Results 1 to 7 of 7

Thread: NK TEST: Opel Crossland X 1.6 CDTI

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Opel Crossland X 1.6 CDTI

    Na testu je prvi Opel sa PSA platformom, a šta je zapravo 2008 ispod haube. Mašina je stigla u najbombastičnijoj Ultimate opremi plus su na to dodati još 360 kamera za parkiranje, stakleni krov i ... sigurno još po neka džidžabidža, ovo je samo na brzaka pogledano u katalogu šta je šta. Ovako napakovan je oko 26k EUR što je...solidna cifra. Mašina kreće od 16 za benzinac, a 17,5k za dizel, tako da ako nećete Full LED, stakleni krov, 360kameru, bežični punjač telefona i ostale radosti...može se primaknete nekoj iole smislenoj ceni za te gabarite.

    Kad smo kod gabarita, za 4,2m dugačak auto nudi baš dosta prostora unutra, kao i 410l gepeka. 1.6d sa 120KS je deklarisan na 9,9s do 100, izmeren na 10,6. Ide vrlo korektno za nekog ko kupuje ovaj tip automobila, a rekao bih da je ovo baš direktna zamena za Merivu, doduše dosta skuplja zbog "terenskih" stilskih momenata.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default











    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nadam se da je lepši iznutra

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ne posebno. Ali je prilično primećen od strane učesnika u saobraćaju. Neka ženska nas je snimala telefonom, čovek me na semaforu startovao da me pita za HUD i koji je to model (a nije vozač Opela), tako da se ne slažu sa mojim mišljenjem da je meni ovaj opcioni beli krov previše. Ali da je auto prilično dobar pogodak u sridu, jeste. Za te dimenzije nudi dosta prostora, relativno je lagan pa malo troši, a ide vrlo solidno, a ni vozne karakteristike nisu totalna tragedija (naravno u odnosu na SUV program).

    Lukija je primetio zimuše koje su na nekom parčetu asfalta počele da bruje baš zvučno, ja nisam primetio niti buku niti sam pomislio da bi mogle biti zimske imajući u vidu brojke koje je isporučio. Da su neke krštene letnje, mašina bi verovatno bila još bolja.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Moram da priznam da sam bio malo skeptican, ali eto...demantujem sam sebe! Mislio sam da je crossland nesto poput captura ili jos gore, ali se pokazao za sada kao vrlo dobar automobil. Motor je stvarno stedljiv na girivu ali ne i na snazi, vrlo to lepo ide i ubrzava, a prilicno se otima na volanu, pa deluje kao i da ima vise ks. Menjac je bas taman i precizan, malo mi se cini da nesto treca ne ulazi lepo al ajde, mozda je do primerka.
    Pozicija je prilicno visoka, nesto visa nego sto je to slucaj kod konkurencije. Sedista su onako, polovicna. Sedalni deo je odlican, sa onim produzavanjem sto je kod mene ekvivalent panorami u zmajevom svetu. A ledjni deo nikako nisam nastimao da mi odgovara. Pozadi ima mesta da se fino sedi iza mene, tako da ni tu ne vidim problem, pogotovo ako se u obzir uzme da su kupcima ovih automobila zadnja sedista ili prazna ili popunjana boosterima ili sedistima za bebe.
    Potrosnja me je iznenadila, za nekih 230km u gradu prosek je 6.3, posle dodatnih 450km mesanja auto put magistrsla ode to na 5.5l...vrlo fino
    U voznji je onako...vidno bolji od captura, ne kao cx3 koji je sampion na ovom polju, ali je zadovoljavajuc. Ima tendenciju da postane nestabilan ali nije bas toliko alarmantno kao kod renoa npr.
    Vizuelno, nemam pojma...ja imam problem sa tim zadnjim delom bocne strane, i ta lajsna mi nekako upropasti citav utisak koji je inace pozitivan.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Gotov je test sa 1000km i prosekom od 5.4l, što je stvarno dobar rezultat...kilometraza je bila cca. 260km grad + 430km autoput + 200 km magistrala + ostatak kod rejsera valjda grad...
    Automobil je u principu vrlo dobar, a mislim da mu je najveci problem cena...definitivno cena...24k za model + još neke opcije...ode to mnogo visoko. U kategoriji gde igra mislim da je ovo kamen spoticanja, jer u toj ceni ima premijum modela, a i klon 2008 je jeftiniji iz, po meni, dosta bolji imidž...a za te pare ide i Q2 sa dizelom...

    mada sad listam nešto od konkurencije...svi napucani se približavaju sumi od 26, a krecu od 16...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #7
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    kod mene samo "dgra". i tada je bilo tacno 5,4 , a malo sam vise gasirao. tek sipao gorivo kad su trazili auto nazad, pa sam obrnuo dva kruga da to bar malo potrosim. Crosland "se vozi" bolje nego sto sam ocekivao. dosta bolje of merive (koju u stvari zamenjuje), pa sam bio malo iznenadjen. motor takodje ne vuce lose, a potrosnja je smesna. to je ubedljivo glavno "visoko svetlo" ovog automobila. generalno, sta oces vise od auta ostalog i nema... enterijer mi je nekako klimav iako ja kao napucan model. sem punjaca za telefon i nema neceg posebnog. za 26 soma, bas je mnogo.... insignia koje je bila je 2-3 soma skuplja samo, a ima jos bolju opremu (sedista, svetla, itd.) tako da.... stvarno ne znam ko moze da kupi ovo ovako. jedino u nekim baznim varijantama nesto, ali opet.....
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •