Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 81

Thread: Auto noviteti 2018

  1. #21
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    To sa zatvorenim sistemom održavanja sam nešto gledao i za John Deere. Očigledno je pravac u kome se kreće industrija.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  2. #22
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Ne znam šta je gore, Tesla s preskupim poluproizvodom ili ostatak autoindustrije što prodaje tehnologiju prošlog veka.
    90% od 11b USD za godinu dana...

  3. #23
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Elektromotor, snaga buducnost! Kontam da su to bili naslovi krajem 18. veka...
    Od 2008. do 2017. ima 9 godina, ali ok nekima je matematika bas teska

    Inviato dal mio thl 4000 utilizzando Tapatalk

    He who loses control, loses.

  4. #24
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    aha, preleteo, onda to dođe nešto više 1,000,000,000 USD godišnje.
    Svejedno, prodaju nam zastarelu tehnologiju i to se i vidi po tim ciframa profita.

  5. #25
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kad bi to imalo baš takve veze jedno sa drugim...

    Quote Originally Posted by Heinz View Post
    To sa zatvorenim sistemom održavanja sam nešto gledao i za John Deere. Očigledno je pravac u kome se kreće industrija.
    Od njih možeš da kupiš mehaničke delove, tj ne moraš ni od njih jer postoje zamenski ali kod popravki na elektronici kompijuter je neizostavan kako zbog dijagnostike tako i zbog kalibracije novih elemenata. Kolega mi radi u MK na održavanju i pitao sam ga posle koje čašice baš o tome, jer smo izgleda gledali isti prilog, i kaže da sami održavaju mehanizaciju van garancije ali da je za neke probleme mnogo jeftinije, čitaj brže, pozvati terensku ekipu zastupnika.
    Last edited by bruyoni; 2nd April 2018 at 06:16.

    He who loses control, loses.

  6. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    ne kapiram potrebu za ovako brzom komercijalizacijom nezrele tehnologije, + i ta struja ne pada s neba a ljudi na planeti je sve više i njihove potrebe za energijom postaju sve veće

  7. #27
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    aha, preleteo, onda to dođe nešto više 1,000,000,000 USD godišnje.
    Svejedno, prodaju nam zastarelu tehnologiju i to se i vidi po tim ciframa profita.
    Ne prodaju oni nama, nego mi njima kupujemo. Ti si mogo da kupiš Priusa pa nisi. A dosta je moderniji.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #28
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Pa bi, al je preskup i nije imao dovoljno mesta
    Ali to je to gde automobil treba da bude u 201x ...

  9. #29
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja nisam pisao o tome dal je Tesla loÅ¡a ili dobra, nego da je model poslovanja po kome rade udario u zid. Oni moraju da imaju jeftiniji model kojim će da uđu na, za njih, nova tržiÅ¡ta. Njega nema i investitori se unervozili, a meÅ¡etari krenuli da buÅ¡e. O tome je bio tekst koji sam linkovao.

    Å*to se tiče Priusa, taj hečbek [Only registered and activated users can see links. ]. Drugo, imao si i RAV4 hibrid, ako je to mesto koje tebi treba. Ima izbor, čak i u Srbiji, za one koji stvarno hoće da kupe novu tehnologiju.

    Tebe niko ne tera da kupujeÅ¡ staru tehnologiju, a ti nastupaÅ¡ da ti auto industrija gura zastarele proizvode koje ti ne možeÅ¡ da izbegneÅ¡. Ja kažem da možeÅ¡, samo Å¡to nova tehnologija mora da se plati. Ako nećeÅ¡, onda mora da čekaÅ¡ da ona malo ostari i da drugi plate cenu razvoja. E sad kad ta tehnologija ostari da siđe u domet, onda ona nije dovoljno nova. Skupo je biti trendseter.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #30
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    ...
    Tebe niko ne tera da kupuješ staru tehnologiju, a ti nastupaš da ti auto industrija gura zastarele proizvode koje ti ne možeš da izbegneš. Ja kažem da možeš, samo što nova tehnologija mora da se plati. Ako nećeš, onda mora da čekaš da ona malo ostari i da drugi plate cenu razvoja. E sad kad ta tehnologija ostari da siđe u domet, onda ona nije dovoljno nova. Skupo je biti trendseter.
    Lepo receno
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •