Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 78

Thread: NK TEST: Honda Civic 1.0T Comfort

  1. #11
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Za neupućene te Riken se inače prave u Pirotu, isto kao i Orum, Taurus... baci pogled šara identična Wintera.
    Gde nam je sad Nidža da kaže kako su one u stvari odličan izbor

    He who loses control, loses.

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Malo je teško povući paralelu, ali meni WIntera nije ostala u sećanju kao ovako loša guma. Jeste, ne radi idealno u ovim uslovima, ali ne u ovoj meri.

    Za 21k u kompakt klasi neostrašćeni kupac treba i mora da očekuje mnogo. Sivik negde nudi dosta, ali na nekim bitnim elementima je tek okej. Po meni, ako gledam šta ima u Honda salonu, CRV je primetno bolja kupovina od Sivika.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Dok ne dođe nov model. Koji će verovatno biti preko 30k.

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kako god okreneš sramota od cene. Avensis ima za 22k sa dizelom, Mazda 6, Insignia, Talisman... hajd da ne gledamo čehinje.
    Neće biti čudo ako za koju godinu padnu na ispod 100k prodatih vozila godišnje u EU

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    Dok ne dođe nov model. Koji će verovatno biti preko 30k.
    To kad bude došao novi model. Sada je situacija takva kakva jeste.

    Mašina košta koliko košta, ja mislim da ne vredi te pare. Nije loš auto, čak naprotiv. Ali za te pare, većinu stvari mora da radi mnogo bolje.

    Dži, start i stop na Siviku nije besprekoran. Ili nije isti ko na CRV ili ti i ja nemamo isti etalon vrednosti. Ja mislim da je ovo drugo.

    Edit: @heinz auto nema elektro sklopive retrovizore.

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Kako god okreneš sramota od cene. Avensis ima za 22k sa dizelom, Mazda 6, Insignia, Talisman... hajd da ne gledamo čehinje.
    Neće biti čudo ako za koju godinu padnu na ispod 100k prodatih vozila godišnje u EU
    Ako ima ljudi koji kupuju HRV, onda mu Sivik dođe ko čist okazion. Mislim da Honda ciljano klepa po ušima svoje stado. Mislim da to tako i treba da rade dok prolazi.
    Last edited by zmaj; 4th February 2018 at 09:41.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Kako to treba da radi start&stop?
    Kad dođeš do stajanja (semafora, rampe, nebitno), staneš, izbaciš u ler, pustiš kvačilo i on se ugasi. Stisneš kvačilo da ubaciš u brzinu, on ga upali. Kad je ladan motor, ja ga overrajdujem stisnutim kvačilom ili ga ugasim na dugme ako je neka stani kreni situacija.
    Je l ima hill hold?

    Ali jezivo je ako stavljaju tako loše gume, do sada su uglavnom stavljali višu kategoriju na nove automobile.
    Cenovno, samo CR-V za 25k meni ima smisla.
    Veća sam stipsa nego ljubitelj marke na 25,6 koliki je bila faktura, rabat je 2,5k. Sad je još i 500ak € jeftiniji.
    Novi Civic sedan je bio 22.5k
    Novi Accord u Sport paketu je bio 20k, onaj ko VIPov, 2011
    Inflacija 30-40%

  7. #17
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ta cena za VIP akord je bila kada su ga totalno rasprodavali da mu ne vide leđa više nikad osim kada vlasnik dođe da ostavi pare na servisu, kad je bio aktuelan regularno je bio najmanje 26k€

    A i tada su imali problema da ga uvale bilo kome pored Pasata, Mondea, Oktavije... koji su dolazili sa adekvatnim turbo dizelašima, a i benzincima, nakačenim na auto(matizovanim) menjačima uz nižu cenu

    He who loses control, loses.

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Nisam razumeo ovo 2011?

    Kolega je kupio cu ristajl model pre dve godine kada je bila ona poslednja akcija za neku cifru slicnu ovoj.

    Smesno je da su modeli pravljeni u japanu bili jeftiniji nego britanski sljivik.

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Da se razumemo, auto ima baš dosta opreme. Ima hill hold i električnu parkirnu. Svi podizači su automatski što možda nekom zvuči kao bezveze informacija, ali kad pogledaš da je to nešto neviđeno za brojne automobile iz jačih klasa u top opremi...ne bih bio objektivan kad ne bih rekao.

    Ekran nije tač skrin i stvarno je kriminalnog kvaliteta za današnje vreme. Ali sa pozitivne strane, sve komande za muziku i klimu su manuelne, što je mi je daleko bitnije nego da li ono ekranče ima tač skrin ili je grafički u rangu sega aparata sa kraja 80-tih. Kapiram da taj ekran možeš na aliekspresu za 300e da zameniš sa nekim androidom i gotov poso. Sad, to nije baš moj idealni scenario ako sam upravo izbrojio 21k EUR, ali tako je kako je. Verovatno jači paketi nude nešto sposobniji infotainment.

    Sigurnosna elektronika je prilično kompletna - nadzor kolovozne trake, automatsko kočenje, tempomat (mislim da je adaptivni, to nisam proverio), čitanje saobraćajnih znakova.... Sistemi su prilično defanzivni i naginju ka redovnim vozačima, tako da se slabo snalaze kad si agresivan. Čitanje znakova, kao kod Tojote, ume često da se zbuni ograničenjima za posebne uslove. Nisu jedini kojima naši musavi znakovi prave problem, tako da to stvarno nije neki minus.

    Motor ostaje bez daha malo pre 5000 obrtaja, dok je crveno na 5500. Mazdine dizelke prekidaju isto na 5000, tako da je vrlo slična vožnja - šaltaj kratko i pusti da te gura obrtni u opsegu od 2000-3000. Tipični zvuk trocilindra dominira na niskim obrtajima, posle se malo gubi pretpostavljam što se malo pomeša sa zvukom turbine i onda to postane neka buka koja se tu dešava. Meni je pokazivao 11,5l prvog dana dok sam ga vozio sa entuzijazmom, posle se smirio na 9,5l koje imam sa malo bržom vožnjom od uobičajenog test temperamenta. Recimo da sam ovako vozio CX3 G120 koji je u tim uslovima bio ekonomičniji za litar, možda i skoro dva. Plus što je atmosfera bila lepša za čuti i vrteti čak i kada je u pitanju G120 koji ne voli visoku turu previše.

    Motor ko motor nije loš, ali mislim da je korak u nazad u odnosu na 1.8 atmosferu koja se lepo vrtela i mogla da bude ekonomična istovremeno. Možda ovaj može da se nacifra da troši manje od 1.8 u nekim optimalnim uslovima, ali kad pogledaš ukupno žrtvovano je dosta honda temperamenta zarad upitne štedljivosti.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #20
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Meni je električna parkirna, lako povlači hill hold, trend koji se ni malo ne sviđa ali koliko vidim sada je rasprostranjena na sve strane pa mislim da nije vredno spominjati. Za prozore se pridružujem pohvalama, zaista je strašno šta sve novo dođe sa podizačima samo napred; isto kao i za ručne kontrole klime i radia. Mada, ako se dobro sećam, čim se uzme neki viši paket opreme moraš da miluješ ekran kako bi pojačao muziku.
    Znači motor je kontra od Kie koje je sličnim zamenila anemični 1,6

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •