Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: NK TEST: Fiat 500X

  1. #1
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default NK TEST: Fiat 500X













    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

  2. #2
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    na testu jedna od Fiat 500 varijanti - 500X.
    specfikaciju i cenu očekivano još uvek nemamo, ali odokativnom metodom, ovo bi trebao biti Lounge paket opreme: automatska klima, 17" točak (4kom), touch infotaiment bez navigacije, speed limiter bez tempomata i još par nekih sitnica.
    Motor… ima ga, ali 1,6 110 KS atmosferac u današnje vreme je baš traljav izbor. Ok, jasno, to je osnovni motor, ali u realnosti ne očekujem da to neko može izabrati. Performanse su iste kao i izbor, a potrošnja, onako baš pristojna. Npr, od AK Kompresora do kuće, ne po baš nekoj najjačoj gužvi, sa klimom i baš laganom vožnjom – prosek 11l. Kada se klima ugasi, potrošnja pada a 500X malo lakše mrda, ali je to opet bas slabo…. Ne mogu da zamislim kako bi to sve izgledalo da je auto napunjen za more, sa četiri osobe u njemu…
    Cena bi trebalo da bude ravno 15k evra. 1,3 dizelka sa 95 KS je 1000e skuplja i po meni prva iole upotrebljiva opcija. Performanse ce biti tu negde ali će potrošnja biti dramatično manja. 1,4 tubo benzin sa 140 KS je 2000e skuplji, a 1,6 dizel sa 120 KS je 3000e preko. Cross varijanta je sa AWD pogonom, a ide u paketu samo sa 2,0 dizelom (140 KS) i 1,4 MAIR2 benzincem sa 170 KS… to je već nešto. Cene ovih varijanti su 23k ili 22k evra.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja vozio malo sinoc. Nista klima, nema guzve, lagana voznja sa povremenim pritiskanjem gasa i rezultat je 8l potrošnje. Imao sam 7,4 na 10-tak km gde sam imao dosta nizbrdice, ali se posle to vratilo na oko 8. Sve u svemu još jedan od onih automobila u kojima pritisneš pedalu gasa, ne desi se ništa, pomisliš možda sam u petoj, shvatiš da si u trećoj i odustaneš od svega. Jutros isto bez gužve, ode potrošnja na 8,5.

    Sad, ko ima dodira sa ubogim delom Fiat ponude (1,2-1,4-1,6 atmosfere) on nije iznenađen. To sve troši sakloni bože za to što nudi. Jedino što moj kolega tvrdi kako Tipo sa 1,4 atmosferom troši malo, kaže njegovoj ženi troši oko 7 na otvorenom. Pitam ja šta je to otvoreno, a on kaže "pa ono uobičajeno - autoput 90, magistrala 60".
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Da se priključim...
    Provozao sam danas auto po gradu i utisci su da je auto stvarno sa bušnim motorom, ali OK u principu valja da dobijemo nekada i ovako nešto jer je to realnost...razmazili nas sa biturbo, dsg, tce spravama pa nam sada sve atmosfere u bazi nešto kljakave...to je ta priča sa Tipom kod tvog kolege, to se kupuje...auto lep, malo napakovana oprema, a ispod haube...konji...šta su to konji
    OK, bazni jeste, ali da je bušan to tek jeste, u poređenju sa 1.6 reno atmosferom od ranije ovo ide gore, isto važi i za poređenje sa baznom novom astrom sa 1.4 atmosferom...automobil je težak verovatno i gabarita ima pa ga to kolje, ako bi ovo spakovao u neto manje to bi išlo mnogo bolje...iskreno čudi me što uopšte nude ovu atmosferu al ajde...čudo im bazni nije malolotražni turbak, ali oni imaju onaj pikavac od 0.9 valjda kao najmanje što bi ovde bio kriminal kao i ova atmosfera al ajde...u svakom slučaju traktor varijanta ne gine kao izbor ako hoćete da ovo ide iole normalno...

    e sad ono što je na ovom automobilu glavno...dizajn...
    nije baš da "Krade pogled kao šarmatna devojka u crvenoj haljini u klubu gde su svi odeveni u crne sakoe i crne haljine, pri tom svi ljuti i namršteni." ali radi posao meni se čak i dopada, istina više mi se dopada na slikama negouživo, mislim da bi mu neka druga boja daleko bolje stajala...
    obzirom da sam bio zarobljen u kolima po onom kijametu danas sedeo sam na parkingu 20 min i razgledao enterijer onako ima tu svega i ništa mi se nešto tu spec ne dopada ali kupcima ovakvih automobila će se dopasit 100% i to je poenta...jednostavno nije za nas
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #5
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    Sad da je za nas ili nije… mislim da nije bitno…
    Jedino što u stvari nije je spoljašnji dizajn, ali ok nije strašno, bar meni mada tako nešto nikada ne bi birao. Opet, tebi se sviđa, tada da…
    Enterijer je sasvim prihvatljiv, ok je kvalitet, raspored, ekran sistem, sedišta i tako dalje. Za pare koje košta, ne bi imao ništa protiv takvog enterijera. Jedino što mi je realno smetalo je instrument tabla. Dizajn i raspored nisu baš optimalni: brzina je levo, pa je kazaljka skroz levo a cajgeri su postavljeni daleko pa se ne malo teže motri na brzinu. Ok, rešava se time što se brzina stavi na centralni displej ali onda nema praćenja drugih informacija.
    Ono što je meni totalno neprihvatljivo je taj motor. Ne igra mi to „razmazili“ nas sa ovim ili onim. Taj motor ne ide ništa i troši previše, kraj priče. Ja se stvarno ne sećam nečeg ovako sporog u iole skorije vreme. Možda je Mazda 2 G90 bila tu negde, ali je u realnosti brža jer mislim da brzine nisu optmalne za naše merenja urbzanja. Do 100, sigurno je bila dosta brža. Ovaj 1,6, treba mu 6,3 sekundi za 60-90 u trećoj, i to mu je ok brzina za to, a 7,8 sa klimom. Ja sam. Da je još neko, pa malo stvari, treba mu 10sec od 60 do 90 da nešto prestigne na magistrali, što znači nikad. A potrošnja tek….
    Nije mi jasno što su stavili taj motor u auto koji planiraju da daju na test. 1,4 turbo bi bio optimala, i utisak o automobilu bi bio drugačiji. „Rukovanje“ neću ni da komentarišem, jer kada sam probao malo, nešto mi je čudno delovao pa sam batalio „ae kasnije ću to na nekom sigurnijem mestu“. Posle slučajno videh da su gume raspar, jedan model napred drugi pozadi…
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Stvar je prosta...auto je sa rente, tamo su sva kola sa baznim motorima u klasi do 20k eur, zabole njih za performanse...
    Dobija se daleko više "stila" u poređenju sa Capturom, Crosslandom itd...i to je ono što prodaje danas prodaje i tu je kraj priče...Ja motor shvatam, ne opravdavam svakako, ali shvatam tu tužnu realnost, masa ljudi to vozi i vrlo je zadovoljna jer sve to pokrivaju dvobojnom karoserijom, fensi felnama, mlatimudijom i sličnim džidžabidžama koja su danas glavna stvar za prodaju...sve se radi površno pa tako ni ovo nije izuzetak!
    Bazna oprema sa ovim motorom je 13.500EUR što je korektno ako mene pitaš, ono što nije u redu je zidanje cene sa opremom dok se ostavlja motor, ali kažem po n-ti put...to se prodaje!

    Shvataš li da danas poslove rade ljudi koji su završili raznorazne kurseve tipa "poboljšajte poziciju u progovaranju za samo 5999,99 din" ili "menadžement vremenom u stresnim situacijama za samo 10.999,99 din" i slična sranja, zašto bi autoindustrija bila izuzetak, naprotiv jedna je od vodećih u tom polju mlaćenja prazne slame!
    Još jedna potvrda za to su gomila "jabučara" koji slepo kupuju ono đubre od hardvera zvano iphone!
    Nažalost ne posmatra svako neki proizvod do detalja i ne udubljuje se previše, tačnije ne udubljuje se uopšte u ono što je ispod maske, gledam to svaki dan! Samo da sija, da šljašti, svi se izjašnjavaju kao da imaju nekog stila nešto i prema tome tako se i ponašaju, tehničke mogućnosti proizvoda se stavljaju u drugi plan, u najboljem slučaju!

    da se vratimo na kola... Gepek je prilično izdašan snimio sam ga na kratko nešto tako da je i to plus, pogledaću šta kažu ostali na tom polju. prostora ima solidno, završna obrada je u redu sasvim, sve je fino unutra, sedišta su ko retro fotelje iz stana moje babe što je opet u redu imajući u vidu ciljnu grupu! Ono što je meni vrlo smetalo kod recimo Captura je to silno ljuljanje karoserije i nestabilnost, 500X je realno solidan na tom polju, ako kašeš da su raspar gume, što mislim da nije prvi put sa Fiat test kolima, onda bi bilo još bolje da neko u servisu vodi računa o tome, ali opet renta je to!

    da me ne shvatiš pogrešno, pošto je to vrlo često slučaj, ja bih pre ovoga izabrao dunstera gde za 15.290 uzmeš lepo srednji paket opreme i dci110 i extra, ali ne može svako da pređe preko ono Dacia na volanu jbg...
    Last edited by ToD; 2nd August 2018 at 07:24.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #7
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Jel su sedista ista kao u 500 L?

    Sent from my LG-H440n using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  8. #8
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Mislim da nisu, slicna jesu ali mislim da se razlikuje deo za ledja i naslon za glavu i cini mi se da su dosta meksa
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    I drugačije se sedi. Nije ko na hoklici u 500L, ovde si više uvaljen jer na jure kupca koji u salon ulazi sa šublerom. Onako dosta gađa Kantrimen fazon, a za jedan dan koliko sam ga vozio, bilo je dosta reakcija na ulici. Sad, dal je to lokal patriotizam ili se auto dopada ljudima ili je to džipče - pojma nemam. Gađa direktno Kaptur kupce, mada mislim da je Reno nešto jeftiniji za ekvivalentnu opremu/motorizaciju.

    Bazni motor jeste tanak, ali je to sve u rangu onoga što Fiat nudi sa baznim motorima. Panda sa 1,2 ne ide u istoj meri kako i ovaj sa 1,6 motorom. Više bih se iznenadio da sam ukapirao da ide bolje od očekivanog. Troši dosta za to što nudi, ali je i jeftiniji pa ako se nađete u kalkulaciji - super. Ja stvarno nisam ni iznenađen, a ni uvređen. Doplata za 1.3 dizel zvuči razumno za ovaj automobil.

    Ono što sam ja primetio je, opet uobičajeno, veliki volan i ogromna ručica na menjaču. Ručica migavca je malo nezgodno postavljena, često ne uspem da mu dam onaj kratki zez sa 3 miganja, a umem i da ablendujem u pokušaju da dam migavac. Nije mnogo daleko kao kod Kaškaija, nego je nekako bezveze postavljeno. Ima neki zanimljivih elemenata sa tim kružnim dizajnom koji se provlači, UConnect je sasvim korektan sistem, dobro je uklopljen i veliki je. Bolje mi je rešen taj sistem nego nego kod Renoa recimo.

    Ogibljenje mi se dopada, prilično je dobro rešeno tako da automobil solidno upija neravnine i poslušan je prilično mada slab motor baš nije nešto davao podstreka da se tu nešto eksperimentiše. Sa strane udobnosti i tišine, 500X je u boljoj polovini oveog segmenta. Gepek je takođe korektan, imajući u vidu hečbekoliku karoseriju razvučenog fiće.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Meni je ovaj auto mozda i najbolji iz fiat game, mislim na pojavu. Mozda neces biti popularan u drustvu vlasnika kantrimena, ali ces za trecinu novca biti in cena je skroz razumna. Menjac moze da se resi, stavis kuglu iz modela 750 i jos vise si retro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •