Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 53

Thread: Opel(o) Vectra C 2008, benzin. Å*vedski lavić

  1. #1
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default Opel(o) Vectra C 2008, benzin. Å*vedski lavić

    Da, evo i to se desilo. Nakon mnogo insistiranja posredstvom sredstava javnog informisanja i trpanja na vajber grupici evo da i ja zakukam u ovoj temi.

    Nabavljeno novo službeno vozilo jeseni 2017, polovinom 10. meseca. Model na dužni metar tj. karavan sa švedskom Saab motorizacijom tj 2.0 turbo sa 175 konja, prava gradska zujalica. Pošto već imam jedan auto u kompakt kategoriji gledao se ili mikro ili limuzina da ne dupliram postojeće, šta se uzelo... vidite i sami. Kolko prešo? Oko 220 000 km po mojoj prognozi jer se priče kad je i sa koliko izašao i kolko je ovde vožen slažu 95% po pričanjima sa raznoraznih foruma mašina trpi mnogo više bez problema, plus ju je i naš zakleti Opelaš drug Jet lepo nahvalio, tako da je pazarena. Koliko će prijateljstvo trajati još ćemo videti. Od opreme ima klimu i nema šiber, meni dosta, ima još tu nekih stvarčica ali sam ko što mi žene kažu lak za održavanje pa mi više ni ne treba.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Odmah nakon kupovine odrađeno dubinsko pranje, zamenjena zaptivka vakuum pumpe jer je malko piškila ulje (700 din) i odrađen servis klime (nekih 140-150€) kod proverenog majstora do koga sam došao preporukom i nisam se pokajao sve odrađeno i meni ispričano kako treba, ćutao sam da se po malo razumem u mehaniku i majstor nije rekao ništa što je zvučalo "Vid neznalice. kako ću da mu napričam svašta i orobim ga". Klima radi odlično. Da sam promenio ulje u motoru i menjaču je mislim nepotrebno spominjati. Trenutno stavljen Nisotec Sint 5W40 da malo opere zbog solidno visokog RNB-broja ali uskoro u motor ubacujem Wolf a u menjač Ravenol. Ulje nisam primetio da torši za ovih 2000 - 3000 km i da troši ide ga 6l

    Potom je usledio tretman kočnica, zadnje su bile za zamenu a prednje su bile OK ali je sve promenjeno zarad mog duševnog mira. Pozadi stavljen španski proizvođač Remsa i disk (2300) i pločice (1250) a napred Swag (2500 rsd ovo je bila akcijska cena ili greška pri unosu cena ali sam toliko platio jer ispod 4500 nisam našao ništa kršteno ipak disk ima 302mm) + Jurid pločice (2300). Na jednoj zadnjoj čeljusti se morale zameniti gumice ali sam to odradio na obe kad je već sve bilo na izvolite, na onoj gde je zamene moralo biti sam promenio i klip (1200 rsd) jer mi se piting na postejećem nije dopadao. Kad sam čuo cenu Borg sajli za ručnu (komplet 1900) promenio sam i nju.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Uz auto je dobijeno dva kompleta felni, zimske 16" sa gumama za zamenu i letnje 17" sa solidnim Mišelinkama. Zimske 205/60 R16 su kupljene maltene odma 2x Viatti Brina i 2xBridgestone Blizak (sa komšijom sam se dogovorio da bi na službenoj škodi pokrajnske institucije trebalo menjati gume) pa sam tako dao 4 starije i dobio dve mlađe. 17" su našle novog vlasnika, nemam ja živaca za nizak profil ali sam se gledajući cene Tigar UHP verovatno i zajebao. Nabavljena 16" i za leto sad samo da se nakanim da kupim te nove tigrove u ili 215/60 ili 225/55, nema kad da odem do vulkanizera ali imam da vagam koje ću. Jeste balon ali ne mogu da opišem kako mi zvone jajca na komentare ekstrasensova za filing na osećaj za motanje kako će u krivini da žvaće, kupio sam limuzinu ne trkalicu!

    Kako auto ide? Riskantno! Momenta ima od 2000 o/min, turbina pali od 2500 o/min i onda se u svim brzinama osim prve telepromptujete iza nekoga i iznenadite jer 5 metara auta baš i ne bi trebalo da tom brzinom prevaljuje razdaljine. Menjač je baaaš dugačak po gradu treća 50km/h je nekih 2000 o/min 130km/h je nekih 2700-2800 o/min u šestoj. Jednom sam u drugoj u gradu slučajno pritisnuo povratak na poslednju memorisanu brzinu tempomata, čini mi se da je bilo 80 i sreća da nije bilo nikog koga nisam mogao izbeći. Mašina jeste teška 1,5t ali se to na motoru ne oseća i idealno je za smirivanje strasti dežurnim ljubiteljima džej-ti-di mašina. U krivinama se težina oseti ali da sam je kupio za forsiranje brda, nisam, već sam uzeo za putovanje i tu se ni 300km ne oseti. Po gradu troši onoliko koliko ga stiskate tj od 9 do 20 litara na autoputu 130 na tempomatu 7,5-8l u predpostavljam u zavisnosti od vetra i nagiba ali na Bubanj Potoku kad se tempomat u podnožiju namesti na 120 sa 120 se i izađe bez osećaja da ste mučili mašinu.

    U planu su ko što rekoh letnje gume, ugradnja ksenona (savet sa UK i DE foruma gde se svi slažu da halogenke nisu adekvatne) i možda kamera za rikverc, naručio sam onu koja ide umesto svetla za tablicu, sad samo da smislim koji ću monitor, zadnji amorti, kao da osetim da su malo ljuljaju pri lomatanju sa meganom 1,9 na putu Rakovac-Vrdnik ali to može biti i do zimskih guma. I kad u UK naleti neka GM raspordaja da uzmem komplet lanaca mada ni kod nas nije skup (150€ ruville)

    Ja rekoh... vi pokušajte da tovarite

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by bruyoni; 7th April 2018 at 17:53. Reason: pogrešno ima viatti gume

    He who loses control, loses.

  2. #2
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Čestitam. U zdravlju se vozili.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Au koliki lubenicar, jel ides i ti u preduzetnike?

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Simpa mi ova nalepnica �� bruja moj coek, hh karavan ��
    I ja sam gledao par vectri ali bili bas losi primerci...
    Ako nista drugo servisna mreza je rasirena zastupljena ko vucic na tvu, tako da to nije problem
    Fala bogu pa je ristajl, koji i lici na nesto napred. U zdravlje da sluzi i da tovaris ��
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vipe, nemoj tako. Ortaci sa kukom i karavan karoserijom su najvažniji drugari svakom budućem trkaču.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    E da, i kuku ima, dobro me podseti. Trebalo bi ovih dana da uzmem brusilicu i otfikarim jedan šraf koji je dibidus zapekao kako bih mogao skinuti kuku da me ne gnjave na tehničkom gde mi atest a kuka fabrička ugradnja.

    Hvala svima na lepim željama i pozdravima. Ako treba nešto da se prenosi slobodno cimajte. Još samo krovni nosač da nabavim pa da registrujem i transportno preduzeće
    Last edited by bruyoni; 4th April 2018 at 16:50.

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Treba da kupis slep prikolicu i krug drugara ce maksimalno da ti se prosiri. Plus pozivi sa nepoznatih brojeva u petak/subotu kasno uvece ako ti nije frka da skocis da preslepas epilog lumperajke pre nego dodje murija.

    Super masina, inace. Meni se Vektra ta restilizovana manje dopada od one sa kockastim farovima, ali ta motorizacija dosta kompenzuje opel sivilo. Jel si planirao pliniranje?
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Lep auto. Neka sluzi u dobru i zdravlju. I dobro dosao u svet karavandzija
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  9. #9
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Cestitam na kupovini. Lepo izgleda i steta sto nisi ostavio 17", verujem da bi bio jos atraktivniji.

    Sa tim motorom mozes u preduzetnistvo. Meni su trazili 550 eur da mi dovuku Kedi iz De a kum je platio 700 eur kad mu je Audi stao na Cro primorju.
    Na granici sam video dosta auta D klase kako vuku slep mada je to dosta lakse sa necim masivnijim, kombijem ili pajerom.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Više volim deblje gume, nikad nisam nešto otkidao za niskoporofilnima pride kad sediš unutra ne vidiš ih
    Danas porucene Tigar HP 215/60 cena 5400 po komadu tako da obuvam domaće gume prvi put posle bar 15 godina. Za tu cenu i da mi se ne svide bacim ih nazad ili makar preprodam ali ako budu OK zaista ne vidim što bi iko uzeo polovnju Michelin ili Conti za 30€po komadu naročito sa te malo balon varijante.
    Što se šlepa tiče... nije loša ideja. Ima i snage da vuče i masu da kontroliše, jedino da imam kuću pa da je lepo držim i iznajmljujem.

    A meni se restilizacija više dopada... prva generacija mi spreda nekako zdepasto deluej zbog tih farova. Što se Opel sivila tiče, i dalje je prisutno ali ne u tolikoj meri kao u astri, korsi, merivi za razliku od njih tabla makar ima neku reljefnu notu, videću još kako mi dune možda i neke namenske presvlake nabavim čisto da osvežim malo. A da motorizacija kompenzuje, vala kompenzuje
    Plin ću videti, veorvatno od maja kad registrujem auto da vidim koliko mogu da vozam bez plaćanja globe državi mada mi sad ovim najavama da će sve povezati video nadzorom mute planove, ali videćemo šta će biti stvarnost.
    Last edited by bruyoni; 5th April 2018 at 16:48.

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •