Vraćen auto sa 476 pređenih km i prosekom od 8,2l. Mislim da sam i sa [Only registered and activated users can see links. ] u identičnoj opremi/pogonu imao vrlo slične brojke.

Reče Marko da mu se sviđa mlatimudija, ali ja sa Mazdom imam veliki problem, a možda sam samo nesposoban da shvatim. Dugmići na volanu šaltaju stanice napred nazad, ali kod Mazde to uvek bude jedna-dve stanice. Probao sam da stavljam stanice u fejvorits, da budžim ovamo onamo i ni makac. To me izluđuje u proteklih 2-3 godine, od kako je Mazda izbacila akutelni softver. Ja ne volim da uštekam USB niti puštam muziku sa telefona, nego stalno šaltam stanice bez posebnog cilja da li ću da zaglavim na muzici, nekoj emisiji, sportu ili vestima. I kad vozim Mazdu mentalno se pripremim da će da bude bolno.

Sa pozitivne strane, Mazda ima savršenu kombinaciju harversko-softverskih rešenja. HMI Commander džojped je sjajno izveden i stvarno nema potrebe da išta klikćeš po ekranu, osim ako baš to hoćeš da radiš ili to radi suvozač. Komande klime su mehaničke i isto imaju savršene komande koje su idealno taktilne i sjajne za dodirnuti. O činjenici da postoji mehaničko dugme za pojačaj/smanji zvuk, to sa dve modernijim rešenjima postaje sve bitniji element u mojim očima. Sve češće automobili sada imaju samo staklene površine (jeeeej, Tesla ajfon staklo-metal uticaj) koje po vazdan moraš da trljaš, miluješ i dodiruješ. Jeste lepo onako na gledanje, ali posle nekog vremena to izbledi i ostane samo muka da brzo pojačaš/smanjiš zvuk ili klimu.

Meni je evidentan pomak u NVH. Automobil je jako tih, čak i pri visokim putnim brzinama, za 19" u 55 profilu ogibljenje dosta toga filtrira, sedišta su super udobna i retke su situacije da to nije na zaista vrlo gospodskom nivou. Vrata imaju plastični deo koji ide ispod pragova što sigurno smanjuje prodor buke koje prave točkovi.

Ako treba nečemu da zamerim, to je taj odrubljeni prednji kraj koji mi se manje sviđa. Nije da je ružno, ali meni nekako ne leži. Međutim iz svih ostalih uglova, osim strogo od napred, auto izgleda sjajno. Cena jeste nešto jača, ali su i ostali konkurenti prilično pojačali cifre, posebno kada su u pitanju top-top modeli, tako da mislim da za šta god da se uhvatiš u toj konstrukciji (top oprema i top pogon) teško da ćeš da prođeš ispod 40 soma. I ako ćemo iskreno, svaki od tih automobila ima sve manje nekih realnih nedostataka tako da smo došli u situaciju da C-SUV mašine nude vrlo dobre, skoro automobilske, vozne karakteristike i udobnost, više vertikalnog prostora i umerene terenske sposobnosti.

Elektronika za asistenciju na Mazdi radi sjajno, korekcija putanje je malo manje agresivna nego što je bila na šestici, a opet dovoljna. HUD je apsolutni hit (ovo kažem po ko zna koji put, ali je to takav plezir da bi ja samo na konto toga prelomio ka Mazdi), dok sistemi za nadzor okoline automobila i radarski tempomat rade vrlo lepo. U kombinaciji sa sjajnim NVH, matikom i potentnim dizelom, ovo je baš lepa sprava za duge ture. Stakleni krov bih voleo da je dupli, a ne klasičan šiber, mada je i to dovoljno da prostor učini mnogo prijatnijim za sve u kolima.