Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thread: NK TEST: Honda CR-V 1.6 I-DTEC

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: Honda CR-V 1.6 I-DTEC

    Posle 4 godine, Honda na (vikend) testu. Novi CR-V, sedma generacija, u paketu opreme koji je trenutno na „akciji“. Dakle, ovaj model…

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Motor je isti kao i na Civicu koji je nekada vožen (120KS), rezultati potrošnje su takođe tu negde, tako da nema neke razlike. Zbog prelaska iz Xtrail CVT-a u CRVa mi se učinilo da je ispod haube novija (jača) verzija motora, ali nije…. Hoće pristojno da povuče iz prve-druge, pa je to malo zavaralo. Brzine su takve da nisu baš optimalne za „merenja koje merimo“, ali bar za manju potrošnju jesu. „handling“ je malo čudan, jer se baš oseća da ESP radi prekovremeno, a ne reaguje dovoljno brzo u popustanju pa stvara malo neprijatan osećaj. Pedale su fino postavljene za sve akcije, pa je ovo jedini „sport“ element koji sam primetio. Uglavnom, CRV u prilog ima pomenutu potrošnju, praktičnost enterijera i dosta mesta unutra i udobnost. Ostatak je onako… Ono što iritira su kontrole, jer su tu tri ekrana. Pritisak jednog testera menja nešto na jednom pa na drugom ekranu, što je malo konfuzno, al ae, na svašta se čovek navikne. Na volanu, tasteri su takođe malo čudni… npr na onom na kojem piše „main“ se startuje tempomat… a sa druge strane volana je „menu“ taster…. Treći ekran, tj „infotaiment“ od 7“ radi posao, ali je baš loš softver. Za snalaženje baš smara, trebaće nekom baš dosta vremena da sve pohvata. Npr. u nav opcijama, kada se traži lokacija, prvo se ukucava broj zgrade/kuće pa tek onda naziv ulice…






    Last edited by LordRaceR; 5th November 2017 at 10:29.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Å*ta ti je ESP? ESC?
    EPS je el.servo a VSA kontrola stabilnosti.
    Lepa boja meni je motorizacija bila ok za grad/autoput, magistralu nisam probao. A taj dizel hoće i može malo i da primi obrtaje ...


  3. #3
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    ESP mi je univerzalna skracenica za "Electronic Stability Program", ma kako god se to pojedinacno kod svakog proizvodjaca zvalo....
    da "primi" obrtaje hoce, ali mu bas ne prija... sve preko 4k je gubljenje vremena I goriva...
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    U, ja sam bio šokiran enterijerom. Posebno su presvlake hit. Nisam bio siguran da li je skinut najlon sa sedišta, al ipak jeste. Jel to tako mora?
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Nova moda, najlon je imbedovan u presvlaku.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Meni se baš nije dopalo to rešenje.
    Last edited by zmaj; 6th November 2017 at 00:38.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Nisam ga stigao provozati, al sam ga pipnuo!
    Kvalitet ke upitan za taj novac, mislim na kvalitet enterijera, nije to lose, ali za te pare bih se osetio prevarenim. Sedista su nekako ravna i deluje mi kao da ič nema bocne potpore, a za materijal se slazem sa zmajem, prilicno lose sprovedeno. Ono sto ke sigurno je da je prvak prostora, nazad ima mesta na pretek, ravan pod... milina za transport ljudi. Isto vazi i za prtljaznik, mislim ne za transport pjudi, nego je bas izdasan tu, tako da svi putnici mogu lepo da ponesu po koferce bez frke.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Meni taj poliester šiz stvarno nije nešto što bih nazvao "milina za transport".

    Auto nisam uopšte vozio tj. odvezo sam par stotina metara tako da stvarno ne znam da li ostatak automobila vadi prosek.

    Jel Honda uopšte ima led svetla ili keyless u ponudi?
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Smart key ide u Lifestyle paketu.
    LED nema, jači paketi od Elegance imaju xenon s projektorima. Elegance ima ružnu halogenu, mada ima i prskalice, put je super osvetljen, samo je nijansa svetla ružna kad se gleda spolja, pre svega u odnosu na dnevni LED.

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nije da ne razumem rezon iza kupovine CRV, ali je veći kompromis nego što sam očekivao. A bio sam naoštren da budem izuzetno objektivan. Da je ovakav auto stigao od Kie, mislim da bi bilo mnogo kiselijih opaski.

    PS. Red bi bio da napraviš temu, meni je baš falilo što je nema jer nemam nikakvih informacija o tom automobilu. Prosto neverovatno, ali ne znam nikoga ko vozi CRV, niti sam se vozio u tom automobilu (tj vozio sam se u onom iz 2010 modelu koja li je to već generacija).
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •