Results 1 to 9 of 9

Thread: Vesti iz F1, sezona 2019

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default Vesti iz F1, sezona 2019

    Hajd da pokuÅ¡amo da pratimo i preko foruma ovu godinu, koja najavljuje da će biti interesantnija nego prethodne...deja vu, somebody
    kako god, prva velika vest ove godine je da Arivabene dobija Å¡ut kartu if Ferarija i nasleđuje ga Binoto, Å¡to je bilo i za očekivano u principu po "odlasku" Markionea...
    Ferari ima naviku zadnjih...paaaa jedno 50 godina, da šutne nekoga ako ne ide i oni se ponašaju u principu kao i svaka korporacija što i jesu jbg...

    Å*to se testova i prezentacija tiče za sada raspored je sledeći:
    February 12 Renault
    February 13 Racing Point - Ex Force India
    February 14 McLaren
    February 15 Ferrari
    February 18-21 First pre-season test
    February 26-March 1 Second pre-season test
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Posle Ferarija još jedna vest vezana za čelnike ekipa... Ovog puta McLaren... Andreas Seidl koji iz Porsche tabora prelazi u McLaren. Posle WEC kampanje, dominantne rekao bih i prebacivanje na FE angažman Seidl ode u McLaren... Vise mi taj McLaren dosadan sa bombasticnim vestima i na kraju sve gori i gori, al ajd da vidimo šta će Seidl da uradi... Ako je ista do njega
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Svakako je ovo bolji potez nego onaj Ferarijev, jer je Seidl bio već na menadžerski poziciji, dok je Binoto izrazito tehnički orijentisan inženjer i gurnut je na poziciju gde se takvi kao što je on slabo snalaze... Nesto mi poznat taj scenario gde se "traci" tehničko znanje koje je daleko teže steći od pukog menadžerisanja...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Has povukao crtu...
    što se kaže crno pa se ne vidi, detalji su teško vidljivi sem prednjeg i zadnjeg krila u skladu sa novim pravilima...

    Rich...jeeeeee...energetsko piće...KOKS i RICH...majko moja kompleksa...

    [Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Nakon Haas-a i Toro Roso, Vilijams i Reno pokazali bolide...sitina neko samo boje a neko čak i 3D rendere!
    [Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Prvi dan testa proÅ¡ao u znaku Ferarija, ako testovi uopÅ¡te neÅ¡to govore... Ja iskreno, kada su testovi u pitanju, gledam samo kilometraze i kvarove, vremena su totalno nebitna. U svakom slučaju vrlo dobar rezultat za Ferari, Red Bul i McLaren. Posebno za RBR zbog Honda kombinacije, svi su kao neÅ¡to happy oko toga u RBR tako da me bas zanima na Å¡ta će to da liči... Vilijamsu nastavlja nizvodno, naime neće ni imati spreman bolid za prvi test u Barsi...

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Nova sezona krenula, posle testiranja Mercedes pokazao da su folirali ili će to Ferari da pokaže na kvalifiakcijama...Ja da se pitam ja bih te dve ekipe lepo izbacio pa da gledamo neke lepe trke... Reno pomalo kljakavi, RBR Honda deluje dobro, kapiram da će fanovi da dobiju ukrućenje delova tela ako se domognu neke pobede ove godine...ima da se vade McL-Honda dani iz naftalina sa sve Urban EV modelom na pozadini i-Phonea. Deluje mi kao da će biti dobrog trkanja u sredini grida, ali eto ja se nadam tome već godinama pa ništa...

    [Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ferrari istraga oko legalnosti motora završena sa rezultatom "pojo vuk magarca", 7 timova pokrenula pitanje zašto je rezultat istrage ostao u tajnosti i prete advokatima.

    Sa druge strane Ferrari već najavio da će da baci 2020 sezonu u đubre ako nisu konkuretni i da se okrenu ka 2021.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Kažite "dragička"

    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •