Results 1 to 9 of 9

Thread: BG Sajam 2019

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default BG Sajam 2019

    Bio danas u ekspres pregledu situacije. Generalno sam u teÅ¡kom deficitu sa vremenom, plus sam neÅ¡to zaribao Å¡to je danas i doktor potvrdio, plus Å¡to je situacija sa domaćim uvoznicima tragikomična, tako da sam novinarski dan zgusnuo u par sati koje sam proleteo sa mlađim klincem koji je viÅ¡e uživao nego ja. Dodatno, svi ti skupi automobili koji su mi možda i zanimljivi, mi sad samo izgledaju kao igračke nekih opÅ¡tinskih i resornih mikro diktatora, dok većina raje sad već računa kola sa ispod 200k na cajgeru da su "ko nova". Kapiram da svi tamo pokuÅ¡avaju da održe privid da je sve okej, baÅ¡ kao ono kad je sajam bio tokom bombardovanja, ali meni nekako tužno.

    Elem, Mercedes nisam ni gledao. Prosto sam ih prevideo, tako da pojma nemam Å¡ta tamo ima osim novog GLC kojeg forsiraju.

    Na BMW štandu standardna plejada džipolikih vozila plus što su dodali gas sa serijom 8. Doterali su i8 safety car mašinu koja izgleda baš dobro uživo. Od meni zanimljivih stvari tu su M2 i M5, oba u Competition izdanju. Za razliku od prošle (ili pretprošle?) godine kad je napucani M2 koštao 67K, sada je sajamski model dosta veselijih 85k. M5 je 175 soma! Po meni ti automobili ne vrede tih para - ni blizu. Rols je postavio Kulinan, pokrili su ga kad sam ja bio (promocija je bila sabajle, nisam se dao deranžirati).

    PorÅ¡e SCG je prilično rezervisan sa manje-viÅ¡e generičkom Audi i VW ponudom, dok je Seat dotero Ateku kupru koja je verovatno san snova ovih modernih generacija. Izložili 911 Carrera S i Bentli, Å¡to je malo drugačije od njihovog uobičajenog nastupa. VW je baÅ¡ onako prodajno okrenut, gde su svi automobili redovnog karaktera osim TROC koji je bio u nekim R Line napucanim varijantama. E, da! Ima VW Up! GTI koji u toj sajamskoj varijanti koÅ¡ta 14k! Meni to džabe, osim ako nisam neÅ¡to pogreÅ¡no video?

    Citroen pokazao C5 AirCross, Peugeot 508, Kia novi Ceed i Sportage, Toyota nove Rav4 i Corolla modele, Hyundai novi Sportage, Honda novi CRV (izložen je CTR za 43k), Subaru ima Forester i XV, Reno je prikazao novi Clio kao i Zoe/Twizy, Å*koda pokazala novi Scala model koji uopÅ¡te ne izgleda loÅ¡e, Ford novi Focus, FCA svoju standardnu ponudu Jeep modela plus Alfe u nekoliko varijacija tipa Stelvio QV i Lukijina Đulijeta ali Veloće. Volvo je prikazao skoro sve Å¡to ima, Infiniti je joÅ¡ uvek u ponudi (sad će verovatno da grunu neke gadne popuste na to Å¡to ima na lageru), Nissan dotero GTR i Leaf, Mazda novu trojku... Opel je i dalje tu, umro nije. Suzuki isterao Jimny i novog Svifta Sporta koji koÅ¡ta veselih 19k. Ono jes da sam vlasnik dva Svifta vezano, ali računica kupovine tog auta za te pare mi nije baÅ¡ jasna jerbo ima tu dosta promaje u performansama u odnosu na Fiestu, Clio, ali i u odnosu na recimo Cupra FR dizelku koja tog Svifta može verovatno da nalupeta kako voliÅ¡ osim ako nisu serpentine gde vozač svifta mora da je opasno prgav majstor od volana.

    Sve u svemu, ponuda uopÅ¡te nije loÅ¡a imajući u vidu stanje tržiÅ¡ta. Slike verovatno sutra.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Inflacija svake godine... Bubble Guppies

    A motocikli ništa?

  3. #3
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    I ja isto proÅ¡etao večeras, prvi put u novinarskom danu i prvi put sa juniorom na pragu pune 4. godine. Mnogo mu se dopalo, stalno je uzvikivao marke koje je prepoznavao,
    pa sam se i ja opustio u pravcu Å¡to raskoÅ¡nijeg, bljeÅ¡tavijeg i munjevitijeg. Odmah na početku je jedan od domaćina u BMW hali predložio da ga ubacim za volan u kabrio Serije 4, pa su prodiskutovali o mečboks dodžu helket kojeg je ponio od kuće i predložio nam da pogledamo "neÅ¡to slično po snazi" iz BMW ponude. Naravno, bio je to

    prvi sajamski pik - M5 Competition Pack. Nema Å¡ta, savrÅ¡en, kao da ga je Mikelanđelo klesao u onoj mat plavoj boji, a brojke su mu da se smrzneÅ¡.

    Cullinan mi izgleda baÅ¡ kako RR jedino i može, aristokratski i dominantno, na stranu Å¡to je SUV. Ne vidim mjesta tolikim kritikama dizajna, posebno prednjeg kraja. Slučajno sam pogledao sinoć Harisov test; i on kaže da mu je ružan. Tjah.

    Ferrari je meni uvijek prijatan prizor. Potrefili smo trenutak kada je Alvirović snimao prilog za svoju emisiju (telefonom! ) Možda upadnemo u kadar u nedelju. Ekskluzivno smo čuli da Portofino joÅ¡ nije prodat i da koÅ¡ta 200.000 EUR plus porez, pa eto da znate..

    Kod Subarua smo se slikali kod onog njihovog fiće, a klinac je na Å¡arm od hostesa zaradio kutijicu Subaru čokolade. Fino pakovanje, čokoladice obične mliječne i tanke ko žilet.

    Dopala nam se fanki Å¡arolika porodica abart fića, naravno i onaj BMW Safety Car, a od egzotike smo isprobali joÅ¡ električnog tvizija sa vratima koja se otvaraju kao kod hamburginija. Zgodan je i novi Peugeot 508, samo izgleda malo skučeno nazad. Scala na prvi pogled ostavlja utisak razumnog izbora za porodične potrebe. Novi clio spolja veoma sličan starom, djeluje da je veći. Nema novog Peugeota 208 nažalost.

    VW zaključao halu već u 18h, pa nismo stigli da obiđemo.
    Attached Images Attached Images

  4. #4
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    proleteh na brzinu…

    u hali5, nakon 12-13 godina, konacno je tu bar jedan automobil po kojem se zove firma… zafrkavanje tokom svih ovih godina je konacno dalo rezultate
    Carrera 4s , korektno...



    kod bmw-a, pace car, autobus X7 i pomenuti competizione-ovi...






    gtr u Nissan verziji i u merc verziji…




    ciji je veci… disk... bmw ili bentely




    uglavnom, kakva je zemlja i trziste, sasvim pristojan sajam...
    Last edited by LordRaceR; 21st March 2019 at 23:25.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Rols predstavio Kulinan, pošto je evidentno da tržište ima potencijal s obzirom na popriličan broj Bentjagi i Levantea koje viđam maltene svakodnevno.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Suzuki predstavio svoju paletu:
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Reno predstavio svoju i Dačija ponudu. Kod Renoa ozbiljna količina popusta, dodatnih popusta, specijalnih i super specijalnih akcija, tri na karte...ma samo da se proda. Inače, novi Klio je sad pretpremijerno prikazan, na našem tržištu će biti ponuđen tek od jeseni. Tokom ovih nekoliko meseci će biti verovatno solidni popusti na aktuelnu Clio gamu, pa ko planira u tom pravcu da se kreće - nek krene sa štednjom.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Na slikama m5 izgleda kao da ima jeftinu foliju ili losu farbu.

    Zuki je definitivno izgubio ono nesto u pojavi sto je imao kod prethodne dve generacije. Nadam se da je bar unutra kvalitetniji da nadomesti to.

    I ja merc redovno preskacem. Sve sto ima lux kao osnovnu odliku mi je strano, dal dzepu il' u glavi

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    E uživo je neka napucana mat plavo ljubičasta boja koja baš dobro izgleda. Na fotkama tu i tamo. Meni za te pare nema boje koje će da ga izvuče... Prosto ne kapiram logiku.


    [Only registered and activated users can see links. ]
    Porše SCG ponuda je umereno zanimljiva, ja stvatno ne mogu da se oduševim Poršeom jer se kod mene na poslu smenjuje jedno 5-6 komada u raznim varijantama i svi 991 i 991.2. Evo sad se vraćam sa dečijeg rođendana, ispred mene beli kabrio Turbo S PDK. Mislim da nije 991.2, ali možda i jeste jer je tablica u proteklih 2-3 meseca napravljena, a ja nisam baš totalno u toku sa nijansama sa Porše restilizacijama.
    Last edited by zmaj; 24th March 2019 at 16:34.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Overili sajam na 2 sata. I vise nego dovoljno. Meni se svidela, pazi sad, nova korola u hatch varijanti. M5 i uzivo deluje jadno u onoj boji, bar meni.

    Svidelo mi se na vw standu sto su bili bas nakponjeni raji izlozenim modelima. Sve je moglo da se razgleda iznutra i spolja. Mada cak me i pasat razocarao materijalima unutra.

    Ctr smo uspeli da overimo i unutra i prilicno deluje tanko. Mnogo je spektakularniji spolja.

  9. #9
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ja ove godine nista... Nisam stigao nista pa ni sajam, a jedina stvar koju sam primetio ie neverovatna guzva na mostaru svaki dan ka sajmu a vikendi su kataklizma. Dal narod gleda ili se kupa u lovi ne znam... Znam da ja ne mogu da prodam volvo, evo vec mesec dana niko ne zove
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •