Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 53

Thread: Opel(o) Vectra C 2008, benzin. Å*vedski lavić

  1. #21
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Pre neki dan vozio novu insigniu, i kao i sa predhodnom, kad god sednem, sa suzom u oku se setim vectre. A pogotovo ako sam prinudjen da sednem pozadi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  2. #22
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Da pojasnim za neuke i one koje mrzi da pitaju ili da proguglaju.
    Na klimi je promenjen ventil , servisirano kvačilo, sređen kompresor, stavljen novi hvatač nečistoća i na moje insistiranje stavljen novi izmenjivač jer je postojeći bio porozan, mogao se krpiti ali pošto je bio prva ugradnja nisam hteo da rizikujem. OK Perkan ga ne bi preporučio.
    U set lanca ulaze: lanac razvoda i lanac balans vratila, lančanici radilice, bregastih i balans vratila, hidro zatezači i dva para klizača. Ako se dobro sećam ili ti ili Vip ste španer i njegov PK plaćali nekih 70-80€. Ako je za sve ono 150€ mnogo onda može za 11000 rsd da kupi sve to isto bez lančanika i dela za balans vratilo.
    Da, za neke ovde je 150€ svo blago ovog sveta ali za sve što je odrađeno nije puno. Ako neko i dalje misli da se bahatim slobodno nek se javi.

    Meso nije bilo gusto naslagano, dve polutke nabacane rascepane svaka na tri dela. Navuko roletnu i ko da ništa nema u gepeku. Reći će Perkan da je mnogo skupo ali koliko si Pero beše tamo gore plaćao kilo mesa u vakuum pakovanju da smutiš kobaje 5-6€? Sedišta sam oborio jednom da vidim prostranstvo u svoj celosti i drugi put kad sam komšiji transportovao kupatilski nameštaj u spojenom stanju... sve od jednom bez prikolice

    1570kg, da budem precizan, po poslednjem merenju. Kako je moguće.. .verujem da sav onaj debeo enterijer u novoj astri uzma veći deo težine. Ovde su stvari mnogo jednostavnije tipa sedišta se šteluju ručno što je meni mnogo bolje zbog brzine nameštanja, nisma od većine vozača koji namesti sedište i ne pomera ga više već ga maltene svaki dan nameštam, nekad mi odgovara da sam malo bliže volanu nekad mi prija leđima da se uspravim, nekad zavalim... jbg ja čak ni u radnoj stolici ne mogu da sedim u istom položaju duže od 20 minuta. Ali to sam ja, normalni ljudi ga ne njakaju toliko.

    Motor jeste počeo život kao Ecotec ali je za ovu namenu poslat u Švedsku da se ojača što po snazi to i konstrukcijski, OK nisu baš ubacili mnogo kovanog ko audi u 1,8T ali je maltene sve sređeno da bude po SAAB standardima, komplet glava, cilindri, podmazivanje... uključujući tu i Trionic sistem. Zbog njega na startu vergla nešto duže jer nema senzor bregaste već na osnovu stepena jonizacije zaključuje koji cilindar je u kom taktu. Pa ko ne zna, ja npr po prvi put, misli da je pred kraj života ili da nešto ne radi kako treba. U SAD mu je za primenu na njihovim GM-ovima nakačen pužni kompresor. Tamo je cena lanaca i delova još smešnija mal nisam naručio sve potrebno za lance razvoda, znači bez balansa, za 60USD, regularna cena.

    PS: Nije obična siva, ko će da se bakće sa WB na mobilnom, već je neka svetlija varijanta neki kapućino, tiramisu, panacotta... uglavnom neka italijanska poslastica, setim se možda da pogledam papire koja tačno

    PPS: Uleteo Miša: Na zadnjoj klupi mesta ima da bacim loptu fuce da se oplete, pride karavan ima 130mm produženo međuosovnsko. Drugar inače keramičar, je bio krvav suviše mesta ima nazad za noge, trebali su još povećati gepek
    Last edited by bruyoni; 6th April 2018 at 23:14.

    He who loses control, loses.

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    A jel servis klime bio neophodan ili si preventivno to sve promenio?

    Kad ti je radjen veliki servis, vidim da gledas lanac pa je pitanje na koliko se on menja ili se menja po habanju?
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Neophodno je bilo samo okrpiti/zameniti izmenjivac jer je pustao, a sve ostalo je radilo uz pritisak u sistemu. Majstor je obrazlozio sta bi sve trebalo pogledati i mozda zameniti nakon maltene 10 godina da bi sve radilo max efikasno. Ja se slozio.

    Lanac se gleda na 150-200k km, ulje se menjalo na 10-15k km pa se isti ne cuje a i to sto nema nikakvo menjanje ugla bregaste VTI, VVTI, VTEC... ga prilicno stedi. U principu cekam neku akciju il mozda kupovina iz vise puta pa da naredne sezone promenim. Dekla lanca je prilicno na izvolite cim se izvadi kuciste filtera i skloni kompresor, pa nece biti velike muke da se zameni.

    Inviato dal mio thl 4000 utilizzando Tapatalk

    He who loses control, loses.

  5. #25
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    ja mislio lance za točkove

    530l, idealno ravan



    Ne sumnjam u povoljne delove, sećam se drugara koji je imao Omegu, prilično povoljno održavanje za ceo paket.

  6. #26
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Neophodno je bilo samo okrpiti/zameniti izmenjivac jer je pustao, a sve ostalo je radilo uz pritisak u sistemu. Majstor je obrazlozio sta bi sve trebalo pogledati i mozda zameniti nakon maltene 10 godina da bi sve radilo max efikasno. Ja se slozio.
    Te izmenjivace ne treba krpiti. Cim je pustio na jednom mestu samo je pitanje vremena kada ce na drugom, trecem... Koji izmenjvac je zamenjen, spoljni (aka kondenzator) ili unutrasnji (isparivac).

    Mene zanima sta je konkretno uredjeno kod "servisiranja kvacila i sredjivanja kompresora". Nisam cuo za te akcije dosad mada to ne mora nista da znaci. Ne bavim se auto klimama ali bih cuo detalje.

    Ok, ventil i filter susac se menjaju preventivno kad je vec sve razmontirano. Nisu skupi a prilican je posao doci do njih.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  7. #27
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Spljni izmenjivač, na kvačilu (remenici) prekontrolisana i očišćena špulna i kontakti, sređene nalegajuće površine i stvljena nova opruga. Sam kompresor je očišćen spolja i unutra, nije bilo znakova curenja ali kad je već bio na izvolte zbog skinute remenice. Zamenjeni o-ring ovi na spojevima i reče mi da je gledao klipove i cilindre i da nema zamerki na trošenje, predpostavljam znak dobrog podmazivanja. Naravno i stavljeno novo ulje.
    Last edited by bruyoni; 7th April 2018 at 08:49.

    He who loses control, loses.

  8. #28
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Dok sam vozio saxo znao sam i gde su majstori za klimu, servo pumpe, elektricari,...sad da mi nesto crkne ne bih znao gde cu

    Malo se salim al kad razmislim zaista je tako.

    A zasto si uzeo karavan, jel ti stvarno treba?

    Performanse su za toliko kljuse zaista odlicne.

  9. #29
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Neophodno je bilo samo okrpiti/zameniti izmenjivac jer je pustao, a sve ostalo je radilo uz pritisak u sistemu. Majstor je obrazlozio sta bi sve trebalo pogledati i mozda zameniti nakon maltene 10 godina da bi sve radilo max efikasno. Ja se slozio.
    Pa pohvali coveka telefonom i imenom u [Only registered and activated users can see links. ].

    Meni se izgleda smesi tako neki starina novak model, tako da sam zainteresovan da imam neku alternativu da mi neko to temeljno sredi, makar napravio turu do NS.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #30
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Uletelo mi sa ovom motorizacijom. Da li mi je potreban... i nije ali je lepo imati rezervu tovarnog prostora. Da li sam hteo karavan? Pa nisam ga namenski tražio mada je u jednom momentu bio aktuelan i 307 karavan 2.0 benzin 2008. Poslednja godina proizvodnje ali ga je trebalo ići gledati u Zaječar, ili tako neki baš istočni kraj. Ali ni to nije merodavno jer sam gledao baš svašta

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •