Results 1 to 2 of 2

Thread: NK TEST: Opel Mokka X 1.6 CDTI

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Opel Mokka X 1.6 CDTI

    Opel džipče iz B SUV segmenta, skoro identičan po gabaritima ko Meriva, čak je i njuška skraćena ala Meriva. Novi Opel dizajn je karoseriju učinio prilično agresivnom iako auto sam po sebi nije posebno atraktivan (mada nije ni ružan). U skladu sa time, sedi se prilično visoko i uspravno, a preglednost u nazad baš i nije neka tako da kamera za rikverc nije loša asistencija, mada je meni više smetala loša preglednost unazad bočno koju kamera ne može da nadoknadi.

    Unutra je solidna oprema, ima dosta koječega, ali sam mahom bio sa još nekim putnicima tako da se nešto posebno nisam okrenuo ka opremi i "fičerima". Motor je 1.6 dizel, auto lepo ide sa time pod haubom mada na niskim obrtajima nema mnogo snage ali kad se dobaciš do 2, 2200 krene da vuče i to je onda skroz okej za to što auto jeste. Potrošnja je neka mizerija za gradsko ludilo autoputem koji je prva-druga-stani na potezu arena-medak.

    Par fotki ima na [Only registered and activated users can see links. ], na zahtev publike.

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Simpa autic, motorizacija je vrlo dobra i bas moze lepo da se vozi, ali meni je pozicija sedenja bas cudna. Da ne kazem da je po meni bas ocajna, nikako nisam uspeo da se namestim, sta god uradio sedistu i volanu. Senzori vriste sve u 16, i to bas nervira. Preglednost pozadi katastrofa, napred full. Udobnost je super i dosta je stabilan auto, ne djipa preko neravnina gotovo uopste. Oprema je napucana ali mi je kvalitet upitan,centralna konzola mi se kod opela prilicno dopada tako da tu nemam zamerki.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •