Results 1 to 3 of 3

Thread: NK TEST: Renault Scenic Initale Paris TCe 160

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Renault Scenic Initale Paris TCe 160

    Ove nedelje na testu Scenic, opet u Paris Initiale opremi.

    Reno je napravio smenu generacija, kada su motori u pitanu, tako da je pod haubom potpuno novi 1,3 litarski turbo benzinac sa optimalnih 160ks. Kubici, konji, koža, klima - sve to na stranu, ovaj auto nema ama baÅ¡ nikakve veze sa onim koji smo vozili proÅ¡le godine. Nema treskanja, nema ispadanja plombi, auto je potpuno transformisan Å¡to se mene tiče.

    Čak i da uzmem u obzir da sam u prethodni Scenic preÅ¡ao iz električnog Golfa koji je prilično udoban auto, a sad u ovaj ulazim iz dosta kilometara u CTR i Swiftu Sportu.... možda ima subjektivnog, ali je razlika po meni previÅ¡e dramatična da bi to bila samo neka nijansa. Ovaj auto se potpuno drugačije ponaÅ¡a u svakom pogledu, kada je pitanje ogibljenje. Ovaj se malo viÅ¡e naginje, a udobnost je prilično bolja. Sada je to ono Å¡to bih očekivao od modernog porodičnog transportera. Zadnji deo, takođe, mnogo bolje upija prelazak preko ležećeg. Možda pomažu zimske gume, mada je pritisak opet drakonski - napred 3,1/3,3, pozadi 2,8 na obe. To kaže bord, nisam imao vremena da se bavim manometrom. Gume su i dalje stadnardne 195/55 R20. Meni je previÅ¡e dramatična razlika da bih je pripisao samo subjektivnom utisku, ali zakazaću Marka da ga provoza, poÅ¡to je on vozio onaj dCi 160 EDC.

    Å*to se motora tiče, on je pravo osveženje. MaÅ¡ina puni propisno, kako se i očekuje od 160ks benzina. Relativno je kratkog daha, ECU je podeÅ¡en da maÅ¡ina ne arči gorivo, tako da nema posebnih iznenađenja Å¡to je tih i Å¡to nudi korektnu potroÅ¡nju ako se oduprete porivu da potopite gas jer turbo gura sediÅ¡te pa gura, uprkos popriličnoj masi. Merenje je rađeno po neÅ¡to nepogodnijim uslovima, zimske gume na 21C, ali to je Å¡to je. Ispucava se do 100 za 10,6 Å¡to je prilično blizu fabričkih 9,9s. Koči sa 100kmč za 40m do zaustavljanja, Å¡to opet imajući u vidu vrlo neprikladno vreme za gume uopÅ¡te nije loÅ¡e. Da su bile neke letnje, popravili bi verovatno za koji procenat i jedno i drugo. Reno već neko vreme apsolutno ne nudi bilo kakvu mogućnost igranja sa TC/ASR/ESP, ali se čini da je Å¡asija dosta kompetentnija od Kaptura jer uopÅ¡te nije mnogo agresivan kako na startu, a tako i kada se malo oÅ¡trije vozi. Ovo "malo oÅ¡trije" je stvarno jako malo oÅ¡trije, ja ne vidim nikakvu prednost traženja, verovatno vrlo niskih, limita Å¡asije koja je predviđena da radi neke druge stvari, a ne da nudi Å¡niranje kroz krivine.

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Konacno sada ta sasija radi ono sta treba da radi...pruza daleko udobniju voznju nego dci sto je imao tako da su garantovano cacnuli nesto dole...nema sanse da je sve ostalo isto a da se automobil toliko bolje ponasa. Lezecu, rupe, sine i slicne zamke nasih puteva sada sa lakocom pegla tako da je to taj paket koji i treba nuditi onim malobrojnim kupcima koji traze mpv-oliko vozilo ovih dana. Motorizacija jeste interesantna nama, ali mislim i sveopstem trendu turbaka tako da mislim da ce to da ide u prodaji, ali tu je problem cena za koju moze da se uzme daleko primamljiviji SUV model tako da je to problem koji ovaj model ima i to je to. Istina, problem neudobnosti je eliminisan, ubacen vrlo interesantan turbo motor, opicen dizajn, i ipak bolja sposobnist manevrisanja nego sa SUVom u gradu tako da ima tu aduta za kupovinu...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #3
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default





















    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •