Results 1 to 3 of 3

Thread: NK TEST: Mazda 6 CD184 AT Takumi Plus

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Mazda 6 CD184 AT Takumi Plus

    Nova, restilizovana, maÅ¡ina na testu. Vizuelno to je sve vrlo slično uz vrlu suptilna dotezanja dizajna tako da auto izgleda sve bolje i bolje. Onomad smo terali Insigniju, pa sam bio u fazonu da mi se Opel viÅ¡e dopada, međutim kad sam ponovo za volanom - rekao bih da bih ipak pre odabrao Mazdu (čak i da zanemarimo činjenicu da će Insignija mehanika da brzo ide u zaborav i sve Å¡to ide u paketu sa time).

    Izmene na polju mehanike i elektronike su takođe suptilne, ali osetne. Motor iako nominalno samo 7KS viÅ¡e, donosi osetni subjektivni boljitak. Merene brojke su za dlaku bolje nego sa prethodnikom - 8,8s do 100 i za jednu-dve desete bolje do 400m. Zvučno, motor ima reskiju notu nego ranije, Å¡to je vrlo lep plus.

    Elektronika za asistenciju vozaču je unapređena, a najveći pomak je na polju sistema za održavanje vozila unutar kolovozne trake. Ranije je Mazda imala blagu "ping-pong" reakciju na kolovozne trake, sada je to malo nežnije po reakciji, ali je oduzimanje-dodavanje volana baÅ¡ osetno i konstantno. Menjanje trake bez migavca je prilično fizički težak posao do te mere da sam par puta propustio da menjam traku jer me je mrzelo da dajem po 55x migavac za 500m bulevara. Asistencija se oseća u krivini Å¡to mi je pomalo neprijatno osećanje jer ako baÅ¡ ne držiÅ¡ sredinu trake tebi volan radi pa radi. Iskreno, meni je to previÅ¡e, ali da ovaj sistem ume da ukapira crveno svetlo, komotno imaÅ¡ polu-autonomnu vožnju.

    Ogibljenje je dalje revidirano, tako da je auto sada joÅ¡ udobniji nego Å¡to je bio Å¡to je joÅ¡ jedan vrlo solidan plus u mom tefteru. Ja generalno, Å¡to se mehanike tiče, stvarno nemam mnogo zamerki. Jedino gde je Mazda možda tanka je automatik koji je Å¡estostepeni i kome mi se čini da je Å¡esta malo viÅ¡e produžena nego ranije. SediÅ¡ta su sjajna, kao i ranije.

    Å*lag na tortu je nova instrumentacija koja je sada skroz digitalna, ali nije tablet ko kod Mercedes-Audi družine, već je to i dalje u klasičnoj formi, a Å¡to se meni opet dopada. U tom kontekstu, samo info-zabavni sistem liči da je malo popustio korak sa premijum ekipom, ali verovatno da će to u narednom naletu biti dorađeno.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default






















    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

  3. #3
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Mnogo dobar, prelep auto, mislim da nema konkurenciju u klasi. Ima i šiber
    Čudo jedno kako Japanci ipak umeju da dizajniraju lepe automobile

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •