Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 24 of 24

Thread: NK TEST: Renault Megane GT TCe 205 EDC

  1. #21
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Izvinjavam se. Glup uslovno, jer ima samo 200ks, ne znam ko mu takmac kad i Å*koda ima viÅ¡e. 220-230ks treba da bude neki minimum, pogotovo kod ovih rejserskih marki...
    Je l ima Å¡per?

  2. #22
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    ZavrÅ¡en test, pređeno oko 490km sa prosekom od 10,3l. MaÅ¡ina je, baÅ¡ kao i prethodni GT, usko specifična sprava koja niÅ¡ani posebnu klijentelu.

    Mislio sam da će matik viÅ¡e da mi smeta u praksi, ali naprotiv. Verovatno zato Å¡to mi je, u praksi, većina kilometara u normalnoj vožnji pa onaj gorak ukus koji je Kupra ostavila na stazi nije bio toliko izražen. Rekoh već, ali da ponovim, EDC sa 7 brzina je prilično bolje uparen sa motorom tako da u većini situacija radi podjednako dobro kao i DSG. Ima momenata kada se vidi da je DSG bolje poliran, ali su to prilično retke situacije.

    Ko je pažljiv, može dosta da smanji potroÅ¡nju - u gradu sam siguran da bi smirenom vožnjom moglo da se drži na ispod 9. No, ko je kupio kola sa 200 konja, teÅ¡ko da ima želje da se suzdržava na gasu. Nisam hteo da pokuÅ¡avam da skinem potroÅ¡nju samo radi toga da skinem potroÅ¡nju, tako da je ovih 10 sasvim realna situacija gde bih rekao da su vozači koji inače kupuju ovako motorizovane automobile sa sličnim stilom vožnje. No, nije isključeno da neko kupi ovakav automobil i u sebi tiho pati Å¡to nije kupio auto sa viÅ¡e prostora na zadnjoj klupi ili mu mnogo troÅ¡i, a da mu RenaultSport podeÅ¡eno ogibljenje i 4Control ič ne treba.

    Ono Å¡to je sigurno 4Control je apsolutni hit. Ne samo u ovoj cenovnoj kategoriji niti u ovom segmentu, već inače. U Talismanu je ovaj sistem malo maskiran gabaritima automobila, ali u ovakvom automobilu je neÅ¡to Å¡to treba osetiti, prosto je teÅ¡ko da se opiÅ¡e koliko je automobil agilan. Ovo kad spakuju u RS...biće vrlo zanimljivo. Meni se čini da je ovaj sistem u ljutim hečbek maÅ¡inama možda čak i veći pomak nego 4x4. Verovatno kad bi uparili 4x4 i 4Control da bi to onda baÅ¡ bio mali GTR, ali rekao bih da je ovo neÅ¡to Å¡to će sigurno da pomeri RS u odnosu na konkurente.

    Sad, sa tužne strane...auto je platio svoju cenu atraktivnosti. Možda se lopovima isto ne dopada manjak prostora u kabini, niti im je jasno čemu taj auto služi, ali felne su im baÅ¡ bile lepe....
    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #23
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Nemam snage ni da komentarisem. Ova bagra operise po tom kraju bez problema godinama, svuda po netu su fotke.

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    To su te beneficije sve boljeg života. Dok sam bio u policiji da prijavim krađu, na motoroli neki ženski glas diktira registracije i modele ukradenih kola tokom noći. Bio sam tamo jedno 20 minuta, ona nije prestala da diktira. U tom smislu, nisam loše prošao, mogli da rknu cela kola i onda bi bio loš za dečija sedišta koja su bila u Renou (Meganu, ne Fluensu).

    Elem, ako pokušam da zaboravim gorak ukus života u Srbiji, mašina ko mašina je vrlo dobra. Naravno, pod uslovom da tražite sportski(ji) auto. Ako ste alergični na marku, bitan vam je prostor pozadi ili se jednostavno baš ne razumete u automobile više od pukog umeća slaganja brojeva u nizove sortirane po veličini - svakako da ono što je u ovom paketu nije posebno primamljivo.

    Ono što je Reno jedini trenutno na tržištu ponudio (da li ima još neko ko to radi?) je da je svoj "warm hatch" napravio kao mali RS, a ne da je samo u standardu karoseriju ubacio jači motor/kočnice. Dakle, neko ko ceni agilnu i brzu vožnju, a iz ovog ili onog razologa neće da bupne 10K preko ove kinte da bi stigao do čistokrvnih hot heč mašina...to je to.

    Ford nudi ST modele, ali je to malo problematično jer mislim da je ST isto što je i GTI kod Gofla i RS kod Renoa. Fordov RS model je više nalik Golfu R, dakle GTI na steroidima. Ono što Reno sa GT nudi je više nalik Golfu GT ili Leon FR modelima. To sve, naravno, ne izuzima Fokusa iz trenutne kalkulacije jer je vrlo slična cena, s time da je to stari model koji će uskoro biti restilizovan i dobiti novi 1.5T sa 270+ KS što je duboko u HH teritoriji. Biće u ponudi i Fokus 1.5T sa 200KS koji bi verovatno bio baš ono što Opel nudi sa 1.6T motorom.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •