Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: NK TEST: Renault Talisman Iconic Energy TCe200 EDC

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default NK TEST: Renault Talisman Iconic Energy TCe200 EDC

    Prvi test u 2018. pa 200 konjića...eto toliko su se granice pomerile...200ks ko dobar dan.
    U svakom slučaju još jedan Talisman i sada je na red stigla krajnje čudna kombinacija...Prvo, benzin u ovoj karoseriji je retkost poput rđe na Hondi a preko 150ks je u D segmentu gotovo obavezno traktor klan...tako da je vrlo interesantno probati ovu varijantu. Da stvar bude još interesantnija imamo i EDC menjač u Iconic opremi koja je naknadno uvedena u Talisman, ako se ne varam.
    Iz opreme je izbačen BOSE sistem u odnosu na Initiale Paris tako da je to ušteda i još neke Paris detalji koji su realno nepotrebni pa se tak odobija napucana mašina i sa stanovišta opreme i sa stanovišta pogona za 31.000 sa nekim štikliranim opcijama.
    Talisman sam probao u limuzinskoj varijanti pa sam na poznatom, kroz malgu ali ipak poznatom, terenu. Prostora baš dosta, mnogo više nego u nekim drugim kolima D segmenta, barem napred. Udobnost je prilično dobra za ovo malo vožnje, dosta lepo on to pegla kada su sitne neravnine u pitanju, ali rekao bih da mu poprečne baš baš teško padaju. Motor lepo to potera, ali nekako kao da nema baš punih 200ks, šta znam...ili se ja onako iz klinačkih dana sećam kako je to zvučalo...200ks, u jeeeeeeee...danas je to prigušeno pa ne deluje toliko wau...ali videćemo još ovih dana. Očekujem da će biti žedan, preuzeo sam ga sa gotovo 10l prosekom što uz minoran rezervoar od 47l (4control ga košta 5 litara zapermine) i ne garantuje sjajn domet...tu dolazimo do ključnog problema...limuzina D segmenta treba da bude dugoprugaš, ovako je poseta pumpi garantovana na 450km!
    slike na [Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Obrati pažnju fundamentalno. Dizeli imaju smanjeni rezervoar za 4Control, dok benzinci imaju 51l u svakom slučaju. Realno, to ne menja stvar, autonomija je kriminal u svakom slučaju. Ne kažem da sa D limuzinom treba da sabijaš 1000km bez stajanja, ali nije baš prikladno da treba da sipaš gorivo svakih 500km. Doduše, ko je vozio Lagunu V6...njemu je ovo super.

    Reno je sa Talisman i Espas modelima napravio težak promašaj i to oni sad moraju da istrpe jer su se investirali u te mikro minimalne motore. Tako ti je kad previše slušaš šta pričaju ljudi iz sopstvenog marketinga, a zaboraviš da je njiho posao da lažu druge. Ok, ne da lažu, ali da tako krive istinu da ne pukne, ali da razni formuski eksperti što vole da sortiraju eksel misle da su mnogo dobro izabrali.

    Da, Iconic opremu su ubacili jer je mnogo velika razlika između Paris i one ispod (recimo 5-6K EUR), pa su dodali međukorak sa kožnim enterijerom, ali malo slabijom opremom u bazi.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pazi stvarno samo dizelka ima manji rezervoar...realno cenio sam da je greska u katalogu al eto i ti potvrdjujes. Zanima me razlog bas..,4control zauzima isto mesta dal dizel dal benzin, zadnje vesanje je isto, znaci da je prostor za rezervoar valjda isti?! Imam utisak da ce bruja da se javne
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ne znam dal će stići, ima pune ruke posla sa pojašnjenjenm stanja metalnih komponenti donjeg postroja džihajnc-u...

    Ne mogu da se setim koliko je trošio Talisman koji sam ja vozio, ali na 140 nije bio neki šampion ekonomije - mislim je bilo 7-7,5l. Taj benzinac verovatno troši 8 na toj brzini jer je tu sedmobrzinka, koju su valjda produžili u odnosu na onaj Megan GT menjač.

    EDIT: Sad sam proverio, dizelka je trošila 6-6,5 na 140, tako da će razlika sa benzinom ipak da bude primetna.
    Last edited by zmaj; 30th January 2018 at 10:17.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nem pojma
    Možda zbog položaja pumpe u rezervoaru. Ako vodovi ne idu istim putem do motora možda je pumpa kod dizela u nepovoljnijem položaju kad se ubaci 4C

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Proso prvi test utovara rejser pakovao neki alat danas, rece da je stalo knap ja reko ovo je za gospodu, stapovi za golf, koferi luj viton, kanister goriva auto srche preko 10 za samo gradsku voznju za sada, tako da je stvarno matematicki suluda varijanta. Ne secam se nesto na prethodnom ali 4control na ovolikim kolima bas smeta na prvix xxx km, na Meganu mi nije smetao toliko al ovde imam utisak kao da me neko cukne od pozadu...pu pu pu.
    Udobnost je bas bzv pozadi, a ubijaju ga ovi pljosnati lezeci jer kada prva osovina spadne sa njega druga najasi i to je bas drama, mora bas lagano inace ima da odskakije do sledeceg, posto i lezeci kao i svi policajci rade u paru
    Promaklo mi je da i ovaj ima Bose, tako da je razlika u opremi u odnosi na Initiale bas mala.
    Gledam nesto auto tokom dana kroz prozor i nekako mi bas cudna cela prica, bas su probali da odigraju na kartu avangarde, ali nesto mi smeta, nemam pojma, za taj fazon verovatno nema nista jeftinije od 40 (volvo?!) tako da je onda u redu filozofija, ali eto mene nesto ne radi, karavan OK al to je vec HH po mojim standardima
    Ovde mi se i primeti razlika izmedju modova sens sistema za razliku od dci megana, verovatno je razlog ergela konjica, samaraljki iza volana nema a i koji ce mu klinac. Nadam se da cu ustinuti neku turu van grada za vikend pa ce potrosnja da padne na...9.5
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Talisman sa benzincem je vrlo zanimljiva sprava, dokle god nije problem to što auto troši 10. Ima super zvuk, zavija turbina non stop dok auspuh ima promuklu režeću notu. Meni se dopada kao pogonsko sredstvo više nego dCi 160, uz ogradu da bih morao da imam kompanijsku karticu za čorbu. Troši 7l na 130, ima 2500 u sedmom stepenu i to je prilično tiha vožnja ukupno računajući sve proizvođače buke. Iz dosadašnjeg iskustva, rekao bih da ko hoće ekonomičnog benzinca, mora da traži TCe 160 koji smo imali u Kaškaijum, a koji se pokazao kao dosta štedljivija sprava nego kad ga naviju na 200 konja.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ma njega grad sabija, na 120 trosi 6.3l a jeste bas tiha voznja bogme i na 140 gde trosi 8.5. Jeste auto bas ima lep zvuk, ali ja bas imam problem sa EDCom, bas mi tesko da se naviknem na kretanje, zar automatika nije tu da vozis sa pola mozga a ne da se koncentrisem specijalno svaki put kada treba da se pomerim iz mesta.
    TC je izrazena kao nikada do sada, auto jednostavno odbija agresivan start iz mesta sa potapanjem papucice gasa, mora da se dozira...bas je kao pravljen za direktore da se voze pozadi ususkani
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    , mora da traži TCe 160 koji smo imali u Kaškaijum, a koji se pokazao kao dosta štedljivija sprava nego kad ga naviju na 200 konja.
    ovo ne bi trebalo da bude tako ako je isti motor(i prenos) u pitanju, generalno više snage se dobija tako što turbina puni jače pri ubrzavanju a na konstantnoj brzini bi trebalo da troše isto

  10. #10
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Automobil van grada je vrlo prijatno iznenadjenje...spustena je potrosnja na 8.3 i to uz igranje u sport modu koji mi se bas dopada. Na pocetku sam prokomentarisao kako mi motor nekako mrsav, e kada se razgoropadi po nekom lepom putu bas je lep uzitak voziti. 4Control bas gura dupe u lakat krivinama i tada se auto vozi kao da ima dosta krace medjuosovinsko pa je nekako neprirodno, ali daleko da nije dobro. Ne bih ocekivao ovakvo ponasanje od limuzine, pogotovo ne od renoa. EDC je malo zbunjen u sportu pa sam ga vracao u manuelni mod kada je bilo potrebe za nekim saltanjem. Zvuk je u tom modu stvarno dobar i reno moze da se pohvali voznom dinamikom sa ovim modelom sigurno. E sad prava je steta sto to ne moze izgledom da pokrepi, nekako mi ovaj dizajn nikako ne ide uz performanse al mozda je to do mene. Inace je udobnost stvarno dobra i gomilu, ali gomilu sitnih neravnina stvarno savrseno pegla i bez ikakvih problema ih savladjuje. Nema cak ni zveckanja i zvukova, stvarno je uzivanje. E sad, kada se naidje na neke vece rupe ili lezeci tu bas mora ozbiljno da se uspori da ne bi ostali bez delova. Kada se malo brze predje preko lezeceg zadnji kraj nastavlja sa odskakivanjem par metara, to se i oseti a i vidi, kada sam se vozio iza i kada je zmaj presao preko lezeceg to nastavilo gore dole kao klatno...
    Cak su ga neki i zamenili za A6 od pozadi sto moze biti plus za dizajn odeljenje.
    Standardne boljke su tu, tac skrin koji je lose odradjen a analogne komande nisu toliko upotrebljive kao kod mazdinog sistema recimo, ali pohvalno je sto ih barem ima!
    Sa strane motorizacije gotovo i da nemam zamerki, potrosnja je u skladu sa brojem konja tako da je to u redu, udobnost je prilicno dobro izbalansirana. Najveci problem je taj dizajn koji je vrlo specifican i cinjenica da se ne moze birati dizel performansi kao sto konkurencijq ima. Sa strane benzinqca je stvar po meni u redu. Ali vecina kupaca u ovoj kategoriji bira dizele tako da tu talisman ima problem.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •