Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 14 of 14

Thread: NK TEST: VW Golf 1.0 TFSI

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Pa nije loše, nego mora da si baš ono u fazonu baš me briga da imam bilo šta od opreme što je manje-više deo bazne opreme kod svih ostalih ne-nemačkih automobila već 5-10 godina. Sa druge strane, kupovina nemaca je razumna samo u trenutku kad uletiš u neki popust ili posebni paket opreme pa dobiješ koliko toliko solidnu opremu, a ne oderu ti kožu s leđa. Za 19k dobiješ Mazdu trojku sa 2.0 motorom, LED svetlima i sličnim đakonijama zbog čijeg pominjanja u VW salonu dobiješ šamar s leđa da ti zviždi narednih nedelju dana. Ili Megana dizela sa opremom koja kao da ju je lično žan luk pikard telepromptovo u kola.

    A opet... ja kad sedoh u ovaj auto momentalno osetih koliko je zapravo enterijer novog Megana jadno sklepano rešenje sa pokušajem da se napravi nešto drugačije. Isto ko i kod Mazde kojoj je neko u poslednjem trenutku "pobo" onaj ekran posred konzole.

    Pa ti budi pametan
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    Vikend test gotov. Pređeno dobranih 816 km, uz prosečnu brzinu od 45 km/h i potroÅ¡nju od 5,1 litara. DoÅ¡li smo i do (ne u, nego naÅ¡ do) nekadaÅ¡nje Golf postojbine, i tu su bile najjače reakcije „uu gle ba nazime, novi golf“. Realno, samo vozači Golfa primećuju novi, mada svi su mislili da je u „sedmica“, retko ko i zna da postoji restyling. Kako je većina resytling promena vezana za IT stvari, virtual kokipt i tako to, ova bazna verzija nema baÅ¡ mnogo toga. Ipak, bazna verzija sa testa je imala dosta toga preko (joÅ¡ pokuÅ¡avam da utvrdim tačnu cenu), ali nije imala npr patosnice... za to mora da je paprena doplata...
    1,0 turbo motor je odličan. Ok, zvuk je traljav trocilindraÅ¡, to nema spasa, ali su performanse po svim ostalim pitanjima jako dobre. Ispod 11 sekundi do 100 km/h, lepo ubrzanje u svim brzinama, lako prestizanje... baÅ¡ lepo za 110 KS, sve uz baÅ¡ malu potroÅ¡nju. Test je bio tu negde pola/pola grad/otvoreno, tako da je rezultat dosta reprezentativan. Kombinovana deklaracija je 4,8 a napravljeno 5,1...sasvim ok. Auto je baÅ¡ udoban tako da je baÅ¡ milina za voziti jer vozača „ne dotiču“ krÅ¡ putevi previÅ¡e. Å*to bi rekli sa starom naÅ¡om...“handling“ je dobar, ali imam utisak da bi to moglo biti joÅ¡ bolje sa kvalitetnijim gumama... Ovako ima malo viÅ¡e klizanja i podupravljanja neÅ¡to Å¡to bi trebalo.... performanse kočenja su i ovako dobre, ali bi opet gume pomogle da bude joÅ¡ bolje... Tako da bi to bila prvi investicija ako su ove gume (Hankook neki energy očaj) standardna isporuka.
    Last edited by LordRaceR; 29th May 2017 at 21:13.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  3. #13
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    gle... izasao txt

    [Only registered and activated users can see links. ]
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  4. #14
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Za potrebe transporta terao sam ovu generaciju, ali u TDI aranžmanu. Sve ono što smo već primetili sa 1.0 TFSI, vrlo je slično i kada je dizel motorizacija. Sedneš, sve ja na mestu, sve je tiho i lako za korišćenje. Dodatno, enterijer je vrlo korektan, nema grube plastike i oprema je sasvim solidna. Ovaj auto je trenutno na akciji za 15k EUR.

    Mašina drži 140 pri 2600 obrtaja u petoj, solidno vuče na magistrali taman toliko da može da se obilazi. Jeste, meni fali tu snage da se bolje katapultira u opsegu 80-120, ali uz malo planiranja - ne bih ja uopšte nešto patio oko toga. Potrošnja pri tih 140 je oko 5l - u jednom pravcu je bilo 4,8, u drugom je to bilo 5,5. Vrlo je tih i prilično udoban, a pored toga se vrlo dobro vozi. Novi Sivik je verovatno jedini koji može da parira, ali je doplata za malo više gepeka i malo više prostora pozadi poprilična. Ostalo što smo imali prilike da vozimo iz tog segmenta možda može da bude bolje u nekom smislu, ali kao paket Golf je stvarno nepobediv.

    Ja se ozbiljno razmišljam da si kupim ovu đuntu, a za natak da vidim da uđem pola-pola sa vipom u sivik trekdej projekat. Sve pod uslovom, naravno, da ponuda zaista iznosi 15k, a ne 22k kroz razne "beneficije".
    Last edited by zmaj; 4th July 2018 at 13:49.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •