Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 41 to 45 of 45

Thread: NK TEST: Renault Megane GrandCoupe dCI 110 EDC Intens

  1. #41
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Da, skinuo sam prEtisak i iskreno nisam primetio nešto drastično poboljšanje. Činjenica je da se Reno sa Meganom vraća korenima udobnih francuza tako da je sve jasno kao dan, ta mekoća i upijanje svih neravnina uz ljuljanje nije mana večini vozača, meni jeste, ali jbg ja volim dosta tvrđe automobile. Slažem se u potpunosti da je Astra daleko bolji vozački automobil dok je Megan šoferski...al sam ga rekao, ko razume shvatiće

    Što se položaja prekidača podizača tiče jeste na Astri malo pomerena, ali i na MEganu je gotovo isto tako da te "sitnice" nisu toliko bitne, navikne se čovek. Isto važi i za R Link koji mi je totalni promašaj u ovoj izvedbi sa vertikalnim displejom...preveliko, tač delovi su premali, komande klime žešće teške za korišćenje u vožnji itd...ali opet to je možda mlađana populacija odobrila i ako je tako OK...navići ću se i ja

    Ispravljam i ja sam sebe da je dci130 bolja kupovina, i mene je posle 700km ovaj EDC sa dci110 oduševio, pride ima bolje izmerene performanse nego manuelni dci od prošle godine, uz svu razbibrigu nekorišćenja menjača, potrošnje od 5.3 l/100km, vrhunske udobnosti i prilično prostora reklo bi se da je ovo prilično dobar izbor...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #42
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    E sad...ako imaÅ¡ sreće pa ti oba deteta nisu baÅ¡ udarila o 190cm pre puberteta i ne pakujete se za odmor ko da ideÅ¡ u zbeg sa Čarnojevićem, možda je dozvoljeno da ti prioritet budu sediÅ¡ta, dizajn karoserije, oprema ili tako neki egzotičan parametar.
    Quote Originally Posted by zmaj View Post

    Seo sam na zadnju klupu iza sediÅ¡ta podeÅ¡enog za mene - mesta za kolena ima, za glavu nema. Međutim, opet je pitanje zaÅ¡to kupujeÅ¡ auto. Ako je da se pohvaliÅ¡ da na zadnjoj klupi možeÅ¡ da uguraÅ¡ Bogdana Bogdana - onda treba da se gleda drugde.
    Quote Originally Posted by zmaj View Post

    Oktavija ima 590l gepeka ali bez rezervnog točka, dok Megan ima toliko koliko ima sa sve točkom punih dimenzija u prtljagu. Dakle, ako baÅ¡ ne mogu da stanu Å¡erpe sa sarmom za 5 dana letovanja, uvek može da se stavi kit za reparaciju umesto točka i da se otvori mesta za preko potrebni escajg.

    Å*teta pa Tojoti dizajn rade drugari Å¡to su po ceo dan zarobljeni u onim staklenicima gde grabuljaju pesak... .
    Gazda...

    P.S. Daj da ga prodamo negde, pa da kao Jeremy uzme neke pare, i konačno kupi ženi (sebi (ko reče VIP )) neku ljutu maÅ¡inu.
    Last edited by MASER; 12th April 2017 at 08:59.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  3. #43
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    pređeno 909 km, prosečna brzina 44,4 km/h uz potroÅ¡nju od 5,4 litara.
    relativno kratko sam provozao, ali ovaj dCi110 me je iznenadio...idi mi nekako bolje od 110 ks na papiru...
    cini se i da EDC menjač ovde malo bolje radi, pa doprinosi navedenom utisku. moguće da je agresivnije podeÅ¡en na motorima sa manje snage.
    "leži" isto kao i hatch koji sam vozio, mada je kod ovog to nešto bolje, bar je moj utisak takav. verovatno je zbog guma.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  4. #44
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Objavljen tekst.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Zanimljiv dodatak na sve rečeno je da se ova karoserija prodaje mahom po jugo-istočnoj evropi plus Italija. Verovatno klijentele za tako nešto nema u EU gde raja koja traži više prostora u zadatom segmentu mahom ide na karavane.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #45
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pa jeste to tacno i meni kupovina karavana ima daleko vise smisla. Al su se trudili da dizajnom postignu bolju prodaju sem za turski taxi i ne samo reno, nego i ostali.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •