Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: NK TEST: Toyota CH-R

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: Toyota CH-R

    CH-R konačno na testu. Auto je prešao 18k km, što znači da je već dugo u test rotacijama pa smo malo okasnili, ali šta da se radi...
    Rekoh "konačno", jer me je baš zanimalo da vidim kakav je ostatak. Spoljašnji dizajn je bio zanimljiv kada sam prvi put video. Definitivno ovo je najmanje Toyota od svih Toyota, a interesantno, nije se mnogo otišlo od koncepta. Očigledno se želeo veliki iskorak po pitanju dizajna, što bi trebalo bar malo da promeni imidž marke. Skraćenica CH-R im znači „Coupe High-Rider“.... idi begaj. Jeste „high-rider“ zbog većeg klirensa, ali nije baš kupe, mada se sa linijom tako nešto trebalo postići. Ovaj „compat SUV“ segment je sve brojniji, pa očekujem da će uskoro svaki auto iz B/C segmenta imati svoju „high-rider“ verziju...

    Dizajn je definitivno zanimljiv, meni se sviđa, izgleda drugačije i odmah se vidi iz daljine da tu nešto ima. Za jedno popodne, primetih nekoliko ljudi koji su zagledali, klinci prilaze i njima je druga reakcija „gle koliki tablet“.... Taj tablet je opet „zakucan“, što mi nikako nije najbolje rešenje, ali bar ima određenu liniju koju prati sa instrument table. Enterijer je već nešto slabija tačka, gde se vidi pokušaj da se napravi nešto novo i ostavi tradicionalna Toyota. U principu je ok, ali su možda mogli još malo da isprate „hrabru“ spoljašnost.

    Paket opreme je „C-HIC“, što je max opcija, pored još dva paketa. Tu je dodat još kožni enterijer, JBL audio i Tech paket, što osnovnu cenu od 24k evra diže na 26,5k. Ono što je dobro, kad sad pogledah specifikacije opreme, je da osnovna oprema ima dosta toga. Dakle, u osnovni idu 17“ felne, isti 8“ „tablet“, šest zvučnika, kožni volan, automatska lima, bluetooth, automatsko zatamljivanje retrovizora, podizači svih stakala, LED dnevna svetla, adaptivni tempomat, kamera za vožnju u nazad, automatski brisači, sistem za prepoznavanje znakova, HillStart asistencija, automatsko dugo svetlo i još neke tu „elektronike“. Mislim da ne bih imao ništa protiv ove Toyota „klot“ varijante, masu stvari je tu koja se negde drugde masno doplaćuje. Da, cena ove varijante je 21k.

    Za ovu cenu, ispod haube ide 1,2 Turbo motor, koji je tu i na test primerku, sa ručnim 6-brzincem. Snaga... eh, snaga, 116KS i 185 Nm.... Za ovakav auto, još težak 1400 kila... tanko. Ok, osnovni motor, ali je problem što neke druge opcije i nema. Dakle, ima samo još „dobra-stara“ 1,8 Hybrid varijanta sa 122 KS koja teško da ide nešto bolje od ovoga. Još kada se na 1,2 Turbo stavi AWD sa CVT automatikom...
    Nisam još izmerio performanse.... videću i da napravim neku bolju sliku kada operem auto, pošto je dobijen max prljav.... kolege su ga vratile sa mora akcije a nisu stigli da ga operu ....





    Last edited by LordRaceR; 12th July 2017 at 07:36.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Sa strane izgleda najbolje, spreda ima siluetu dzukca. Pozadi sam u saobracaju pomislio da je neka cross verzija hrv-a. U svakom slucaju hrabro za tojotine standarde.

  3. #3
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Nisam vozio, zagledao sam ga na Sajmu. Po meni korektno, samo su zadnji prozori maleni.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #4
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    zadnji prozori su extra mali, a stubovi pozadi veliki... zato ide kamera u nazad kao standardna oprema.


    Nissan je u ovoj kategoriji inovator pa ostali japanci mora da kopiraju. ideja je ocigledno bio "dzukac" ali je CHR mnogo bolje izgleda. dimenzije su vece juke-a i malo manje od QQ-a
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Mrni je taj automobul bio bas interesanran cim sam video prve slike, onda sam ga zagledao u nekom trznom centru i na kraju na sajmu...bas je simpa i dosta mi je interesantniji od juke-a.
    Motorizacija tojoti pravi problemcice vec duze pa je to i za icekivati... Dizelasi???
    U svakom slucaju vrlo moderna silueta koja bas mami poglede.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Modni detalj

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Kaze se asesoar sa silent K
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Šta god kažu Vog i Mens helt, ili koji su već in časopisi u trendu za one što se briju na pogrešnim mestima

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Oni kojima sklizne brijac na pogresno mesto
    Meni ovaj automobil podseca na neki koncept koji je spreman za Dakar
    Kako stoje stvari sa prostorom na zadnjoj klupi?
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  10. #10
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    198

    Default

    Ona je tu više formalno, za neki priručni prljag.

    Sjeo sam na sajmu nazad iz radoznalosti i to je izvodljivo samo ako se suvozačko sjedište gurne poprilično naprijed, kod vozačkog to nema smisla jer onda nema šanse da se vozi. Plus je nazad toliko mračno i klaustrofobično da bi bila grehota tamo staviti i kućnog ljubimca, kamoli čovjeka, sve i da može da stane (a ne može).

    Zadesio sam pored CH-R u društvu bračnog para sa dva momčića od 10-12 godina. Tata je ovo razmatrao kao porodično rješenje, ali je brzo odustao.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •