Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 45

Thread: NK TEST: Renault Megane GrandCoupe dCI 110 EDC Intens

  1. #21
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    Al ima ljudi koji kupuju kola jer im se dopadaju a ne samo što im treba da prevezu nekog i nešto.
    Neće svako da vozi Škodu...
    +1
    Ima ljudi koji kupuju kola jer im se dopada oblik farova.
    Neće svako da vozi Megane.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  2. #22
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A ni oktaviju, ni mazdu3 ni astru ni korolu ni Leona... ne vidim šta nije jasno.
    Čuo sam za te nastrane kriterijume pri biranju, ne osuđujem. Ali se to onda i kaže a ne da se "argumentuje" sa slična im cena, plus/minus 5k€, i svi liče, ali baš na mog. A inače je Dži poznat po tome što mu svi auti liče; ako nisu civic, onda bode model u picinu dlaku.

    He who loses control, loses.

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja koliko videh, Oktavija 1.6 TDI DSG je 20 soma u srednjem paketu opreme. Meni se to čini očekivanom cenom za limuzinu iz kompakt segmenta koji je solidno motorizovan, opremljen i sa automatskim menjačem?

    Kao i obično, pitanje je dal neko oće da žrtvuje gepek za nešto drugo i obratno. Znamo već da je Škoda reper za eksel družinu jer maltene po kojoj god tovarnoj dimenziji da sortiraš - taj auto je na vrhu liste. E sad...ako imaš sreće pa ti oba deteta nisu baš udarila o 190cm pre puberteta i ne pakujete se za odmor ko da ideš u zbeg sa Čarnojevićem, možda je dozvoljeno da ti prioritet budu sedišta, dizajn karoserije, oprema ili tako neki egzotičan parametar.

    Nego, koliko gepeka ima Megan?
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    bem li ga 1.6 tdi DSG je na cenovniku 21.420 za facelift i 20.844 za pre-facelift...u svakom slučaju ambition paket je smešan...dobija se...ništa
    Megan GC se sa EDC može dobiti samo u INTENS paketu, tako da je cena zakucana na 19.590, što je po meni u svakom lsučaju bolja kupovina...jbg, soma manje i dosta opreme više...
    Ali DSG je sigurno bolja naprava od EDC-a i to košta...moram da priznam da mi je EDC malo čudan na kretanju, baš ga nešto davi i često sam u fazonu "aman kreni već jedanput" i on onda otpusti i "lansira" malo je grup na kretanju, mislim da je to najbolji opis...Inače čista gradska gužva 200km = 5.6 l / 100km nije loše za ovo zagušenje i EDC...Primetio sam da je zadnji kraj dosta prgav. baš se otima nekako na najmanju neravninu i nije baš prijatno...
    Što se gepaka tiče 503L standard i 987 sa obaranjem sedišta, pristup je klasično limiuzinski, što znači da praktično moraš da uđeš u gepek da bi izvadio nešto što je gurnuto do kraja gepeka
    Kada već poredimo sa Octaviom...i početne cene su osetno niže za Megan... 13.490 (Sce115-atmosfera) naspram 15.540 (tsi 115 - turbo) u korist Renoa. Interesantno da nema Megan GC sa Tce motorizacijom...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #25
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Kod Alprosa 1.6 TDI DSG je 19.920 u srednjoj opremi - piše nova oktavija, valjda je to fejslift. Nemam pojma šta Škoda daje u opremi, ali pošto nikad nisam čuo pritužbu da Škoda ima slabu opremu..gledao sam srednji paket kao što ga Reno ima u test mašini. Megan ima solidno gepeka, bolji je od Korole (450), Mazde (420) i Astre (460). Jedino što Oktavija ima 590, tako da ko sortira eksel po toj koloni....nema šta da se razgovara.

    Što se tiče ponuđene motorizacije, to je očekivano za taj tip klijenata.
    Last edited by zmaj; 7th April 2017 at 21:17.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #26
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pazi stvarno, ja gledao na skoda srbija...elem, ambition je prilicno siromasan u poredjenju sa intense. U svakom slucaju i ovaj je nakrcan sodacima tako da je standardna prica za test vozila...visa matematika provaliti cenu samo purevision led kosta 990 ali podrazumeva HUD, ali toga ovde nema
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #27
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Jos jednom da naglasim nestabilan zadnji kraj...ljudi, meni bas bi neprijatno u 2-3 navrata. Narocito kada se prodje preko neravnina u nekoj krivini, bas preti da se otkaci, a uopste nisam nesto ja tu kao forsirao. Bas sam zbunjen!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #28
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Pritisak u gumama?

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  9. #29
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Kruta greda

  10. #30
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Hatchu ne skace zadnji kraj

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •