Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 71

Thread: Sevidž Giz radovi

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Sevidž Giz radovi

    Dal neko prati sevidž giz? Meni se dopada dasa šta radi, posebno što ima turbovskog koji je čovek evidentno mehaničar bez mnogo želje za politički korektnim nastupom. Uhvatio sam ovaj kanal kad je čovek stavljao kompresor na svoj GT86 (sad valjda vozi E92 M3) pa povremeno pogledam šta voze. Rekao bih da je prilično objektivno, ako ste uopšte upoznati sa tom stilskom figurom. Kapiram da perspektiva nekog iz amerike je malo drugačija jer nisu imali iste japanske automobile kao mi.



    Quote Originally Posted by Lukija View Post
    Interesantan clanak by Camisa:
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Obratiti pažnju na priču o S65 mašini (19:45m). Samo potvrda Kamisine tvrdnje....
    Last edited by zmaj; 12th December 2016 at 23:45.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Zapatiću ih! Deluju ozbiljno, u odnosu na šmijeve, borise, pivije... i ostale uticajne tviteraše.

    Nisam znao da je problem sa BMW V8 toliko eskalirao, znao sam da su se žalili ljudi da ulje nikako da se zagreje pa sam problem prebacivao na nestrpljivog korisnika koji je navikao na plug n play... ovo gore nego radilica na Subaru dizelima.

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Lepo objasnio Å¡ta je g vectoring, izgleda da je fina i suptilna pomoć. Auto izgleda bolje nego ranije, ali ne sija prednja maska ko na novoj 6. Å*to bi reko turbovski - unexceptable.



    Ne znam da li postoji rejting ko MPAA Å¡to daje za filmove, ali ovaj sigurno nije za vlasnike Hondi zbog vrlo oÅ¡trih reči. Ja bih ga okarakterisao kao PG - ponosni vlasnici samo uz pratnju odraslih (ili nekog ko razume koncept objektivnosti) smeju da gledaju.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Sevidžgiz ponovo sa GT86. Oseća se gorčina Turbovski u zaključku plastično objasnio Å¡ta je problem sa GT86.


    Onomad kad sam ga vozio, ja stvarno nisam imao nikakav problem sa matikom, ali nisu mi falile ni KS. Sa druge strane, kad voziÅ¡ takav auto pa te opere neki Revo Stilo...verovatno ti nije drago niti te uteÅ¡i činjenica da bi na stazi GT86 bio izvor mnogo većeg zadovoljstva. Miata mi je ostavila daleko bolji utisak, tako da donekle razumem sve Å¡to kaže. Posebno kad glasno razmiÅ¡ljaju zaÅ¡to je Tojota otiÅ¡la kod Subarua da im napravi atmosferu )) Neprocenjivo!
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ne razumem u kom smislu ovo nije hajreving motor kao onaj u mijati i s2k? Nema te performanse ili nesto drugo?

    Nisam znao ovu pricu za motor. Kakva li je pozadina saradnje subaru i tojote kada su oni bili primorani da razvijaju NA motor.

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ne spominju obrtaje nego sam koncept atmosfere. Mazda ga je oterala u elastičnost a S2000 u obrtaje. Bokser u GT86 nije ni tamo ni vamo. Subaru je samo nalepio druge glave da poveća kompresiju i dao ga Tojoti.
    Nije motora loš ali kad su već hteli da prave uzbudljivu atmosferu mogli su se više potruditi, to mislim da hoće da kažu.
    Sam donji deo motora je pouzdan jer sa drugim glavama i turbom tuče duplo više momenta.
    Ako se dobro sećam pri predstavljanju mašine mi se čini da je spominjana i verzija sa turbom al eto nije toga nije bilo

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    imas na [Only registered and activated users can see links. ] o tome. na dnu stranice malo o fa20.

    taj motor sa turbinom je u aktuelnom wrx (270ks u štoku), al tojota izgleda baš gura atmosferski fazon tako da kroz nekoliko iteracija uspeše na gt86 da podignu 5-6ks ukupno, al mislim da nisu još pogodili 210 što je malo tužno jer je reno sa kliom još 2006 imao 2.0 atmosferu koja je izbacivala 200ks na 7000, a u trofiju su ga navijali na 220. to potvrđuje brujinu tezu da su mnogo mrsili o savršenom NA FR konceptu a nisu se baš istakli na kraju. prodaja to i potvrđuje, auto je maltene nepostojeći na evropskom tržištu.

    edit: opet da kažem da kad sam vozio taj auto nisam imao zamerki na performanse, ali sve što sam gledao o gt86 ukazuje da je auto baš spor u realnom svetu. to i ne bi bio toliki problem da auto sam po sebi ne izgleda ko raketa. al ako ti na semaforu stane qaškai 1.6T gledaj u drugu stranu to mu valjda dođe ekvivalent soul turbo kojeg je ovaj sevidž vozio pre gt86.
    Last edited by zmaj; 29th January 2017 at 15:58.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Kad god neko pomene kako je auto slab, uvek se setim onog testa Chriss Harrisa kad pegla onu crnu po nekom super B roadu. Pa kad bukvalno preleti prevoj. Te nije stvar Å¡to je slab nego Å¡to je dobro balansiran.

  9. #9
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Balansiran za šta je pravo pitanje.
    Sa jedne strane Haris zna da vozi tako da on može po magistrali da kliza i tera GT86 do panja. Prosečan vozač će sa tim balansiranim klizanjem terati do panja, bukvalno, pošto je nekome palo na pamet da balansira uskim eco gumama.
    Sa druge strane konkurencija je ili značajno jeftinija (MX5) ili malo skuplja a značajno jača (370Z).
    GT86 je doživeo relativan uspeh na osnovu stare slave i zbog toga što nije bilo novog MX5, mada kad se gledaju trek dejevi preko grane MX5 bilo kog godišta je mnogo zastupljeniji od bilo kog GT86
    Last edited by bruyoni; 29th January 2017 at 21:37.

    He who loses control, loses.

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Sevidž sa vrlo dobrom temom. Spojler alert - NSX uzet kao negativan primer!



    Fokus ST. Da sam ga ikad vozio, verovatno bih rekao sve ovo. PoÅ¡to nisam, mogu samo da kažem da sam iz tekstova i sa slika zaključio vrlo slično. I da bi mi lego i pored enterijera.



    Ali apsolutni hit je ovo. Savršeno opisana situacija sa SUV tržištem, ali i kupcima.
    Last edited by zmaj; 8th May 2017 at 00:44.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •