Juče sam bio u Sloveniji na promocijo novejšega Clijao. Na raspolaganju su mahom bile mašine iz sredine ponude (Zen oprema i 1.0T trocilindar sa 100KS), mada ih je bilo i sa RS Line paketima opreme. Bio je jedan i sa pravim RS paketom tj. sa svim džidžama plus TCe 130 plus EDC.

Cene kreću od 11990 za 1.0 atmosferu sa 85ks i baznom opremom (klima), a cene prilično brzo raste tako da će činjenica da će Reno nuditi u narednih godinu dana kupcima i Clio 4 u dva paketa opreme i sa atmosferom u paketu malo olakšati izbor onima koji traže dobar dil. Novi auto je za nijansu kraći, ali je primetno veći unutra i sa pozamašnim prtljažnikom (390l) što znači da će iskrenim šubleristima ovo biti prvi pik gledano u bruto zapremini ili kao količina prtljažnika po dužnom metru karoserije.

Elem, na raspolaganju su novi motori 6d TEMP, tako da su cene dizelki paprene. dCi se sad isporučuje sa 95 ili 115KS, a dolivanje AdBlue je projektovano da se radi kod redovnog servisa (reče mi da je rezervoar valjda 16l). Top varijante sa EditionOne opremom i uz dCi 115 ili TCe 130-EDC7 su prigodnih 19k EUR (tačnije za koju stotku su skuplje), tako da sam siguran da neke velike potražnje za ovim varijantama teško da će biti.

Auto je potpuno nov, koristi novu platformu i ovako na jedno 200k odveženih ima dosta više mesta i napred i pozadi, a posebno za suvozača gde je sa prethodnim bilo vrlo potjesno ako je suvozač neko visok jer se suvozačko sedište ne spušta pa sam ja sa mojim gabaritima imao samo par cm lufta do krova. U novog smo upakovali na suvozačko mesto čoveka od 2.08 tako da je pomak vrlo primetan.

Primetan je pomak sa kvalitetom materijala. I dalje ima tvrde plastike, ali je ona sada malo van vidokruga vozača, pa je kompletan ugođaj dosta bolji. Ubačena je nova elektronika pa će mlađe generacije koje se lože na dimenzije ekrana biti obradovane da je u pitanju 9,3" displej visoke rezolucije, a softver je doooosta bolji tako da sve je daleko više ugođaju skupljlih kola. Reno je ponudio dosta jaku opremu gde se nudi full LED i druge neke mudrosti kao što je automatsko kočenje, auto svetla, zadržavanje u traci, nadzor slepog ugla sa kontrolom do 90m pozadi, 360 kamera, prepoznavanje znakova, adaptivni tempomat....

U praksi 1.0T super vuče, vrlo snažan na srednjim obrtajima i prilično tih. Na autoputu je trošio nešto preko 6,5l sa nas 250kg žive vage i tempom 130-140 po ondulirajućem slovenskom gorju. Uspeo sam da uhvatim TCE 130 na kraći dribling. Pošto je Reno već neko vreme digao ruke od toga da te "lajn" modele išta tretira po pitanju vešanja, rekao bih da je 130 turbo konja benzina malo mnogo za tu šasiju i vešanje. Ide on lepo, ali se vidi da kočnice nisu baš projektovane za bacanje sidra, niti da snaga koju nudi 1.3T godi vešanju u krivinama. EDC je sedmostepeni i ja čvrsto stojim iza toga da je menjač težak promašaj osim ako niste totalni dunsteri koji se voze a-b i sve jedno vam je šta se tu dešava. Ima šamaralje koje ne sluša baš često, ne voli da ga vraćaš brzinu dole ako ćeš da te obrtaje popneš na 5k obrtaja, nema čistog S režima već ako malo duše ne diraš komande menjača on se sam vrati u D... Stvarno ne znam čemu sve to, ali valjda ima neko kome treba tako nešto.

U najavi je blagi hibrid sa malom baterijom i 1.6 atmosferom koji bi trebalo da bude dostupan tokom 2020, a kako stoje stvari možda će u ponudu da ubace 1.0T uparen sa CVT menjačem kako bi izašli u susret kupcima koji traže mali i jeftin auto sa automatikom.

Kako stoje stvari čitajući vest o novoj generaciji Clio Cup mašine, a što nisu hteli da mi potvrde ovi zaduženi za tehniku iz Revoz-a, liči da će sledeći RS da popije 1.3T mašinu sa ~180KS uparenu ponovo sa EDC. Meni izgleda da je četvorka RS ipak dobro prodavana, a liči da Renou i ne smeta što RS više ne kupuje ista klijentela, već ovaj sada kupuju ljudi koji iz nekog vrlo čudnog razloga hoće sportski auto koji zahteva malo vozačkog angažovanja i nema tjuning potencijal jerbo čak i da tjuniraš motor ima se raspadne EDC. #ferplej