Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 78

Thread: NK TEST: Honda Civic 1.0T Comfort

  1. #21
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    HU je krš, i skuplji model, US model je dobio upgrade prve godine u obliku točkića za volume
    EU model će ga dobiti verovatno po restilizaciji.
    Last edited by Ji 4Tze; 4th February 2018 at 18:35.

  2. #22
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Na otvorenom putu, mešovito magistrala i autoput prosek ravno 6 litara. Troši vrlo konzervatino na autoputu, na 130 pokazuje oko 6, dok je 140 oko 7. Ima onaj glupi grafički bar prikaz trenutne potrošnje, tako da je odokativna procena u pitanju. Vrlo ležerna vožnja, bez naglih usporavanja/ubrzavanja, sve prilično pusta magistrala i autoput po autonomnoj pokrajini. Auto ima i automatska duga svetla kao i adaptivni tempomat, tako da je ovo jedna od najbogatijih osnovnih oprema, ali ujedno jedna od najskupljih

    Nisam naviknut na Honde, tako da mi je trebalo malo nasumučnog pritiskanja da ukapiram kako radi tempomat i automatsko dugo. Ima 4 nivoa razdaljine na tempomatu, radi vrlo lepo sa postepenim dodavanjem i oduzimanjem. Automatsko dugo kad jednom poništiš moraš da okreneš svetlo sa auto na uključeno pa da vratiš na auto da bi ponovo aktivirao dugo svetlo. Malo mi je smetalo kako to radi, ali sad kad bolje razmislim klasični sistem gde ti daš dugo, a on onda odluči jel može ili ne me je nervirao na drugim kolima, tako da mi ovo rešenje zapravo više odgovara.

    Auto i posle tri dana i dalje odiše izrazitom ružnoćom. U jednom trenutku sam mislio da sam se navikao, pa sam danas izašo na parking i zaključio da ipak ne mogu da se naviknem. Ne znam da li auto izgleda kao da je neka greška ili kao da je nešto palo na njega pa ona svetla se nadula od pritiska i samo što ne iskoče iz karoserije.

    Sa druge strane, ovo je referentna mašina po voznim karakteristikama. Auto je egal sa Meganom GT koji koristi 4WS. Prosto me je par puta iznenadio koliko je brzo skrenuo pa sam morao da odmotam malo volana inače bi skrenuo sam u sebe Motor malo sabotira da se malo više uživa u vožnji, ali i ovako kako je je jako dobro.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #23
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Ja sam nešto kratko vozio taj 1.0, ne sećam se opreme, bio je plave boje ali vrlo moguće da je bio comfort isto jer je imao taj jadan ekran. Meni je to lepo išlo, ali bilo nas je 4 u kolima i nisam reli vozač, pogotovo što je ruta bila mahom pravolinijska po NBG.
    Izgled ne bih komentarisao, oprema je odlična za početni paket, ali je cena stvarno zlo.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #24
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Posto sam se malo ogrebao za krug, nabacacu par prvih utisaka.

    Pozicija vozaca je dobra, ususkana, nisko se sedi, a menjac taman pod rukom, lep kratkog i preciznog hoda. Ja sam se namestio kako valja za tren.

    Odlicno lezi, precizan volan, pegla neravnine sjajno. Cak mi je to glavni utisak. Pokusao sam da nadjem neki ivicnjak nizi da ga testiram i prosto briljira.

    Motor pristojno vuce, ali je zvuk kriminalan. Kao aygo se cuje.

    Meni se svidja, iako sam na prvim fotkama posmislio da je auto neslana sala.

    Cena bi bila sasvim adekvatna da je ispod 1.5. Nadam se da ce stici na test.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #25
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vraćena mašina sa 7,4l prosekom, pređeno nešto manje od 400km.

    Auto je ostavio jako dobar utisak. Cena liči da je jaka, ali kad nakucaš ovakvu opremu u Golf 1.0T eto tebe na 20+ očas posla. To ne menja da je u ovom trenutku praktičnije kupiti CRV, osim ako ne cenite vozne karakteristike.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    nije mi jasno kako radi adaptivni tempomat i automatsko kočenje sa manualcem, šta ako si u šestoj i on naglo zakoči, ugasi se auto?!

  7. #27
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Dobro pitanje

  8. #28
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    U granicama. Garantno ne može kao automatik da isprati promenu brzine od 0-200 ali sigurno može 80-140. Kad brzina ode suviše nisko za stepen prenosa, ili visoko, garantovano nešto trepće i lzvoni. OK računa se na malu upotrebu mozga... ko oće da se isključi ima taksi ili šofera
    Što se kočenja, tiče ako dođe do zabadanja kočnice pri preko 100 to što će se motor ugasiti je verovatno prihvatljiva mana ako spreči štetu nastalu zbog neoprezne vožnje

    He who loses control, loses.

  9. #29
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Radi kao i na automatiku. Koči tako da zadrži rastojanje. Ako ovaj ispred baš ide 40 levom, a ti u šestoj verovatno će da se ugasi. E sad, tu ti treba da se nadaš da onaj iza tebe što nailazi isto ima aktivni tempomat i da ne spava kao što ti, očigledno, spavaš.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #30
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Ovde još najbolje izgleda.
    Zapravo jedino mi je kriminalan od nazad...

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •