Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 45

Thread: NK TEST: Renault Megane GrandCoupe dCI 110 EDC Intens

  1. #31
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    BaÅ¡ čudno, zaÅ¡to li je tako?

  2. #32
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Lepo Bruja kaze, proveri da gume nisu prepumpane!

    Sent from my LG-H440n using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #33
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja kad obujem bele čarape i mokasine, zadnji deo mora da se otima!

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #34
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Tako nekako, meni se malo otme kad idem preko 150 u dugačkoj krivini (kao Galgenkop npr) pa naletim na poprečnu neravninu. Kapiram da je zbog prostog veÅ¡anja, toga baÅ¡ nema na CL7 koji ima multilink u 5 tačaka.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  5. #35
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ubili su mi omiljenu neravninu za test. Bilo je kod Pionirskog grada krivina sa kontra nagibom i baš kad opteretiš prednji deo, tu naiđe poprečna neravnina. Samo su limuzine iz D segmenta bile graciozne na tom mestu, sve ostalo je odskakalo u manjoj ili većoj meri. Ono što mogu da ti kažem je da multilink nije čarobni štapić, mada je verovatno daleko lakše uštopovati tako projektovano vešanje nego neko jednostavnije.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #36
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Al one su teže nazad. C sedani su relativno lagani, pa ako nisu mekano setovani, dupe će leteti (joÅ¡ ako ima loÅ¡ije gume pozadi, eto belaja).

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  7. #37
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Sve se slažemo. Ko bi reko

    Inače, sinoć bio Marko da nešto dogovorimo pa smo malo zagledali auto zajedničkim snagama. Oktavija ima 590l gepeka ali bez rezervnog točka, dok Megan ima toliko koliko ima sa sve točkom punih dimenzija u prtljagu. Dakle, ako baš ne mogu da stanu šerpe sa sarmom za 5 dana letovanja, uvek može da se stavi kit za reparaciju umesto točka i da se otvori mesta za preko potrebni escajg.

    Auto ko auto, meni se ne dopada uživo. Video sam ga par puta do sada i jeste lepši od Fluensa, ali mi se u toj kategoriji više dopadaju Korola ili Elantra. Unutra Megan komotno dobija skoro sve i pored ovog novog minimalističkog ekrana, ali u odnosu na Korolu ovo je auto iz vrlo elegantne daleke budućnosti. Šteta pa Tojoti dizajn rade drugari što su po ceo dan zarobljeni u onim staklenicima gde grabuljaju pesak... Verovatno ću i dalje preporučivati Korolu kao benzinsku varijantu, dok za dizel varijantu Megan nudi daleko više.

    Opel je trenuno nedohvatljiv po ceni, ko traži limuzinu. Jasno, prodaju staru karoseriju, ali dizelka automatik ide za 15.800E. Dodaš 1000E opreme na to (metalik, navigacija, felne i druge drndalice) i za 17k si dobio mnogo gabaritan automobil sa vrlo snažnim motorom (136ks) koji me je u Astri K iznenadio koliko je eksplozivan iako je bio uparen sa istim tim automatikom.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #38
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Heč je bio baš udoban ako se dobro sećam, onako lepo mekan bez potrebe za zadovoljavanjem sportskih pedigrea ponosnih vlasnika.
    Limuzina ima 47mm veće međuosovinsko i zadnje opruge definitivno nisu iste za heč i limuzinu, različiti su kataloški brojevi ali ne uspevam da nađem karakteristike, a nešto ni volje nemam trenutno, čudi me da čak ni u servisnom ne navode.
    Kod pež... opela i insignia ima popularnu cenu čak i osnovna varijanta ima pozadi električne podizače prozora... meni dovoljno
    Last edited by bruyoni; 9th April 2017 at 12:57.

    He who loses control, loses.

  9. #39
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ovaj je još udobniji. Zadnji deo nije posebno neposlušan, samo zbog mekanog ogibljenja sve izgleda dramatičnije. Doduše, Marko je skinuo sa 2,5 na 2,2 bara zadnje gume, moguće da je na 2,5 bio sklon manje kontrolisanom odskoku. Kod mene je bio korektan, ali ga nisam terao ni blizu ko kad obujem mokasine i bele sokne.

    EDC u kombinaciji sa 1.5 dCi radi daaaaaaaaleko bolje. Stvar je u tome da kad je to malo slabiji motor, onda su i očekivanja nekako drugačija, tako da bih ja ovo sa dosta lakoće preporučio većini običnih vozača. Da vozim Clio RS verovatno bi zapomagao i nervirao se, ali sa ovom dizelkom je čist pogodak. U principu taj motor traži da se dosta radi menjačem (na prethodnom Seniku sam baš često morao da posežem za prvom brzinom što je za mene veliki hendikep motor-menjač paketu), tako da je moja preporuka upravo dCi 110 + EDC, a ne manuelni dCi 130 kao što Marko reče. Naprosto, ovom automobilu više snage ne treba, posebno imajući u vidu da klasični kupci ovakvih automobila obično jure sa svih 110-120 autoputem. Mašina vuče sasvim korektno, multi sens ne menja karakter primetno tako da razlika u potrošnji između eko i sport režima verovatno nije više od par deci.

    Seo sam na zadnju klupu iza sedišta podešenog za mene - mesta za kolena ima, za glavu nema. Međutim, opet je pitanje zašto kupuješ auto. Ako je da se pohvališ da na zadnjoj klupi možeš da uguraš Bogdana Bogdana - onda treba da se gleda drugde. Gepek je sasvim solidan, mada i to je opet subjektivno.

    Ukupno, prilično dobra kupovina. Auto je moderan, veoma praktičan, ima sasvim dovoljno mesta i prtljaga, udoban i automatik radi jako dobro za ovaj tip vozila. Možda će nekom da se sviđa ovaj ili onaj, ali ja objektivno nemam zamerki. Jeste, RLink ostavlja mesta za zamerke, ali sa druge strane Reno daje solidnu garanciju, lepu cenu u startu koja može još da se sreže izbacivanjem LED svetala ili tako nečega što je kod drugih marki još uvek težak futuristički momenat.

    EDIT: Da ne bude nesporazuma, automobil nije dobar izbor za entuzijastu koji je silom prilika prinuđen da kupi praktičan auto. Ni hečbek nije to, a ovaj posebno. Ako bi to bio pristup, ja bi svakako rekao da taj neko proveri šta radi nova Astra koja je trenutno jedan od automobila koji se najbolje vozi, a da to nije sportski model.
    Last edited by zmaj; 10th April 2017 at 18:44.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #40
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Nova Astra ima prekidače podizača na idiotskom mestu i to je diskvalifikuje 😀
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •