek dolazi ta pseudo elita pomešana sa taze pobednicima tranzicije i polusvetom. Niko tu nema pretenziju da se nametne tehničkim znanjem, niti se na takvim promocijama uopšte i dešava neka interakcija na tom nivou.

    Poenta je da se se u medijsku grupu sad ubacila jutjubinstafejs družina koji tu realno ne pripadaju, pa zato konstatujem da smo u tom smislu kolateralna šteta te površnosti koja je sve prisutnija i postala je norma ponašanja.

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    au, 200 za čas... Je l ovaj zvuk i iz zvučnika dolazi?
    Da citiram notorijusa "one sixty, swiftly" Jeste, puni solidno. Vala skoro 500 konja mora da ima neki efekat...
    Last edited by zmaj; 10th October 2019 at 18:24.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •