Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15

Thread: Slik i polu slik - šta kupiti kod nas?

  1. #11
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pa šta misliš što prave leteći auto...ne znaju da naprave gume
    Ja sam za Caliber juče uzeo UHP Tigar, koliko se vozi dosta mu je...Volvo je i dalje aktuelan u prodaju pa mi dvorište liči na auto plac!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Približavaju se jesenji TD, ne bi bilo loše da konačno presečem šta ću sa gumama. Probao sam sa Kontijima, sad imam reper.
    Finansije ne dozvoljavaju previše tako da idem skromno - silazim na 15" sa 195/50. To je ~4% manje po obimu od 195/45 R17 koje su mi u štoku, tako da bi to trebalo da bude prilično prilično sigurna akcija po pitanju šansi da mi guma kači negde.

    Cene za 195/50/15 idu od 10500 za NS2R, pa oko 12k za Federal, do 15k za R1R i 888R, sve do 18k za Yoko AD08.

    Sad, gume ko gume su kod nas prilično skuplje nego napolju, ali ja ne uspevam da napravim neku racionalnu kombinaciju. rade i vip su mi našli neke fb grupe, ali se na te telefone niko ne javi, a meni se ne isplati da za ~90e potežem put do SLO gde mi je Nankang 65E, a ovde je 10500 (89e). Videću da li možda mogu da napravim kombinaciju da ih kupim preko računa, pa kad odbijem PDV to možda može da bude bliže ceni napolju? Ima jedan oglas na KP, liči kao da su Toyo, ali nisam proverio. Traži čovek 75e za komad. Ako neko ima neki kontakt za slikove koji su povoljniji od navedenog i ne traže da kupujem ćelave gume koje ću da bacim kad stignem do Papue Nove Gvineje... nek javi

    U principu bežim od 17" jer nosim vrlo uzane 195 koje se ne isplate jer ili ih ne prave ili su dosta skuplje. Jedino Nankang nudi gumu u toj dimenziji i to dosta povoljno (~12k), ali mi realno ne daje mogućnost da menjam jerbo niko drugi ne radi, a vrlo je veliko pitanje da li mogu da stavim 205 ili 215. Prilično sam siguran da 225 nema šanse da stanu.

    Što se felni tiče, jasno je da većina OEM felni nisu baš lake, ali za ovu fazu se ne bih opterećivao da jurim 1-2kg lakše felne koliko god to teorijski uputno bilo.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Da odgovorim sam sebi. Nadjoh na Veterniku dasu kiji valja gume kinesko-korejanske provinijencije pa videh da ns2r kod njega ide po 65e (gume su nove). Dakle set 260e, doduse to je za varijantu street sa tredverom 180. Nisam posebno gadljiv ako ne bude verzija sa 120, tamam cu da probam ove pa ce da vidimo kuda dalje.

    Igranka nece biti bas drakonski skupa jer cela akcija sa setom 15" felni ce da izadje 400e. Racunam da nema sanse da ih ubijem za sezonu sa mojim rezervisanim stilom voznje.



    Sent from my LG-H860 using Tapatalk
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Bice to ok. Previse teoretises, kreni od necega

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Teorija je besplatna. Teško mi, kao i većini, da pređem na onaj deo ekspertize koji se plaća
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •