Results 1 to 6 of 6

Thread: NK TEST: Dacia Duster Prestige 1.6 Sce

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default NK TEST: Dacia Duster Prestige 1.6 Sce

    Na testu još jedan Duster ovoga puta u vrlo primamljivom paketu sa najslabijim motorom i najvećim paketom opreme...pravi srBski san pored dosadašnjih impresija o popravljenom dizajnu, koji je nesporan, ima tu poboljšanja na svakom koraku. Dačija to radi vrlo stabilno i iz generacije u generaciju oni uvode novine u dizajnu pre svega, koje ih izvlače iz one grupe "bezveze" vozila kada je dizajn u pitanju. Ostaje još ručice na vratima da promene i #tamanica (c)zmaj
    Vozne karakteristike su takođe popravljenje, a ovo je meni prvi put da sedam u novi Duster, prethodna dva mi promakoše, tako da sam ufatio zadnji voz barem dok ne dođe neka specijalna edicija kako to obično kod Dačije i biva.
    Elem, bazni motor sa 115ks, sreća bez 4WD pogona, odrađuje posao...hmmm, dovoljno dobro. Rekao bih da je daleko manje mučenje nego sa 500x recimo što je bilo. Opet sa druge strane, auto je dosta "labav" i upravljanje, kvačilo sve to deluje dosta ali dosta mekano što je super za ovu gungulu u gradu, ali za "vatanje krivina" bogme nije prijato, ali to nije teren za ovaj automobil svakako.
    Ergonomija je takođe na drastično višem nivou, seišta su takođe popravljena, ali ipak ne dovoljno, sedi se izuzetno visoko...toliko da sam ja spustio do kraja sedište i pumpam onu ručicu ko sumanut al ne mere niže...
    Od opreme ima svega kamere na sve strane, detekcija mrtvog ugla, keyless...Dačija se promangupirala taj sistem mrtvog ugla je tako postavljen na glupo mesto, mislim taster njegov...tako stoji sa leve strane da baca svetlo tačno na mesto gde se pali lampica kada imaš nekog u mrtvom uglu...tako da stalno misliš da ima nekog malo smešno al ajde...navigacija i multimedija prisutna, ona standardna Dejscija tako da nema iznenađenja...
    Preuzeo sam kola sa preko 8l potrošnjom, posle reseta i testa ćemo videti šta i kako...
    Cenovno psotavljena sasvim pristojno i primamljivo...14.290 u ovoj verziji uz dodavanje par sitnica, ali svakako ovoliki auto sa svim drangulijama za manje od 15k...lepa kupovina, ko mož da prežali ovaj motor...mi imali onaj Tce, ali sada ga nema po cenovniku, moram da pitam da li je povučen or what...dizela ima od 95ks i 115ks i kreću od 14.490 za baznu opremu, tako da kome je bitna oprema neka piči sa Prestige i Sce, kome je bitna traktorska industrija, neka bira Essential paket i dizelku...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #2
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    A slike?

    Nego, meni je ta detekcija jedan od glupljih i beskorisnih gedžeta na autu. Evo 20 godina vrlo aktivno vozim i nikad mi se nije desilo da nekog ne primetim tu.
    Ali me jeste nerviralo kad ukljucim migavac ranije da mi u levoj traci naprave mesto a on krene da pijuce i trepce.... To nikad ne bih stiklirao u opcionalima.
    Pre bih doplatio za opciju trajnog iskljicenja posto je sad postalo moderno u seriju natrpati sto vise lampica i voziti sa sto manje mozga.

    Ajde da vidimo kako izgleda srBski san.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Vrlo interesantna sprava kupcima koji stvarno ne mare za performanse, a deleko vise se dobija nego sa 500x recimo koji smo imali ranije na testu. Oko 7l je potrosnja a udobnist u poredjenju sa prethodnom generacijom jeste bolja kada se sagledaju sedista ali samo po pitanju tvrdoce istih, i dalje muku mucim sa udobnoscu sa stanovista ergonomije. Bocna potpora jeste bolja I u globalu ima poboljsanja.
    Malo smo se odvikli od baznih atmosfera pa sam se prisetio kako mora da se planira svako obilazenje. Sto se tice tih sprava i pomagala u principu se slazemo, ali to je oni sto se trazi i prodaje.
    Malo je greota sto je u ovoj boji jer mu slabo do izrazaja dolaze napredjenja u dizajnu kojih stvarno ima i sada je auto bas primamljiv, cak i meni...
    Alternativa je da ulupate 10soma vise i to je nepobediv argument koji Duster ima
    Last edited by ToD; 3rd November 2018 at 14:03.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pored dizajna, koji je bas napredovao pa ceo autombil sada lici na Jeep modele, mozda je polje gde je ucinjen najveci iskorak je izolacija i tisina koja je sada tu za razliku id prethodnog modela koji je bas imao naglasenu buku, ali i vibracije u kabini. Takodje, ono sto je meni nebo-zemlja odnos je i menjac koji je sada bas kako treba, cak je i precizniji nego sto je to slucaj kod clio/megan modela. Po prvi put u Daciji imam zadovoljstvo saltanja koje je uvek, ali uvek ovde falilo. Ta preciznist i jedno od najmeksih kvacilabikada uopste ne zamara u gradskoj voznji pa i tu Duster ubira bas lepe pluseve.
    Iskreno, nemam nesto preterano ni zameriti automobilu, par stavki koje su nasledjene od prethodnih dacija, ali sve novo sto su uradili uradili su na pravi macin. Pozicija multimedije, klima, izolacija, menjac, dizajn...sve je to svetlosnu godinu ispred proslog modela, tako da bice Dustera na ulica i u EU svakako
    Potrosnja je oko 6.5-7 prosek za sada, a motor se vrti oko 3k na 120+kmc, ispod 2k na 90kmc.
    Potrosnja na 90 je ispod 5.5l, a na 120 je oko 6.7
    Last edited by ToD; 4th November 2018 at 13:09.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #5
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default





















    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Premerana makina i brojke su očekivane od 1.6 atmosfere...13,4 do 100, kočenje je vrlo dobro i osećaj na kočenju je daleko bolji nego što je to bio slučaj sa prethodnim modelom (44m 100-0, sasvim korektno - doboši pozadi!) Mislim da je ovo daleko zdravija kupovina od 500x modela...popričah sa zmajom sinoć, pa neki ljudi su u fazonu kao Meriva je jeftinija, pa jbg kako to mož biti ista klasa?! To je kao moje omiljene poređenje Octavie i Golfa...
    Elem, automobil je stvarno na svom mestu i cene mu počinju od 12.390 EUR koliko košta bazni benzinac, preko 14.490 koliko je bazni dizel...zlatna sredina je srednji paket sa ovim motorom za 12.990 EUR plus još neke stvarčice od opreme po želji i to je to...
    Posle 620km potrošnja mu je 6,8 l/100km, i sve od 120 je sasvim korektno, ak ose zagazi u 130 to je već trenutna na 8l i obrtaji visoko, ali je i tada izolacija vrlo dobra, tako da su tu baš napravili pomak...i menjač naravno koji je daleko bolji čak i u poređenju sa Reno gamom...
    Cenim da se Duster može fino konfigurisati u zavisnosti od kupca do kupca, volj' ti šminka, volj' ti pogon, volj' agregat...svako može da napravi priču za sebe koja će ga koštati u rasponu od 13-15k.
    Rezime...u svako doba dana bih ga pre uzeo nego 500x/500L recimo koji mu je neki direktni konkurent
    Last edited by ToD; 5th November 2018 at 14:00.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •