Results 1 to 9 of 9

Thread: NK TEST: Renault Megane Grand Coupe dCi 110

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: Renault Megane Grand Coupe dCi 110

    Jos jedna varijacija na temu novog Megana…

    Novi Megane još uvek lepo izgleda, čak I ova kao coupe verzija meni izgleda skroz fino. Bela boja I crni krov lepo stoji, jos 17" tocak I taman. Unutra sve standardno, tako da nema šta novo da se kaže. U vožnji se utisak od prvog nije promenio I dalje je baš mekano I ljuljuškavo. tačno se oseća kako amorti odrađuju posao iz dva puta. sa druge strane, udobnost je tu pa je ovo "limo" za laganu vožnju po našim oranicama koji neki zovu nekim čudnim nazivom "putevi". dCi110 ima baš nisku potrošnju, ide kao ide I relax. da, Intense Energy paket opreme plus 17" felne I jos koja sitnica, pa total izlazi tu negde na 19k.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default













    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Meni je GC u principu skladniji od Talismana, pa mi je dosta lepsi automobil. Ima in bas dosta u saobracaju, mislim cak i vise od hatch verzije. U toj klasi limuzina mozda i najlepsi automobil, a najvise zamerki ide ka vesanju, ali to se odnosi na celu gamu Megana, mozda cak i Renoa u celini.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  4. #4
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    GrandCoupe je skuplji od hatch-a tu negde 500e, a dobija se zapreminski dosta veci gepek, sto je naravno kriticno I malo lepse izgleda. oslanjanje, takvo kakvo je, malo vise pasuje ovoj varijanti. da, GC nema isti izbor motora kao hatch, pa na spisku nema TCe benzinaca. Ima SCe115 I to je to, a od dizela ima standardno dCi90,110 i 130.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ako ćemo realistično TCe kao opcija nije baš neki izbor. Niti može da se plinira jeftino, niti je neki ekonomičan motor, nit nudi neke zanimljive performanse. Ta opcija je dobra samo vozačima koji znaju da će da voze 7-8-9k km godišnje. Ovako, kibicerski, bih rekao da je i onaj dCi 130 zreo za izbacivanje iz ponude jer mislim da taj motor flotni kupci neće da gledaju, dok za pojedince to je 1000E koji im budu poslednji i nedostižan zalogaj. Konačno, daleko su veće šanse da se odabere ona prethodna varijanta koju smo vozili (dCi 110 + EDC) za iste pare nego dCi 130. Čvrsto sam ubeđen da će 90% vozača da bude srećnija tom varijantom nego da imaju jači motor koji na 150 troši ko slabiji na 130.

    Auto lepo izgleda, meni se sve više dopada, dok mi se hečbek sve manje dopada. Što kažeš, nekako to mekano ogibljenje mi više pasuje za limuzinu tako da u toj konstrukciji ja ne bih imao zamerki. U hečbeku stvarno treba da ubace malo tvrđe opruge, auto se mnogo ljulja, a bez odgovarajućeg efekta u udobnosti.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    test gotov. pređeno lepih 942 km uz potrošnju od 4,6.
    Najveći utisak mi je dosta drugačiji karakter od hatch-a, bar se meni tako čini. Od hatch-a sam nekako očekivao malo više „sporta“, ali toga nije baš nešto bilo. Ima ljuljanja i ovde ali mi je sad manje smetalo, a kada se navikneš na to, može i da se potera malo brže. Gripa ima malo više napred, mada moguće da je zbog guma, i kad „legne“ onda i drži. Ipak ovo i nije toliko bitno, jer mi je ovaj Grand Coupe-a totalno relax vozilo. Udobno, samo pliva, sedišta ok, muzikica svira, ides lagano 80-90 i gledas potrošnju koje je manja od 4 litra i ravnica….
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    BG
    Posts
    30

    Default

    Vozio sam se bas u ovom autu sto ste testirali, za mene razocarenje. Bucan na rupama i to je buka bas jakog intenziteta, a o kaldrmi da ne pricamo, to sve zveci, cvrcka i trese (jedan deo voznje je bio samo po kaldrmi). Motor se vidi da je malo zivahniji na nizim obrtajima, doduse i olaksan je auto, pa to malo bolje povuce od prethodnih 110 konja. Medjutim, na leru trese toliko, da nisam mogao da fotkam unutrasnjost s aparatom naslonjenim na vrata... zanimljivo. Bas je bucan i rastresit na leru. U voznji je korektno prigusen dok se ne stisne gas. Ja ne znam u cemu je fora, da li ne znaju da naprave tu izolaciju od rupa i podvozja i od motora? Iznenadio sam se koliko nije rafinisan na leru, jedino gde se oseti da je utisan je ospeg izmedju 1800 i 3000 obrtaja i kad se vozi lagano na 1500. Ali najvise zacudjenosti donosi to zvecanje enterijera na rupama. Sa obe strane dopire neko crvrkanje i zvecanje, a takodje neke rupe koje prelazim sa mojim autom i ne cuju se, ovde bas udaraju. Jedino sto su fina sedista, generalno mislim da je dobar za voznju magistralom i autoputem na niskom broju obrtaja. Po mogucstvu sa sto manje rupa.

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Baš taj auto koji nam je bio na testu ili neki dilerski koji je bio u istoj opremi?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    BG
    Posts
    30

    Default

    Bas taj. Ako znate kaldrmu ka Petrovaradinu gore - tu zveci samo tako. Sa obe strane se cuje zvecanje i krckanje iz predela stubova vrata a takodje i na rupe. Moj auto tu nema zvecanja i krckanja, osim sto se cuje podvozje. Bas sam se razocarao. Tih je u stabilnoj voznji ali u svemu ostalom je bucan.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •