Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: NK TEST: Renault Talisman Grandtour dCI 160 EDC 4Control

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default NK TEST: Renault Talisman Grandtour dCI 160 EDC 4Control

    Stigao Talisman ponovo. Ovog puta u, po mom miÅ¡ljenju, daleko atraktivnijoj karavanskoj varijanti. Za razliku od prethodno testirane limuzine, ovaj nije u Initiale Paris opremi, ali je sve ostalo i dalje u Å¡picu ponude tako da je pogonska kombinacija opet dCi 160 + EDC + 4Control. Od opreme tu je sve: parking kamera i senzori (+400E za ovu opremu), multi sens podeÅ¡avanje automobila, adaptivni tempomat, Full LED, automatsko sve, masažeri u sediÅ¡tima - jedino Å¡to sada nema elektro pokretanih sediÅ¡ta Å¡to mi uopÅ¡te ne fali. Na auto je nakačen 4Contol paket (+2000E) koji u sebi pored upravljanja na svim točkovima donosi i podesive amortizere i 19" točkove koji na ovom automobilu izgledaju monumentalno! Ova maÅ¡ina je 29690E plus 700E boja plus 2400E opcije. Eto te na 33 soma.

    Å*to se tiče vožnje, samo mogu da potvrdim da mi se EDC ne dopada. Nije loÅ¡ menač, ali mu fali finesa pravog automatika u fazama kad se pomeraÅ¡ po malo ili si neodlučan jel krećeÅ¡ ili stajeÅ¡. Mislim da moraju hitno da jure Getrag za neki apdejt. Ovako kad se vozi normalno, menjač radi vrlo lepo - tu zamerki nemam nikakvih. dCi 160 vuče za to Å¡to jeste, nije trom ali nije ni nemačka raketla sa 190 konja... Moraju oni da porade malo ako oće da se jure sa Å*kodom. [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Lep auto, nema sta. U saobracaju se uvek okrenem za njim. Bas je pojava.

  3. #3
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,708

    Default

    Jel mnogo prakticniji od limuzinske varijante za porodicu za 2dece? Ubedjuje me drug koji radi sa njima, da je Talisman 1god star sa dobrim popustima od dilera i 20-30.300 km odlicna kupovina u Initiale Opremi,
    a sa druge strane kum koji radi u bransi za konkurentsku firmu kaze da mu deluje da su im motori slabiji nego sto jesu i da Talisman losiju dinamiku voznje ima od vec vremesnog Pezoa 508(stim da mislim da nije probao Talismana za 4control)

  4. #4
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Bilo smo (slučajno u isto vreme) u SLO sa ljudima čiji klinac ide sa naÅ¡im u vrtić. Oni imaju dvoje dece i jedva su se spakovali u limuzinsku verziju. Pre toga su imali Octaviju i gepek im je na Å*kodi bio po meri. Verovatno karavan reÅ¡ava taj problem na Talismanu.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #5
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,708

    Default

    Gledao sam spisak opreme i sta sve ima Grandtour u odnosu na limuzinu:

    vise prozora I time svetlosti u kabini
    prakticniji I veci gepek
    Krovni nosaci uzduzni
    full LED zadnja svetla
    duplo dno u gepeku
    roletne protiv sunca u zadnjim vratima
    Zatvaranje gepeka bez ruke(virtual pedal)
    vise mesta po visini pozadi, laksi ulaz za decu zbog vecih i visih vrata

    Minus je veca cena, i sto zbog 20kg vece tezine malo sporije ubrzava i nesto sitno vishe trosi od limuzinske varijante

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by Heinz View Post
    Bilo smo (slučajno u isto vreme) u SLO sa ljudima čiji klinac ide sa našim u vrtić. Oni imaju dvoje dece i jedva su se spakovali u limuzinsku verziju. Pre toga su imali Octaviju i gepek im je na Škodi bio po meri. Verovatno karavan rešava taj problem na Talismanu.
    Oktavija je majka.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    A tek Superb za tih 33k.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Doblo za 30k, možeš i frižider i zamrzivač da poneseš na letovanje... uspravno.

    Renou zaista fali neki agregat sa više od 1,6 litara. Igrao se VW sa tim emuliranjima pravog automatika na DCT-u pa je bilo problema sa suvim kvačilima a ni ovi novi sa mokrima se nisu baš sjajno pokazali po pitanju izdržljivosti u režimu puzanja. Čini mi se da honda kreće sa eksperimentisanjam sa hidrauličnom spojkom sa automatika
    Last edited by bruyoni; 22nd March 2017 at 14:38.

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Nisam probao EDC za benzince, to je novija revizija sa sedam brzina i suvim kvačilima. Možda su oni malo bolji po tom pitanju. Veći problem za Reno je što nemaju sedam brzina za dizelku, a to im sigurno može doneti jeftino nominalno smanjenje potrošnje. Ja očekujem da će oni prilično brzo da poguraju Getrag da im sklopi tako nešto.

    Što se motora tiče, to smo već nekoliko puta prošli. Oni gađaju EU tržišta na kojima je CO2 glavni parametar, tako da verovatno planirano gube u ovim budžacima gde se to ne gleda. Jasno je njima da dCi 160 ne bi trebalo da bude perjanica ponude već više neki srednji motor.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Što se co2 tiče

    Talisman 160 dci - 120 g/km
    Superb 2,0 190 ks DSG - 120 g/km
    Avensis 2,0 143 ks - 119 g/km

    Nije sad neki ekstra boljitak za recimo flotno (130 dci ima 102 g/km isto koliko i 1,6 tdi), jasno mi je šta hoćeš da kažeš ali mi Reno nije jasan jer su znali da će imati gabaritnija vozila (talisman, Espas, Kadjar) pa me čudi što makar nisu doradili 2,0 dci za one koji hoće da kupe i da imaju rezervu snage, makar u svojoj glavi, a sumnjam da bi zapreminski veća mašina bila rasterećenija na duže staze.

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •