Results 1 to 4 of 4

Thread: NK TEST: Mini Countryman Cooper D

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Mini Countryman Cooper D

    Na testu je vrlo kratko bio Mini Countryman u Cooper D varijanti.

    Mašina je prilično egzotična za redakcijske pojmove, tako da je bilo dosta navikavanja na Mini komande i raspored. Premijum ko premijum, cena iz kataloga je samo za plebs što gviri nosem nabijenim na izlog, videćemo šta košta zezanje kad isporuče specifikaciju, ali ovako od oka ima sigurno 5-6k opreme.

    Pod haubom je BMW B47 dizelka sa 110kw i 330Nm uparena sa 8-stepenim Steptronik menjačem (ZF pretvarač) što na oko 1400 kg težine nudi baš solidne performanse, pre svega na međuubrzanjima gde dizelka torpeduje auto ekspresno u trocifrene brzine. Mašina pri 140 troši ciglo 6l i ima 2000 obrtaja. Molim lepo. Gospoda iz Reno-Nisan alijanse što stavljaju šestobrzinku ako promene plan, znaju kome da se jave.

    Mini je možda i najzanimljiviji po tome kako je taj brend pretvoren u jasan pokazatelj uspeha u životu, dokaz da ste alternativni ali da ste ipak mejnstrim, dokaz da ste metro ali kul. I onda bi neko pomislio da je mehanika kao ove šarene laže koje prodaju ostali, međutim to apsolutno nije tačno. Auto je izuzetno precizan, agilan, savršeno sluša šta mu se kaže i ima vrlo ozbiljne vozne karakteristike - ne samo u poređenju sa SUV već i u odnosu na klasične putničke automobile. Takođe je prilično udoban, daleko udobniji od CX3, Kaškaija, Kaptura i sličnih iako nosi Run Flat Pirelli C7 u 225/45/19 dimenziji.

    Na telemetriji je pokazao nešto slabije performanse u odnosu na katalog, izmeren na 10,0s do 100kmč dok u katalogu kažu 8,8s. Koči bolje od 40m (valjda 38), ali mi je trebalo malo da se naviknem u redovnoj vožnji jer je baš progresivna dok većina redovnih kočionih sistema nekako u prvih 20% hoda nudi bar 50% snage.

    Par fotki na [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default













    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by Lukija; 4th May 2018 at 20:13.
    5:53.365

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Sve je to OK do srednjeg stuba, dalje od toga kataklizma...baš mi je bzv bilo koji Mini sem onog sa 2 vrata i to je kraj po meni...

    ali da stavimo to po strani!

    Mehanički mi to deluje stvarno fino BMW sa ZF-om je stvarno nešto dobro, žao mi što nisam stigao da ga probam ali ti višesatni testovi su stvarno logistički košmar! prava je sreća što ste uspeli da ga slikate i izmerite ja sam se danas motao ppo gradu i skoro nisam ni bio u blizini pa da ga probam al jbg...

    Probao sam samo jednom na kratko Mini i prilično mi se svideo, ovi novi sa tako naprednim pogonom i prenosom su verovatno #tamanica što kaže zmaj.
    Odlično je ovo što si napisao "dokaz da ste alternativni ali da ste ipak mejnstrim" prava definicija Mini kupaca.
    Last edited by ToD; 4th May 2018 at 20:58.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Kad god dobijem cene testiranog automobila, a kad je u pitanju premijum segment, ne mogu a da se ne setim koliko puta mi je neko ko se papirološki i bez mnogo moždanog angažovanja "razume" u automobile. Posebno recimo kad čuje da Kia Sportidž košta 35 hiljada ili Talisman košta 30 ili tako nešto. Onda obično sledi bravura "možeš A6 da kupiš za xxxx" ili nešto u sličnom maniru eksel majstorije bez dodira sa stvarnošću.

    Elem, Kantrimen na testu košta 41k što je skoro 13k opreme na već zanimljivo pozicionirani "bazni" Countryman Cooper D AT.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •