Results 1 to 6 of 6

Thread: NK TEST: Peugeot 301 1.6 HDi

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: Peugeot 301 1.6 HDi

    Posle dužeg vremena, Peugeot na testu – 301. Zadnji Peugeot koji smo vozili pre 3-4 godine je upravio bio 301, pa evo ga sada opet u novom izdanju. Logično, novi 301 izgleda bolje i modernije od starog, bilo bi glupo da je drugačije, mada ima elemenata koji su ostali stari ili bili bolji...Ideja koju je Peugeot imao je verovatno ista, kao i mete, samo je odstojanje malo drugačije.
    Osnovna oprema se nešto ni ne pominje, jer nema ničega, pa je realno osnovni model koji se nudi 1.2 PureTech benzin i Active paket opreme za 10990 evra. Varijanta koja je na testu je dosta skuplja, dakle 1.6 HDi i Allure oprema što košta 13890. Na to treba dodati 400e za 16“ alu točkove, 400e za boju, 800e za touch screen i navigaciju, 300e za parking senzore i kameru pozadi, grejače prednjih sedišta još 300e ... mislim da je to sve, i ode total na preko 16 soma.

    Da, performanse izmerene... deklaracija 11,9...izmereno 11,6.. wow

    koja slika...





    Last edited by LordRaceR; 26th April 2017 at 07:06.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Da li imaju 308 za test?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  3. #3
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    ne znam... ako imaju, vozicemo... valjda...
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vrlo zanimljiva mašina. Sa jedne strane se vidi da je to Dačija ekvivalent sa gomilom namerno/slučajno problema u organizaciji enterijera, a sa druge je to sve sasvim korektno. Nisam ga vozio uopšte, ali sam bio vožen i onako, više mi se dopada od Dačija fazona - nekako mi je to za nijansu ipak korektnije od Dačije. Oseća se jeftinoća, ali ne bih rekao da će to da preokrene nekog ko je zainteresovan za veliki gepek. Sad, za ovaj konkretan model, koji je napunjen što serijskom što motorom što dodatnom opremom...malo je teško opravdati tu kupovinu.

    Logan u Laureat opremi i sa 1.5 dCi motorom košta 11500, dok sa druge strane spektra stoji Oktacija u srednjoj poremi za 16, a Megan GC dCi 110 je nešto malo skuplji. Drugim rečima ovaj test auto će malo teže da nađe kupca, ali pretpostavljam da prodaju gro mašina sa slabijim motorima i slabijom opremom koje onda malo lakš pariraju Loganu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    damn...tak sad videh da nisam stavio završni raport...pardoniram

    elem... pređeno 623km, prosečna brzina ravno 50 km/h i potrošnja 4,8 litara.
    iz brzine se vidi da je nešto više km pređeno van grada, ali je potrošnja na nivou grad deklaracije. nije se baš nešto "garilo" ali nije bilo ni baš max pažljive vožnje za potrošnju, pa mi je rezultat sasvim ok. ostalo je skoro trećina rezervoara pa je domet u ovim uslovima oko 900 km. niska potrošnja se i očekuje od 1,6 HDi motora, pa ako se baš baš pazi, na otvorenom može da bude 3 litra, pa se tu deklaracija poklapa. pored potrošnje, performanse su mi dovoljne, 100 KS dizela vuče solidno pa se na otvorenom putu ne osećaš ugroženo kada treba probati neko preticanje.
    ono što je više iznenadilo su "performanse šasije". nivo udobnosti koji je stvarno na baš ekstra nivou, stvarno najudobnije vozilo u skorije vreme na testu. morao sam da odem do moje "ozloglašane" test rute za udobnost i tu novi 301 prolazi baš super. još jedna super stvar, auto se ne naginje mnogo i solidno je zabavan za vožnju. baš sam bio iznenađen, nisam očekivao ovako dobar odnos. npr, prethodno voženi Sandero je primetno slabiji po oba ova parametra.
    ono što kvari 301 utisak je ergonomija, kao da je dosta toga postavljeno da iritira.
    npr... samo jedan držač za "čaše" u koji jedva staje npr 0,5 limenka a tada ručica menjača udara u istu pa smara. naslon za ruku je postavljen tako da se mora izvoditi manevar za podizanje/spuštanje ručne. opet naslon smeta za komotnu promenu brzine jer je hod dugačak, pa se mora spustiti ili koristiti ali tada ja bar nisam mogao lepo da uhvatim ručicu koja je veća i od baš glatke plastike pa kliza. podizači stakla su postavljeni oko pomenutog nosača za čaše, nemaju automatiku pa se moraju držati da bi se staklo mrdalo. pozicija je opet takva da se svaki put moraš nagnuti napred kako bi ih dohvatio, a zatvaranje prozora pred gašenje automobila zahteva dvo-ručnu akciju kako se ne bi čekalo da se jedan po jedan zatvore. kontrole za podešavanje retrovizora su ispod volana i totalno su nevidljive. taster za zaključavanje podizača je daleko i blokiran kada se nešto nalazi u držaču za čaše. nema mesta apsolutno nigde da se stavi mobilni telefon.... i tako ...
    Last edited by LordRaceR; 3rd May 2017 at 13:17.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  6. #6
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    txt na sajtu...

    [Only registered and activated users can see links. ]
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •