Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: F1 dešavanja

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default F1 dešavanja

    Kimi prelazi u Zauber od sledeće sezone. Ugovor je na dve godine, a Lekler prelazi u Ferrari.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Zanimljivo, tamo je i poceo sa 19tak god ako se dobro secam

  3. #3
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    Da Kimi neće ostati, znalo se već posle Belgije. I u Spa je već bilo pristojno sigurno, ali mu je pred trku u Monzi i zvanično rečeno da mu neće biti produžen ugovor. Čekala se samo objava za „mase“, mnogo su se nadali, pisali peticije i tako to, ali je sve vec bilo reseno.
    Rezultat u Monzi nema nikakve veze „sa otkaznim pečatom“, ali se moglo videti da je Raikkonen tu vozio za sebe, i na kvalama i na trci, znao je da neće ostati. Leclerc je Marchione-ov i Todt-ov „projekat“ pa je bilo logično kada se čovek solidno pokazao u Saber-u da pređe u Ferrari. Kimi je tokom svih godina dobijao produžetak na po godinu, i svaki put je bilo natezanja, jer je uglavnom slabije vozio od očekivanja. 15te slabo, 16te je bio ok (na qulama na više trke ispred Vettel-a), 17te opet malo slabije i ove godine opet tu negde ok. Razlog zbog kojeg su ga držali je „merchandise“ jer se njegove stvari prodaju odlično (po nekim informacijama čak i bolje od Vettel opreme), pa je Ferrari kroz to vraćao ono što je platio Raikkonen-u plus i još zarađivao. Ipak, ove godine su Jean Todt i Marchone rešili da je vreme za Leclerc-a, pa je negde posle Monte Carla potpisan predugovor koji garantuje Leclercu mesto u Ferrari-ju. Onda iznenada dolazi „problem Marchione“ i finalizacija priče se odlaže. Znamo šta se desilo, posle toga dolazi Camilleri koji želi da ostavi Raikkonen-a, čak i sa ugovorom od dve godine. Ali kako je Leclerc već imao potpisano, a Jean Todt mu je menadžer (tj. njegov sin zvanično, ali to je to), Camilleri nije mogao „da se izvuče“ i izdejstvuje svoju odluku.
    Ono što jeste iznenađenje, je da Raikkonen ostaje u F1 i to u Saber-u. Kimi je X puta govorio „kako ga interesuje samo vožnja u top timu, da se bori za pobedu“ i tako to, pa je logično biti očekivati da sada ode u penziju. Kako je jasno da Sauber nikako nije ekipa koja može da bude iole blizu, bar na nivou Lotus-a iz 2012te, ceo deal je isključivo finansijski (uglavom tako bude u F1). Ne zna se koja je suma u pitanju, ali ono što se čuje u pričama oko toga, Kimi je izgleda dobio ponudi da pored nešto para tu uđe i procenat vlasništva ekipe. Ako je to tako, onda Sauber potez ima logike. Raikkonen će voziti dve godine za „svoju“ ekipu, a nakon toga će eventualno moći da pređe u menadžere…

    Ferrari tu ima i eventualni „fail safe“ momenat, jer ukoliko se Leclerc ne pokaže ima opciju da napravi rokadu u „max-kvyat“ stilu…. Ovo je baš malo verovatno, ali eto.. nikad se ne zna. Leclerc je ove godine dobijao Erricsona koga su svi ostali vozači redovno „peglali“ koji su vozili sa njim, pa "Mracus" i nije neki reper. Npr, Wehrlein ga je isto lagano dobijao pa mu to nije pomoglo da ostane u F1…
    Last edited by LordRaceR; 12th September 2018 at 02:48.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Prikazani bolidi za 2021. tacnije koncept koji sledi ceo paket novih pravila. DRS je pitanje da li ostaje, aero paket je vidno “prostiji” a izgled...pa, stvar ukusa, nekako previse futuristicki. Brawn je lupio kako zeli da bolidi izgledaju lepse nego na igrucama...
    Akcenat je naravno na poboljsanju preticanja sto je svaki paket pravila pokusao da donese...bezuspesno
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by LordRaceR View Post
    Da Kimi neće ostati, znalo se već posle Belgije. I u Spa je već bilo pristojno sigurno, ali mu je pred trku u Monzi i zvanično rečeno da mu neće biti produžen ugovor. Čekala se samo objava za „mase“, mnogo su se nadali, pisali peticije i tako to, ali je sve vec bilo reseno.
    Rezultat u Monzi nema nikakve veze „sa otkaznim pečatom“, ali se moglo videti da je Raikkonen tu vozio za sebe, i na kvalama i na trci, znao je da neće ostati. Leclerc je Marchione-ov i Todt-ov „projekat“ pa je bilo logično kada se čovek solidno pokazao u Saber-u da pređe u Ferrari. Kimi je tokom svih godina dobijao produžetak na po godinu, i svaki put je bilo natezanja, jer je uglavnom slabije vozio od očekivanja. 15te slabo, 16te je bio ok (na qulama na više trke ispred Vettel-a), 17te opet malo slabije i ove godine opet tu negde ok. Razlog zbog kojeg su ga držali je „merchandise“ jer se njegove stvari prodaju odlično (po nekim informacijama čak i bolje od Vettel opreme), pa je Ferrari kroz to vraćao ono što je platio Raikkonen-u plus i još zarađivao. Ipak, ove godine su Jean Todt i Marchone rešili da je vreme za Leclerc-a, pa je negde posle Monte Carla potpisan predugovor koji garantuje Leclercu mesto u Ferrari-ju. Onda iznenada dolazi „problem Marchione“ i finalizacija priče se odlaže. Znamo šta se desilo, posle toga dolazi Camilleri koji želi da ostavi Raikkonen-a, čak i sa ugovorom od dve godine. Ali kako je Leclerc već imao potpisano, a Jean Todt mu je menadžer (tj. njegov sin zvanično, ali to je to), Camilleri nije mogao „da se izvuče“ i izdejstvuje svoju odluku.
    Ono što jeste iznenađenje, je da Raikkonen ostaje u F1 i to u Saber-u. Kimi je X puta govorio „kako ga interesuje samo vožnja u top timu, da se bori za pobedu“ i tako to, pa je logično biti očekivati da sada ode u penziju. Kako je jasno da Sauber nikako nije ekipa koja može da bude iole blizu, bar na nivou Lotus-a iz 2012te, ceo deal je isključivo finansijski (uglavom tako bude u F1). Ne zna se koja je suma u pitanju, ali ono što se čuje u pričama oko toga, Kimi je izgleda dobio ponudi da pored nešto para tu uđe i procenat vlasništva ekipe. Ako je to tako, onda Sauber potez ima logike. Raikkonen će voziti dve godine za „svoju“ ekipu, a nakon toga će eventualno moći da pređe u menadžere…

    Ferrari tu ima i eventualni „fail safe“ momenat, jer ukoliko se Leclerc ne pokaže ima opciju da napravi rokadu u „max-kvyat“ stilu…. Ovo je baš malo verovatno, ali eto.. nikad se ne zna. Leclerc je ove godine dobijao Erricsona koga su svi ostali vozači redovno „peglali“ koji su vozili sa njim, pa "Mracus" i nije neki reper. Npr, Wehrlein ga je isto lagano dobijao pa mu to nije pomoglo da ostane u F1…
    Ja očekujem da je dobio love koliko i za Ferari, jer je on mnogo jako F1 lice, verovatno bi reli, endurans, DTM, JGTC ili WRX platili debelo da ga dovedu. I onomad je on imao neke sulude pare za reli sezonu, koliko beše nešto 20-30 miliona, što je tipa 20x više od top reli vozača tada, tako da ja apsolutno ne sumnjam da cela ta priča "vozim za top tim" lako može da se pročita kao "vozim za top pare". On sad isto ne pretenduje na pobedu isto ko i kad bi vozio u Zauberu, samo što u Zauberu verovatno ima odrešene ruke da vozi kako se njemu vozi i da ga još pride ne smaraju za konferencije, pr poslove i sve ono što mora da radi u skuderiji.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    jeste sauber dobio nove suvlasnike, tu je i Ferrari deal, ali ne verujem da je ista kinta. nema sanse. u najboljem slucaju je mozda pola, ako je i toliko, bar ciste love. ako se doda ova prica oko "akcija ekipe", onda bi moglo biti tu negde. jeste da PR akcije smaraju sve, ali je to slicno u svim ekipama. raikkonen je sam rekao: "ostao bi u ferrariju, ali to to nije moja odluka. kada je to reseno, moja odluka je onda da idem u Sauber". tamo ce voziti oko 10-15 mesta redovno i to je to, u skuderiji je tu skoro uvek na podijumu…. ali ako moze da uzme kintu, kolika god da je, njemu ocigledno to vrsi posao…
    ja mislim da je sve to platio Ferrari, jer ce raikkonen tu biti kao backup ukoliko Leclerc nesto @*#(_(!!
    plus daju motore za Alfa reklamu i poslali su simone restu da bude glavni...
    Last edited by LordRaceR; 14th September 2018 at 22:02.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Izgleda Kubica dobacio dobru lovu Vilijamsu...

    [Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Jedna smesna greska ti
    se potkrala. Nadam se da je greska

    Postojala je i mogućnost da Kubica dobije ulogu vozača koji će razbijati Ferari,

  9. #9
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Voleo bih da nije greska ali ipak jeste...
    Hvala...interesantno sto se pominju neke pare a on i kada je bio na vrhuncu karijere nije bas bio nesto na tom polju...
    Gledao sam par onboard klipova gde vozi vilijams na slobodnim treninzima...iskreno ne znam kako ce to izgledati. Ne zbog brzine, performansi, izdrzljivosti vec vise kada su redleksi u pitanju i brzina reagovanja...al ajd videcemo
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ja ne pratim f1 vec dugo, al eto meni privukla vest paznju. Nije on toliko ni u god koliko nije imao znacajniji angazman.

    Mozda i fali f1 vise ovakvih dramaticnih povratnickih prica.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •