Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 31

Thread: Kupovina jeftinog (1500-2000€) manjeg auta za akanje po gradu. Å*ta?

  1. #1
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default Kupovina jeftinog (1500-2000€) manjeg auta za akanje po gradu. Å*ta?

    Punto... realno koga god pitam to svi kažu ali ne sviđa mi se, nije mi udoban i ima veliki krug zaokreta. U trenucima slabosti gledam Z10

    Potrebne osobine: Benzin, hečbek sa 5 vrata, klima i da nije neka egzotika alla MicubiÅ¡i kolt i neke sport budž varijante poput merive OPC

    Å*ta gledam:

    Suzuki Wagon R+ - Mali, jednostavan, kockast, ima ih sa 1.3 motorom i klimom ima delova i nisu skupi, limarije možda neam na svakom koraku ali s obzirom na oblik i ja bih je mogao praviti.
    Nisan Micra - Kako guglam pocinkovana karoserija (pohvalno) japanac, unutrašnjost ne odiše baš stilskim idejama ali ne škripi, još pride gledam i onu kockastiju verziju tj pre 2002-3

    Chevrolet Aveo/Kalos - Veći od predhodnih ali zbog imena nađe se za isti novac, ima ih sa solidnom opremm problem je Å¡to su mahom motori bazni 1,2 ali opet znam 4 ljudi koji ih imaju i ukupno su imali kvarova manje od prstiju na rukama.

    Meriva- kockasto ok za održavanje, Opel elektroniak i "dizajn" enterijera...

    I za kraj malo egzotike. Nissan Almera to mi kolega koji voza primeru ubacio buvu, deluje mi OK i da pruža dosta za uloženo motor za lancem i bez nekih mana, tipičan japanac sa početka 21 veka

    Nisam pametan pa sam otvoren sam da razmotrim svakakve predloge stoga pucajte. Iskustva iz prve druge ruke, proverene priče i tako to... dajte sve informacije, neÅ¡to će se probrati.

    Hvala

    He who loses control, loses.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    najjednostavnija varijanta

    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Obrisace i tebi post

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Dži je stavio insert iz Smrtonosnog oružija. Ako je slučajno treba, obrisati ako nije opet treba obrisati jer bez objašnjenja ga ne shvatam? Treba da operem mafiajški novac? Da nekog bacim u bazen sa sedmog sprata, rascopam mu nos... pojedem grisine za pse... besmisleno kako god okreneš

    Što se Džeza tiče nikad mi se nije zapatio a sedeo sam u njemu. Kako god ga gledam nije mi nešto, možda spoznaja dolazi sa vremenom, a i ovaj što NSX kaže ima samo 1,2l to mi kako god okreneš slabo za nešto preko tone auta, plus još ako se upali klima.
    Jedno vreme sam baš i pogledao dosta komada jer sam išao sa drugarom dok je on kupovao pa na kraju uzeo i30

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Za te pare ja bi gledao Jaris onaj sa početka 2000tih. Ima 999ccm motor koji lepo vuče, auto ko auto je prilično praktičan i dosta je pouzdan. Ne znam što bežiš od Zunta, da budem iskren. To je baš ekonomični auto za po gradu, jeftin da se vozi, jeftin da se plinira ili da se kupi sa 1.3 dizelkom. Meriva je drugih gabarita i cene, baš kao i Almera ili i30. Ne znam šta tačno gledaš - razlika u dimenzijama i ceni je prilična. Tebi taj auto treba da ne vrtiš gradsku turu sa Vektrom?

    Meni Džez nikad nije bio ozbiljna opcija, auto je preskup za to što jeste. Ni kad je bio nov, ni kao polovna opcija jer moraš u startu da platiš predimenzioniranost koja je u mom slučaju uvek bila pod znakom pitanja.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Jesi ti pogledao cenu linkovanog dzeza?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    bruyoni kaže da mu je spor džez a ti mu nudiš još sporijeg jarisa

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa traži on tu sad dosta toga. I malo i malo veće, i mpv i hečbek i vako i nako. Ako ćemo iskreno, za grad su svi ti automobili dovoljno brzi. Ako razmišlja o Zuntu, sve ostalo je na raketni pogon u odnosu na to. Osim Merive, naravno.

    @vip naravno da nisam
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    U suštini gledam šta za tu količinu novaca mogu dobiti zato je šareno na sve strane u pogledu dimenzija, i30 mi nije u opticaju zbog cene. Stoga svi predlozi su dobrodošli
    Vidiš Yaris mi nekako proleće ispod radara pre svega zbog centralno postavljene instrument table, nemam reči koliko mi je to odbojno, iz sličnog razloga mi je i Idea otišla u ofsajd. Punto mi je baš nekako... opštepoznat, pre bih nešto na toj platformi nego njega samog, čitaj: panda, ali u ovom rangu cene mislim da ne ide.

    Vrteo sam gradske ture sa vektrom, koja je našla drugog vlasnika, tako da će mi sve ostalo biti OK jer kad nema parkinga nema ga tu pomaže samo dvotočkaš.

    He who loses control, loses.

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    hmmm jazz je skoro 150kg teži od Yarisa. Idea preko tone, gabaritno malo manja od 500l, nisam znao da je toliko velik auto. Nisam ih mnogo video ali mi nije odavao utisak da je tolika.

    Kia Picanto?

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •