Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: Mercedes E Class 220d All-Terrain

  1. #1
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default Mercedes E Class 220d All-Terrain

    Evo da predstavim makinu... Ako post previše smara skratiću na momenat oko samog modela.



    Tražio sam, što se Mercedesa E klase tiče - All Terrain model, restyle model, dakle druga polovina 2020 i noviji, sa panoramom ili šiberom, kukom, asistencijama u vožnji kao i Multi Beam LED i da nije crni ili neke leve boje koja mi se ne dopada.
    e220d tog godišta koliko znam nema mild hybrid opciju, a u novijim konfiguratorima ga nema bez mild hybrid opcije a i mislim da je druga oznaka motora. Motor svakako deluje da ima integrisani starter jer start/stop radi besprekorno.

    Druga odlučujuća je bila baš napomena od dilera da auto ide u drugoj, beloj boji, a ne onoj što su "svi beli mercedesi po ulici" a nisam baš ni bio lud za belom, zapravo sam jurio (tamno) sivi metalik.

    Od opreme što i nisam tražio, ali sam dobio u ponudi je dakle ta lepša bela kao i bolje Burmester ozvučenje i Parking Pilot

    Type: E 220 T d 4M All Terrain
    Paint: 799 G manufaktur diamond white bright
    Upholstery: 301 Black fabric
    Initial registration: 08.09.2020 mileage reading: 8,516 km

    23P Driving assistance package
    413 Panoramic sunroof
    P35 MULTIBEAM LED
    810 Burmester® surround sound system
    235 Parking Pilot
    233 DRIVE PILOT
    266 DISTRONIC PLUS with Cross-Traffic Assist (DTR+Q)
    890 EASY-PACK Heckklappe
    501 360°-Kamera
    itd itd... ostatak opreme manje-više uobičajen za All Terrain modele, uključuje npr.
    9g automatski menjač
    4MATIC pogon
    vazdušno oslanjanje AIR BODY CONTROL + DYNAMIC SELECT (izbor programa vožnje "na točkić")
    All-Terrain exterior, Avangarde interior
    crni momenti na masci, krovne šine, 66l rezervoar, itd itd, staviću ceo spisak u spoiler jer je pozamašan
    neke stavke ni meni nisu jasne niti je ovlašćeni znao da mi odgovori - kako kažu - pošto je auto rađen za nemačko tržište, te neke stavke kod nas uopšte nisu primenljive i dostupne.

    Ono što može da upadne u oči je godište, ali km mi je bila bitnija i činjenica da je auto salonski iz Dajmlerovog dilerskog lagera, praktično sam prvi vlasnik (tj. lizing kuća je ali to je to)
    Dokupio sam i fabričku garanciju do 5 god/100k km - teško da ću za dve i po godine preći 92k ali dobro je znati da je to nešto što može da se iskoristi bilo gde u Evropi.

    U ovlašćenom servisu u Nemačkoj su ga servisirali za izvoz prema njihovom pravilniku, i ovde su ga proverili u servisu još jednom, prebacili HU na srpski, resetovali i pripremili za isporuku, maltene kao da je auto nov stigao, ili je to samo moj subjektivni osećaj. Montirali zimske gume i sigurnosne ali nažalost felne su mi pobegle ispred nosa ali nema veze, ionako imam vremena da nađem neke original po Ebay-u. Do sledeće zime se možda nešto i ubode. Pošto je auto išao na letnjim gumama, a za ovaj auto sam se rešio da ipak imam dva seta, pošto planiramo malo više kilometraže da nabacimo, izbor je pao na Continental 245/45 R19 WinterContact TS 870 P 102V XL


    Da nastavim sa uvodom jer moram da kažem da je tokom godina korišćenja raslo pitanje "šta bi moglo sledeće" i pošto mi je lizing bio par meseci do kraja, podstaknut ovim Volvom sa slike, sa prošlog zimovanja koji mi se baš dopao, mislio sam da sam odmah našao upgrade za CR-V.



    Tako sam prošlog proleća krenuo da šnjuram po salonima i istražujem model, nalazio na još alternativa tipa V90CC koji je, hej malo veći i ozbiljniji auto, ima ga dobar drugar čije mišljenje o vozilima jako poštujem, znači dobar je čim ga ovaj ima. Preporučio mi je D4 jer D5 ima problema širom game. Merc i Audi su mi bili ipak previše skupi i na razmišljanje, pritom mi prvi bio ružan a drugi ne volim kao brend iako mi se od prve verzije dopada. Svakako mi nisu ni bili kao izvodljiva alternativa. Ali izgleda jako moćno



    Otplatio sam lizing sa par zadnjih rata da lakše prodam CR-Va dok je u fabričkoj, produženoj garanciji i našao jedan isto ovako beli ko sa slike na mobile.de, zatražio ponudu od Volvo Srbija i ... naravno, pobegao mi ispred nosa a realno da sam bio malo odlučniji i sa prodajom i sa odlukom, njega bih vozio sada. Dobra stvar mi je bila da oni prihvataju Volvo Selekt sertifikat, provere auto, uvezu ga, daju fabričku garanciju, prilično su angažovani oko svega. I za modele koje sam probereš na mobile.de - bitno je samo da ih prodaje neko ovlašćen za Volvo i da bude u Volvo Selekt programu. Sve to za cenu oko 20% veću što se uvoznih dažbina tiče u odnosu na ostale uvoznike. A i pošto su zvanični uvoznici, imaju dil sa lizing kompanijama pa finansiranje može da se relativno bezbolno (tehnički naravno) s njima i reši.

    Stavio sam filter na pretrage na mobile.de i manje-više su stalno stizali slični ali zanimljivo, i vremenom i sve skuplji, i to čekanje da se pojavi nešto u međuvremenu je i proredilo izbor. V90CC mi je iz nekog razloga, iako mnogo lepši spolja, kao ceo paket generaciju iza, iako ima udobnija sedišta i još par mana koje prosto ne opravdavaju sličnu cenu između primeraka koje sam mogao da proberem, a njih je bilo više u ponudi, ali taj model je i stariji 4 godine pa sam u nekom tretnutku sam ubacio i E klasu All Terrain kad se pojavio recommendation na dnu sajta a po tom filteru su ipak benzinci imali primat. Benzinac, E200 sa integrisanim starter-dinamom i 48V baterijom je mild hybrid - i sve ih je više bilo na ponudi, a i sve mi se više dopadao pogotovo restilizovani model, od kraja leta 2020.

    .


    U isto vreme sam ovde probao hibridni CR-V, u Delti, i manje-više bio zadovoljan onim što se nudi. Auto je mnogo dobar za po gradu, unutra je osećaj bolji u smislu pravog upgrade-a, tiši, udobniji, ergonomija poznata... Dali su mi i ponudu do avgusta ali s naravno dosta manjom cenom za otkup staro-za novo.



    Vratismo se mora, i jedan dan mi prođemo pored Emil Frey-a na putu da pokupimo najstarije dete s priprema, kad eto na placu stoji All Terrain E klasa, "oćemo da vidimo? ajde da vidimo". I tako sednem u tu mečku e klase dizel koju (potajno) gledam već decenijama (ali bukvalno) i raspametim se nisam je čak ni provozao, samo smo sedeli u kolima jedno 20 minuta, pipkali, otvarali vrata, gepek, zavirivali u sve ćoškove - pita prodavac da provozamo, reko nećemo sad, idemo na put pa ću u povratku kad budemo muški na okupu pa da ga probamo.
    I tako krene nova školska i od tog plana ne bi ništa a saznam da ono što sam mogao kod Volvo dilera daje i Mercedes a i da oni imaju neki katalog od Dajmlera koji nije javni i da su tamo dilerski, salonski primerci i automobili dati na korišćenje zaposlenima.
    Aj reko neću u BGu jer su mi vazda nešto nadrndani i pozovem čačanskog uvoznika, reko ovi su nekako moji i možda se malo i više potrude I tako sam sledeća tri meseca dobijao ponude modela sa tog kataloga dok nije stigla jedna odgovarajuća ponuda koju sam krajem novembra i prihvatio, uplatio avans i stavio CR-Va u oglase.



    Dobra stvar je bila što sam ga prodao sutra a loša što smo ostali bez auta, ali sad nije to što se nešto neće rešiti do odlaska na zimski odmor.
    Na koje smo otišli sa rentanim T-Rocom koji je, bio vrlo svetla tačka obzirom da je vagen a ne volim vagene sa DSG-om, 150KS i prednjim pogonom, odličan auto, relativno kvalitetan, kompaktan, dopadljiv za korišćenje.



    Nakon praznika, eto vesti, dođite, auto je stigao kod nas pa da pogledate i da se dogovorimo oko preuzimanja. Seo u autobus za ČA, stigao po najvećem mogućem nevremenu Pogledao sam auto, provozao u krugu salona, i krenuo nazad da završim papire, sačekam registraciju i tablice.







    i eto prvih slika od preuzimanja





    sledećih par dana pakovanje za kraće skijanje za Sretenje



    i prva vožnja i proba za kruzing brzinu za Autobahn



    i prvi testovi autonomne vožnje

    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]

    spisak opreme

    Business-Paket
    Driving assistance package
    Panoramic sunroof
    MULTIBEAM LED
    Standheizung inklusive Standlüftung im Sommer
    Trailer coupling with ESP® trailer stabilisation m
    Night-Paket
    Burmester® surround sound system
    KEYLESS-GO Paket
    Mirror package
    Park-Paket mit 360°-Kamera
    Sidebags in rear
    Zierelemente Holz Esche schwarz offenporig
    Illuminated door sill panels with "Mercedes-Benz"
    Heated windscreen washer system
    Mittelkonsole Holz Esche schwarz offenporig
    Radio Becker Meico 2000
    TIREFIT mit Reifenfüllkompressor
    2 USB Anschlüsse im Fond
    Firearm rack, 2-weapon (FUPA)
    AdBlue® Behälter mit 25 l Fassungsvermögen Diesel-Abgasreinigungsanlage BlueTEC inklusive AdBlue® Behälter Pedestrian protection with active bonnet
    Steckdose im Laderaum 12 V
    4-Wege-Lordosenstütze
    1/3 rear seat cushion removable
    Floor mats velour
    Automatische Beifahrerairbag-Abschaltung
    19-inch AMG 5-twin-spoke light-alloy whe
    Konnektivitäts-Paket
    Sitzkomfort-Paket
    All-Terrain exterior
    AVANTGARDE interior
    Multifunction steering wheel in nappa leather
    DEAKTIVIERUNG SCHLIESSRUECKMELDUNG UEBER FANFARE
    Streckenbasierte Geschwindigkeitsanpassung
    Erweitertes automatisches Wiederanfahren im Stau
    Serviceintervall 25.000 KM
    Adaptive brake light, flashing
    MBUX High-End-Paket
    DYNAMIC SELECT
    Control code Conversion WLTP and RDE
    Dieselpartikelfilter
    COC document EU6 with Reg. Cert. Part II
    Emission control system with EURO 6 technology
    Kraftstoffbehälter mit größerem Volumen 66 l
    Fond-Sicherheitsgurt mit Gurtkraftbegrenzer und Softstop
    Gewichtsoptimierte Windschutzscheibe
    Wireless charging system for mobile devices
    Ambient lighting with 64 colours and 3 colour zone
    EASY-PACK Heckklappe
    HEADLINER ALCANTARA GRAY --- ovo nema ili ja tu alkantaru ne znam da prepoznam
    KEYLESS-GO
    Interior lighting package
    Sitzheizung für Fahrer und Beifahrer
    HANDS-FREE ACCESS
    Onlinefähiges Multimedia-System
    Wärmedämmend dunkel getöntes Glas rundum ab B-Säul
    Technical modifications
    Powerdome Motorhaube
    WIPPS-Laender WEU+COC
    Preinstallation for digital radio
    Roof rails in black
    Fluorescent jacket for driver
    LED Intelligent Light System Rechtsverkehr
    Adaptive Highbeam Assist Plus
    Klimatisierungsautomatik THERMATIC
    Electr.height+backrest adjustment front seats
    Automatic speed control
    Digital radio (DAB)
    Traffic Sign Assist
    3 Jahre kostenfreie Kartendaten-Updates
    360°-Kamera
    Außenspiegel elektrisch anklappbar
    AIR BODY CONTROL
    Tyre pressure control
    Touchpad
    DIRECT SELECT-Schaltwippen
    9G-TRONIC
    Live Traffic Information
    REMOVAL COSTS FOR CODE 668
    Kommunikationsmodul (LTE) für die Nutzung von Merc
    Pre-installation for Garmin® MAP PILOT Mercedes-Benz emergency call system
    Remote Services Plus2
    Storage-Package
    Doppelcupholder in der Mittelkonsole für 2 x 750 m PRE-SAFE® System
    Kneebag for the driver
    Sitzlehnen im Fond klappbar
    Aerial GPS
    DISTRONIC PLUS with Cross-Traffic Assist (DTR+Q)
    Wegfall Typkennzeichen auf Gepäckraumklappe Automatically dimming int.and ext.mirrors
    Parking Pilot
    DRIVE PILOT
    Pre-installation for car sharing
    Techn. Kommunikationsmodulvariante für ECE
    Smartphone integration Google Automotive link
    Smartphone integration carplay
    Smartphone integration
    Produktionsstandort Fahrzeug Sindelfingen
    Owner's Manual and Service Booklet - German Service set tracking
    Last edited by VIP; 22nd February 2023 at 06:31.

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Svaka cast za kupovinu ovakve krstarice i ratosiljanje Suv koncepta Meni su ovakve ladje skroz strane, ali vidim da sam u debeloj manjini.

    Yt snimci su ti kategorisani kao private pa ne rade.

  3. #3
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    evo probaj sad, rade

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Evo jedan u tvojoj konfiguraciji

    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #5
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    odličan je meni spolja, bolje mi izgleda od mečke...

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Koliko ja ove automobile nisam primecivao po ulici kako pegla ove nase oranice, tipa siri centar koji mene "boli", npr Batutova, G. Vucica, V Ilica, mozda Plavi most, lezece i slicno

    Ovo dole je valjda preristaj

    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #7
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default Mercedes E Class 220d All-Terrain

    Pa aj neki dan kaži adresu i dolazim da vidiš
    Pegla to vrlo dobro.

    Auto je i pravi žderač kilometara. Po gradu je kao da vozim taksi, bukvalno, mislim da bih mogao ceo dan da ga vozim bilo kuda, nisam samo probao nešto previše brdsko-planinske krajeve, sem ono malo oko Kranjske Gore do Tarvisia i Villacha, ali isto se opušteno vozi.
    Dužina vozila i međuosovinsko samo traži da se malo “uhvati” veći krug iako mu je ajnšlag baš dobar.

    Jednom sam probao i Optimised Acceleration opciju, fino je prilepilo ali svakako nisam nešto raspamećen ostao. Zavrtelo mi se u glavi al to mi se dešava i na ringišpilu
    Pretpostavljam da je to standardni Launch Control, stisne se kočnica desnom, a levom patosira gas i pusti kočnica.

    Inače na veliko zadovoljstvo sam uspeo da aktiviram aplikaciju, još dok smo napravili izlet do Austrije da probamo druge ski staze u okolini.
    A valjda nije podržana nijedna zemlja Balkana na aplikaciji. Čak ni Slovenija.
    Registrovao se na autrijski sajt i upisao jedan servis/dilera u Villach-u čisto fore radi ali je prošlo.
    Ne znam koliko je to pomoglo ali već smo išli na ski-izlet u Bad Klainkikirikihajmn pa rek’o ček 5 min da napravim novi Mercedes.me nalog, obrisao stari napravljen u Srbiji na kom nije bilo ništa od opcija i napravio novi, sa istim mejlom, i sve je proradilo od plaćenih opcija. Ali tek sutradan….




















    I naravno, hteo da updatujem mape ručno preko njihove aplikacije i sad ne radi, posivljena je kao opcija i kaže ovo



    Našao sam rešenje na netu ali za to treba dijagnostika da se uradi kodiranje sa ovim, Xentry sistemom

    SCN coding of the MBUX multimedia system (A26/17)



    I jedna lepa slika…

    Last edited by VIP; 22nd February 2023 at 06:09.

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Gde smem ja da gledam taj automobil, razbolecu se

  9. #9
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Pegla sve vrhunski, malo je čudan u skretanju i peglanju u isto vreme ali baš pegla
    Volvo nekako stamenije pređe preko ležećeg, tako mi ostalo u sećanju. Ovaj je sve nekako kao da si na dušeku s točkovima

    evo kako izgleda kad pegla neravnine na usporenom snimku

    [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Pa valjda i jesi jel volvo isto ima vazdusno oslanjanje? Kako bi to mojoj zenici prijalo, od typera ima akutnu fazu diskus hernije

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •