Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 37 of 37

Thread: Endurans 2019

  1. #31
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Marčielo me baš iznenadio, da nisu odradili dve kazne mislim da bi bili prvi. Prvo su dobili pošto su šarali po pisti akd je SC ugasio svetla, zasluženo (imperatori zbog toga popio kaznu i crnu zastavu), ali ono obilaženje pod žutom zastavom je baš upitna kazna, vrti se snimak gde on obilazi i tek nakon toga počinje mahanje žutom.

    Bentli je negde oko četvrtog sata imao isti problem isto sa Sučekom za volanom, pride se moglo baš loše završiti jer su nakon sinhronog pitstoap timske kolege bile baš na braniku dok su izlazili a Bentli odlučio da baci sidro.

    Baš mali broj Ferarija i Meklarena, VW izgleda napravio pakete za sve džepove i ukuse. Jedino što je onaj R8 gadna mašina ali zato peva

    Ako sam dobro shvatio prva pobeda za Porsche na Bathurstu

    He who loses control, loses.

  2. #32
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vožen Sebring ovog vikenda, bio dupli program sa WEC ekipom koja je vozila u petak, a IMSA je vozila u subotu. WEC društvo je teralo 1000 milja, dok je IMSA vozila tradicionalnih 12 sati.

    WEC trka je bila onako, korektna. 33 automobila sa izuzetno tužnom LMP1 klasom gde ja stvarno ne vidim koji je biznis plan rebeliona i smp. Tojote evidentno samo rade na pouzdanosti, automobili nisu trepnuli za 8 sati trke niti jednom. LMP2 takođe vrlo tugaljiv, tako da se gro zanimljivih dešavanja zbivao mahom u GTE Pro, a ostatak u GTE Am. Tojote rutinski 1-2, Džeki Čen ispred Alpin u LMP2, Porše pobednik u GTE Pro i Am.

    Jak pljusak je pao 20 minuta pred kraj i prilično promešao karte, ali su svi vodeći bili toliko daleko da su Tojote sebi dozvolile da prvo odu po intere, pa onda na pune kišne za dva kruga. Jedino gde je kiša promenila situaciju je GTE Pro jer je tamo BMW uspeo da ispadne ozbiljan amater i da prokocka praktično čistu pobedu koja im je uručena. BMW je morao na dolivanje goriva, a Porše koji je bio 20 sekundi iza nije. Padne kiša, BMW okleva da uđe po kišne gume i na neophodno dolivanje goriva, Porše ih stigne i u boksu ih obiđu gospodski. Ne znam da li su ovi iz BMW posle trke stavili magareće uši i skakutali po pitlejnu ili su se pravili neobavešteni da Poršei odlično teraju po kiši i da ko planira da ih dobije u tim uslovima kockajući se da će da ih nadmaši na slikovima....neće da dobije.

    Fizikela u GTE Am vozio prilično dobro sve dok nije udario Bergmajstera i dobio kaznu. Ja čvrsto verujem da je Bruni bio u fazonu "evo je ova budala opet isto". Prijatno sam iznenađen kako onaj bucmasti talijan Perfeti tera Poršea, jako dobar tempo i bez grešaka. Sa druge strane, Korveta je bila totalno van konkurencije, ameri nema šta da traže na LM24 sa ovakvom mašinom.

    Očekivano, pošto je WEC vožen ovde poslednji put 2012, Tojota je dezintegrisala rekord koji je držao R18 etron prve generacije...

    Last edited by zmaj; 17th March 2019 at 20:41.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #33
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Napokon da danas bude trka po lepom vremenu

    Long Beach
    Samo za profije! DPi i GTLM
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Live timing
    [Only registered and activated users can see links. ]

    He who loses control, loses.

  4. #34
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ijuu! Izgubi Tojota komotno!

    ACO od ove godine uveo BOP, ali ga ja nisam uzimao za ozbiljno jer su maltene ko naš precednik, najavljuju "dramatični preokret" već dugo godina i nikako nešto da se desi. Ove godine, posle dve trke drmnuše max BOP penale Tojoti što je bilo nešto tipa 45% manje E snage, 7% manje goriva i još nešto. Rebelioni ih dobiše prilično komotno, a da nevolja bude veća sa takvim balastom su jedva obilazili LMP2 mašine. Na pravcu u Šangaju su imali max brzinu kao GTE sprave, tako da ako i obiđu LMP2 mašinu, ona ih obiđe na pravcu tako da su morali baš dosta da reskiraju. Đineta je pokazala da su novajlije, bili su brzi na početku, ali neuvežbani na menjanju strategije, loše upravljane pit stopovima, neuvežbani šefovi posada, neuvežbani vozači - u zbiru su popili po neku kaznu, loše trošili gume i cenili prilike za odlazak u boks tako da nisu imali šanse uprkos žešće hendikepiranoj Tojoti.

    U LMP2 sve jača konkurencija, Dejvidson, Lapjer, Albukerki, Da Kosta... Uredno druga "all star" postava, ne čudi što od sledeće godine najavljuju obavezno po jednog bronzanog jerbo ima ekipa koje su komotno LMP1 po kadru.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #35
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Pežo se vraća

    [Only registered and activated users can see links. ]

    He who loses control, loses.

  6. #36
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Imajući u vidu njihovu reputaciju, to znači da će da uđu ako namirišu da mogu da zloupotrebe mlada pravila do te mere da ubiju sve konkurente iz prve i onda se povuku posle godinu, maksimum dve. Čim pominju Oreku to smrdi na neku frankofonsku manipulaciju u najavi.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #37
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mirko Bortoloti potpisao za Audi Sport u 2020. Ja bih voleo kad bi to upražnjeno mesto pomerilo Pavlovića bliže Skvadra Korsi, ali mi je strepnja dublja od nade.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •