Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 31 to 40 of 107

Thread: Honda Civic EP1 2004

  1. #31
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Znači Accord ide u ruke adekvatno odraslih vlasnika. A lepo sam ti pričao, Civic ti je bolji izbor, trebalo ti je samo 3 godine sam da shvatiš
    Last edited by VIP; 10th October 2016 at 14:38.

  2. #32
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Biće neki 20 god star
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  3. #33
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    Znači Accord ide u ruke adekvatno odraslih vlasnika. A lepo sam ti pričao, Civic ti je bolji izbor, trebalo ti je samo 3 godine sam da shvatiš
    Samo hatch, limuzina je bas neprakticna, sem ako je u pitanju npr oktavija sa onim hatch petim vratima Hocu ko covek da prevezem kacu za kiseli kupus ako ima potrebe.

  4. #34
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default Honda Civic EP1 2004

    Posto sam juce kaparisao auto na placu, htedoh da napisem par utisaka. To je i neka ideja ove teme, iskustva losa i dobra sa istih. polovnjaka u Srbiji.

    Generalno vazi neko misljenje da su placevi sa polovnjacima iz Italije najgori, elitnim se smatraju oni koji uvoze iz Svice.

    Italija je naravno najprihvatljivija varijanta, najblize, slabija kultura odrzavanja vozila, jeftinija vozila, ali...

    Secate se da sam Saxo kupio na placu u Bg, uvezen iz Italije. Auto je bio iz programa staro za novo, kupio ga lutajuci prodavac za 1000 evra na placu dilera citroena kod Milana. Ja ga tada kupio za 4200 evra. Kakva masna zarada, opet ali...

    Auto je bio kao nov ispod, nije imao ozbiljne havarije, kmtraza je bila prava, jedan vlasnik pre mene, servisna, uputstvo, svi kljucevi, kod za radio, sve kompletno i ispravno. Ostalo sto se desavalo su bile standardne boljke francuza (izduv, bobina, sonde, katalizator, releji i slicno), ali je sluzio 80 hilj km.

    Onda sam, kada je stari izrazio zelju da kupi auto, presaltao na kupovinu automobila nabavljenog u Srbiji ili od poznatog privatnog prodavca. E tu je krenuo horor.

    Uglavnom havarisani automobili, okrpljeni stapom i kanapom, fale brojevi motora, ne poklapaju se brojevi sasije, nijedno staklo isto, ofucani...Na Cordobi 2007 pola instalacije za klimu fali, nije bilo jeftino nabaviti za krpljenje.

    Naleteo na nekog lika u medjuvremenu, dovozi automobile iz Svice, koji nisu prosli registraciju tamo po par godina. Medjutim, nisam se tu nasao, jer nisam mogao da provalim zasto nisu prosli regu i svi ponudjeni su bili uglavnom vise ili manje modifikovani, imaju raspar delove (nesto od restilizovanih modela, nesto od starijih).

    Elem, pojavi se oglas na placu u Bg za Civic ep1 2004 restilizovani, uvoz iz Italije, 109 k km presao, povoljno za restajl. Uz blagu mucninu odem da pogledam.

    Auto sa placa u Milanu, na svakom delu karoserije se vide sitni tragovi gradske voznje. Udarci vrata, ogrebotine, branici osteceni grebanjem = dobar znak.

    Svi brojevi sasije (soferka, ispod haube na dva mesta), brojevi motora, na mestu. Servisna svi brojevi se poklapaju sa onim na autu, sve nalepnice na mestu na vratima, haubi, svi zazori u milimetar ispravni. Na svim staklima se poklapaju brojevi, nigde viska farbe, nigde zamazano, nigde refleksije, sva vrata se lako zatvaraju. Motor pali na pola kljuca, prede, ima ulja, nema koksa, ne duva nigde, klima pocinje da hladi za par sekundi, ispod sve kao novo...

    Nigde trunke rdje, ma tacke rdje, a moglo se naci i na accordu na podu na par mesta povrsinke. Mene hvata vec zabrinutost, jer ne mogu da provalim gde su oni napravili krivinu i zaradili.

    Tako da, kad budu gotovi sva dokumenta videcemo da li je nesto ipak bilo sakriveno, ili je ista pricao kao sa saksom, nasli jeftino solidno vozilo i zaradili.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #35
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    al ovaj branik je nov? Ma ceo auto deluje prefarban..

  6. #36
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Pokusavam da shvatim tvoju potrebu da se pokakis onako pausalno na ono sto sam napisao, ali mi ne ide. PRvo nisi procitao sta sam napisao, o cemu svedoci prvi deo tvoje recenice, a onda onako maestralno na bazi slike sa mobilnog donosis zakljucak koji ja nisam mogao da izvedem nakon sat vremena obilaska auta.

  7. #37
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Ok, ako ti ja kakim onda će da se javi bruya da ti bolje objasni na svoj način branik ima drugu nijansu. Jeste da je plastika ali ona neće da omatori tako što postane ljubičasta.
    Sve sam pročitao dva puta, fali ti samo da je ko čaša i da je vozila baba s kraćom desnom nogom.

  8. #38
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Ma to su sitnice, da vidiš moje branike kakvi su mislio bi da je traktor prešao 600k km uz više lančanih sudara.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #39
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    Ok, ako ti ja kakim onda će da se javi bruya da ti bolje objasni na svoj način branik ima drugu nijansu. Jeste da je plastika ali ona neće da omatori tako što postane ljubičasta.
    Sve sam pročitao dva puta, fali ti samo da je ko čaša i da je vozila baba s kraćom desnom nogom.
    Ja pokusavam da ti objasnim da nije druge nijanse I da gresis. Ja sam dobro prostudirao zanat na crnoj boji, gde bez jakog svetla ne mozes videti razliku. Kad opali sunce vidis svaku sljokicu.

    Ovaj auto nije farban ni parcijalno, ni kompletno, moci ces da proveris I empirijski. Auto je ispod improvizovane platforme. Evo ti sve slike na oglasu.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Moj citav osvrt jeste cudjenje da sam nesto tako nasao na placu, a nisam uspeo na preporuku I od poznanika.

    Ono sto mene kopka sada, jeste zasto su stavili danas placen oglas (nije bio), a auto je kaparisan i sad cu da ih zovem

  10. #40
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Aha, to je neka fora za polovne, pise rezervisano u oglasu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •