Results 1 to 8 of 8

Thread: NK TEST: Mazda CX-5 G192 AWD AT Revolution TOP

  1. #1
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default NK TEST: Mazda CX-5 G192 AWD AT Revolution TOP




















    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Jel boja i uživo tako lepa?

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Je l ovo 2,0 ili 2,5l?

  4. #4
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    2.5 valjda.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #5
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    I kakav je u S modu, meni je onaj prošli model bio ubedljivo najbolji od prevoza u tim gabaritima, sa 2,0 benzincem.

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Vid haube jeboteeeeee treba smestiti 2.5 kad pogledam cx-5 prosto ne znam zasto neko kupuje nesto drugo. Dizajn, voznja, pa i oprema i cena...u svakom pogledu dobra ponuda. Potrosnja kapiram da ne igra u ovoj kategoriji previse, a i izbegne se zvuk dizela. Ko je spreman da se odrekne 100soma za registraciju super
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #7
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    boja je lepsa na slikama neko "live". lukija kad slika, sve izgleda lepse nego sto jeste
    cx5 ko cx5, tesko su tu moze nesto konstruktivno zameriti. neko bi mozda rekao da ekran nije bas u fazonu, da to treba vece itd. slicno za ekran u instrument table. to je ono na prvi pogled pravi razliku odnosu na nesto drugo iz repertora nemacke medicine. meni to ne smeta ni malo, totalno nezavisnost od bockanja ekrana prija. u odnosu na prosli krug koji sam napravio sa cx5, ovoga puta mi je delovao udobnije. zimske gume su na njemu, a meni su zimuske uvek bile meske I udobnije. vremena I prostora za "probavanje rukovanja" nije bilo, ali deluje dobro kao I ranije. motor ima bas primetno lepsi zvuk u odnosu na manje "cetvorke", pa je prijatno I za usi stiskati gas. bas lepo zateze do jedno 80km/h, a AWD pomaze da se to lepo ispali. taster za "sport" rezim je odma pored menjaca pa ga je lako paliti/gasiti po potrebi. u normalu, menjacu treba malo vise vremena da odreaguje na ideju da se stisnuo gas, dok u sportu to ide odma I menjaju se brzine kako treba, I na nize I na vise. logicno, sa gasom ide I potrosnja, mada I kada se bas pazi, ovakav cx5 tesko moze ici ispod 10,5 litara, dok je 11 realno. nikako nije ovo motor za nase (I okolno, I EU trziste), jer kome nije problem registracija I potrosnja.... taj ce verovatno imati para I za nesto drugo...
    Last edited by LordRaceR; 28th April 2018 at 13:32.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Završen test Mazde.

    Ukupni prosek na 520km je 9,7l, a 200km magistrale uz razumnu vožnju (delimično poštovanje seoskih +5kmč i magistralnih +20kmč ograničenja) je 7,4l. Dokazni materijal je na [Only registered and activated users can see links. ].

    Cena automobila je za 2-3k EUR niža od isto opremljenog dizela, ali mislim da ko kupuje top mašinu za 35-40k realno neće da pravi mnogo problema za manje od 10% već će da gleda to što je njemu bitnije. Jedino što ide na stranu benzinca je činjenica da je mnogo lepši zvuk, a sve ostalo ide u korist dizelke - performanse, potrošnja, autonomija. Poreski su vrlo slični, oba traže da se oprostite od 600E za registraciju, tako da taj element sigurno neće presuditi.

    Dizelka je za pola sekunde brža u sprintu do 100, ne znam kako je u ostalim parametrima, ali ne očekujem da je situacija bitno različita u nekom segmentu imajući u vidu automatik za obe opcije. Potrošnja je poprilično na strani dizela, a to nisam očekivao u ovoj meri jer ovaj motor ima i deaktivaciju cilindara. Ne znam kad i kako ih deaktivira, ja nisam uspeo da osetim osim što u neki momentima blago dodavanje gasa ne rezultuje reakcijom što možda može da bude i menjač, a možda i deaktivacija.

    Kad se vozi u Sport režimu menjač drži motor na oko 3000 obrtaja, tako da potrošnja u tom režimu rada sportski raste.

    Ostali utisci su isti kao i [Only registered and activated users can see links. ], ništa posebno se nije promenilo, auto je i dalje među najboljima ili najbolji. Jedino što mi je sad zasmetalo što nema QI punjača, a što je sad manje-više postalo standard. Moj telefon ne podržava, al eto čisto da ne bude da je sve super
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •