Results 1 to 9 of 9

Thread: NK TEST: Nissan X-Trail 2.0 dCi AT 4x4

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Nissan X-Trail 2.0 dCi AT 4x4

    Restilizovani X-Trail stigao na obradu... Isti pogon kao što je bio u modelu [Only registered and activated users can see links. ] neposredno pre restilizacije. Dakle, 2.0 dCi uparen sa automatikom i 4x4 pogonom. Potrošnja manje više ista kao i prošli put, vožnja ležerno u gradu košta oko 10. Auto je u daleko primamljivijoj plavoj boji, krem kožni enterijer, Tekna premijum sa duplim staklenim i pomičnim krovom.

    Novi je stajling prednje maske, zadnja svetla malo drugačija i još poneka minimalna sitnica. Unutra je novi volan i mislim da je tu kraj spiska noviteta. Volan, iako ne zvuči kao nešto mnogo, zapravo dosta menja šmek jer je sada malo manjeg obima sa sportskim filingom tj. ravnim donjim delom, a nove komande na volanu su, kao što smo već primetili na Kaškaiju, pozitivan pomak. Ostatak elektronike je identičan i to sve radi super, samo što eto infotejnment po dimenzijama ekrana i rezoluciji jasno javlja da je starija verzija. Centralna konzola je nepromenjena, tasteri su svi identični i meni tu ništa posebno ne smeta. Čini mi se da je ogibljenje nešto malo mekše, ali sam ga baš malo vozio tako da ne mogu da procenim. Liči kao da su ga malo popravili.

    XTrail i dalje nudi sjajne gabarite, gomilu opreme i solidan pogon za korektne pare, baš kao što je to i ranije radio. Cena ovog modela je 38.470 plus 300e za krem kožni enterijer plus 700e za boju. Za ovaj motor doplata od 600e donosi 4x4, dok je automatik 1700e. Automatik je ovde veliki znak pitanja, ali imajući u vidu da 2.0 dCi je baš starinski motor sa dosta laga i koji traži da se radi menjačem....možda bih čak i rekao da je matik isplativa rabota uprkos tome što je skup u startu i što sigurno nosi bar 1l veću potrošnju. Gledam cenovnik, cene su vrlo optimistične.

    Slike su na [Only registered and activated users can see links. ], doduše one koje su otišle na instagram su kretenski isečene jer ja numem da se sporazumem sa tim izrazito glupim softverom koji u 2018 seče fotke na kockasto....

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Xtrail sa spiskom noviteta uz zadržavanje podizača prozora kroz X generacija šalu na stranu, apsolutno se slažem sa idejom automatika u ovakvim grdosijama od automobila, mogu misliti koliko bi bilo mukotrpno baratati menjačem. Ja sam vozio onaj prethodni čini mi se, moram da proverim i jeste to mekše, ovaj novi nisam vozio do sada, ali svakako sve to ljulja kad naiđe na neke neravnine, kao čamac!
    Čini mi se da ovaj ima sve te silne asistencije vezano za autopilota, tako da sve živo pišti jer je pokriveno snegom pa ga lepo moraš očistiti pre nego kreneš. ispod 40 soma za ovoliki auto sa ovom opremom, reklo bi se da je dobra kpovine, očigledno nova mehanika dolazi sa velikim uticajem na cenu, pa ovi što se šlepaju sa starim rešenjima imaju dobru prođu kada su cene u pitanju.
    Imidža automobila je dosta dobar i sa ovom bojom i Qashk elementima deluje baš dobro. Portosnja se vrti oko 11 u gradu sa svim mogućim popaljenim grejacima (volan, sedišta, klima...) i ne verujem da će se to nešto spuštati tako da je žedan jeste, ali šta sve mora da povuče i očekivano je...
    Ono što je meni prvi utisak je to da se X-trail menja u skladu sa potrebama, tačnije sve manje liči na terenac i samo gabariti ga dele od Qashqai modela
    Last edited by ToD; 29th November 2018 at 18:21.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #3
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default





















    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

  4. #4
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Pa X-Trail i ima neko starije rešenje, i motor i menjač i ovjes su mu stari zato i troši toliko. Kakve veze imaju volan sedišta i klima u potrošnji dizela?
    Šta je novo od mehanike ovde?


    Mogli bismo neki uporedni offroad test

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Od mehanike ... Veliko nista, barem tako mislim... A i nisam nasao neki i fo o ovome, prtljaznik je povecan za 15l, branici, volan, nesto sitno oko enterijera, pro pilot za neku poluautonomnu voznju i manje vise to je sve...
    Pa kad popalis grejanje svega navedenog mora barem malo uticati na potrosnju... Nije to honda
    xtrail sigurno kaska za ostalim SUVovima koji nude dosta finiju obradu i haj tek mlatimudiju, ali ako mene pitas ovo je vise nego dovoljno, komandovanje mlatimudijom mahanjem ispred displeja nije nesto za cim patim. Sistem za otvaranje bez kljuca sa tasterom na vratima je po meni najbolje resenje za taj sistem, jedini visak mi je automatika na vratima prtljaznika....
    Automobil je iznenađujuće udoban cak u nekij blagoj offroad voznji, cak ni zadnji kraj nema neku tendenciju da se lansira preko neravnine. U gradskij voznji je sve vrlo uredno i prakticno i nemam zamerku sem sto se svi moguci alarmi pale ako se ne otopi led sa zenzora kojih ima zilion.
    da je veliki jeste i qashq je mozda bolji izbor, sem ako nemate klince koje praktikujete da vodite na skijanje u Bugarsku...
    Cek bese prethodni bio u isto vreme kad i crv?!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Pa ja ne vidim razlike između ovog i "prethodnog" - ovo je više blagi restyle.
    A trebalo bi da ima dinamičku kontrolu šasije, šta god to značilo, bilo je i na spisku osnovne opreme kad sam dobio cenovnik svojevremeno (2017). Mislim da je samo neki modul za distribuciju kočenja po osovinama da ne dođe do lelujanja npr pri prelasku preko ležećeg.
    Unutra je sličan s prostorom kao CR-V (isti broj veličine), samo što je ovaj drugi tvrđi i neudobniji. Oba mogu da idu gde ti se ide, dokle god to nije neki rock crawl i teren za kramponke.
    Jedino što mi se više dopalo kod njega je što sedišta pozadi mogu lepše da se obore i da klizaju napred nazad.
    Ali kamionska vožnja me je ipak potpuno odbila.

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Chasis control je zapravo lane control i engine brake... Tako da je to marketing, svakako nema kontrole ogibljenja ili nesto slicno... Mislio sam da ovaj ima taj auto pilot poluautomatski ali nema, tako da je ovo prakticno samo sto kazes blagi ristajl...
    potrosnja se spustila na 9 posle izlaska iz grada, a u gradu je bila oko 10,5...
    Brojke kazu 11,3 do 100 i 4s/54m kocenje, u principu solidno za ovoliku grdosiju... Solidno auto puni(ispod26 do 150) a osecaj ko da stojis.
    Meni je ovde malo završna obrada problem kada se sagleda cinjenica da je top model u pitanju, grublja plastika i cvrcanje tu i tamo ume da zivcira...
    vozi se lako, udobnost je OK, nisam imao utisak kamionceta sto kaze dzi, ali da zaostaje na nekim poljima zaostaje... Menjac, motor, enterijer, mlatimudija... Nekako je sve generaciju ili cak vise iza konkurencije...mislim motor menjac sklop je u redu i to nije toliko u zaostatku, ali neki detalji svakako jesu i treba ih menjati... Prostora stvarno ima doooosta i to ni ne treba nesto komentarisati
    ukratko nisam nesto idusevljen i nije da me je ostavio bez daha, al ima panoramu jbg
    Last edited by ToD; 3rd December 2018 at 17:44.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #8
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Gotov test i posle 700km utisci su manje vise nepromenjeni. Potrosnja je na kraju 8.8l sa 250 km grada ostalo auto put/magistrala. Voznja u gradu je 10.5 l a prilično se spusta na otvorenom i pored tempomata na 130, gde se vrti na nesto preko 2k. Zacudjujuce se lako vozi, eto to je još jedna dobra stvar, a mozda najveca mana je to sto kaska za konkurencijom u smislu enterijera. Na ostalo nemam neke zamerke, menjac odradi solidan posao pri preticanju, nije munja, al nije ni toliko los. Vesanje je u skladu sa klasom i gabaritima, tu nema neprijatnih iznenadjenja
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  9. #9
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    nema neprijatnih iznenađenja, ali nema ni prijatnih

    Ovaj x-trail je i malo razočaranje... moguće da je zbog utiska ostalog iz starih vremena, kada mi je x-trail bio daleko vise na SUV listi. Već par verzija sve ostaje gotovo isto, sto neumitno dovodi do toga da sada x-trail deluje zastarelo. Koleos koji je bio na testu prošle godine, iako je „ispod isti“, mi je mnogo bolje rešen kao ceo paket. Dizajn spolja dosta bolji, elegantniji. Enterijer isto dosta bolji (koliko god kudio R-Link), sve ipak ima neku liniju, celinu, ideju, a i materijali deluju za nijansu finije. Pogon je u Renault-u bolje podešen, bar se meni tako čini. Ide brže, a troši manje. X-Tronic ima verovatno drugačiji softver, koji izvlači malo više, deluje mi logičnije kako radi u nekim momentima. Pošto oba koštaju isto, ne znam kako bi neko mogao ovde odabrati x-trail…
    Last edited by LordRaceR; 5th December 2018 at 12:48.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •