Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 28 of 28

Thread: NK TEST: Mercedes A180 CDI

  1. #21
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    to je naravno "priceless"
    ali A250 je samo 4 soma skuplji u bazi
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #22
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ma kad ti je za pinch to zoom potrebno dve ruke možeš točak za hrčka da teraš ispod haube i drvenu gredu pozadi.
    Jedino me brine kod svih tih ekrana kako će se pokazati tokom vremena, šta kad krene burn-in, flat kablovi se razglave, mrtvi pikseli... znam da prve vlsnike merca ta vremenska instanca ne dotiče ali kako se bude spuštalo niže biće prilično veselo tržište ekrana za automobile

    He who loses control, loses.

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Sad me sa pinč-tu-zum podseti. Skrolovanje pesama kad si na usb i stanica kad si na radiju se radi znaš kako? Ja slučajno uklavirio. Onaj ped koji je je kod odmorišta za ruku, a koji glumi kao sekundarni način za kontrolu, ima u gornjem delu štraftu koju kad pomiluješ na desno ili levo, sistem tumači ko levo-desno. Iskreno, trebalo mi dva dana da ukapiram da taj tač ped i postoji!

    Ako nešto ima da se zameri ovom automobilu je onda čak i previše tehnologije. Sad, ovde ima problem jer smo mi svi nabili poprilično godina i nismo se rodili sa 5" telefonom u ruci, a generalno se trudimo da ovo malo razuma sačuvamo ipak uz razumevanje da je automobil ipak jedan mehanički sklop koji je ipak malo više od eksel tabele sastavnih delova.

    Pored lošeg prepoznavanja znakova, ja do sada nisam imao prilike da vozim auto sa ovako agresivnim sigurnosnim sistemima. Ja tokom testa držim sve uključeno, čak mi je i onaj lane keep asist uključen iako je užasno irirtantan samo zato da bih znao kako radi. Automobil tako agresivno reaguje kočnicom na dodirivanje točkovima linije trake u toj meri da vas prilično iznenadi. Još gora je situacija kad recimo ideš trakom koja se sužava pa je ona ofabrana onim belim znakom da ti se da do znanja da je kraj trake. E sad, auto kad naiđeš na takvu situaciju baci takvo sidro ničim izazvano i bez ikakvog upozorenja da sam se ja prvo uplašio da nisam raspalio o nešto, pa sam onda se uplašio dal će neki nemanja iza mene da me raspali jer ne očekuje da kočim usred ničega - a to se desilo na dve lokacije gde su putari loše uklonili nekada prisutnu žutu farbu koja je bila tu tokom radova na putu (na đilasovom mostu mi je bacio bombu u levoj traci, kad ideš pravo ka hipodromu i tamo iza erport sitija gde su se nekada put sužavao za skretanje ka Bežaniji).

    Okej može da se isključi to, a možda može i da se ublaži, ali meni za default stanje - ne dopadam! Ovo treba imati u vidu ako vozite na braniku ljudima jer lako može da se desi da auto samostalno odluči da naglo uspori za 20-30, a ti iza vidi pa izbacuj padobran.

    Od 180d do 250 doplata 4k? Nije strašno. Ne znam jel su planirali neki solidniji dizel da dopune ponudu?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    taj touch pad sam odmah koristio za sve, to nije problem. ono sto nisam nasao kako, se odnosi na menjanje pesama/stanica kada je nesto drugo na ekranu, npr satnav karta. tada, da bi promenio, morao sam da se vratim u media deo i tu preko pad-a da rolam levo-desno. mozda se rola i na ekranu direktno, ali opet mora tu biti media deo. ako je satnav na ekranu, onda se sve komande koje sam probao odnose na njega….
    sad kad razmisljam o tome, setih se da jedino nisam probao da na "cajger ekranu" u jedan deo postavim media, pa da onda preko desnog minipad-a na volanu menjam…. I ako bi radilo, ne svidja mi se to resenje…
    u "nesretnom" megane-u, ispod volana imas onaj tockic i rolas pesme, bez obzira sta je na ekranu…. to ovde nisam nasao, mada mora nekako da moze, bilo bi glupo…

    kod ovakvih automobila, motor dodje jeftiniji deo dodatne opreme

    ako se dobro secam infoa sa prezentacije, kasnije bi trebalo da se pojavi i jace dizel ponuda. OM654 motor, tj omiljeno 2,0 dizlo u A200d i A220d. konjaze se ne secam, ali bi trebalo da bude npr 150 i 180 KS. kasnije bi trebalo isto da se pojavi A35 (oko 300ks) i tvoj favorit A45 sa bar 400ks, normalno sve iz 2,0t benzina. cim to izadje, pravac salon da resis pitanje auta
    Last edited by LordRaceR; 4th September 2018 at 11:17.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  5. #25
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Znam ja gde je salon, ali ti da lepo napakujes prethodni A45 ti je trebalo 60+ soma iako je po cenovniku ta mašina startovala ispod 50.

    Osećaj za filing me nije previše prevario, cena testiranog automobila je 42k. Toliko o validnosti razgovora u kome neko referencira katalošku cenu Mercedesa (ili bilo kog nemačkog premijuma).
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #26
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Pa i nije mnogo 42k, evo polako filujem golfa sličnom opremom u konfiguratoru i neumoljivo se približavam toj cifri... ali šta godi imao od opreme opet je golf, nije mečka.

    He who loses control, loses.

  7. #27
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    VW je odlepio sa cenama sa ovim 7.5 modelom. NJima je 40K sada dobro napunjen 2.0 TDI u RLine opremi, a GTI na sajmu je bio valjda oko 50k. U tom smislu sajamski BMW M2 za 65 soma mu dođe ko #okazion.

    Zlobnici će svakako reći da Golf nema Renoove motore
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #28
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Može i sa Astrom da se debelo prebaci 30k, tako da što kaže Mišić sa bilborda na generalštabu..."ko sme taj i može"
    Racer lepo reče..."kod ovakvih automobila, motor dodje jeftiniji deo dodatne opreme" u tom pravcu se kreće ovaj svet i to je to...forma pre suštine, štep na sedištu pre motora...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •