Posto sam juce kaparisao auto na placu, htedoh da napisem par utisaka. To je i neka ideja ove teme, iskustva losa i dobra sa istih. polovnjaka u Srbiji.

Generalno vazi neko misljenje da su placevi sa polovnjacima iz Italije najgori, elitnim se smatraju oni koji uvoze iz Svice.

Italija je naravno najprihvatljivija varijanta, najblize, slabija kultura odrzavanja vozila, jeftinija vozila, ali...

Secate se da sam Saxo kupio na placu u Bg, uvezen iz Italije. Auto je bio iz programa staro za novo, kupio ga lutajuci prodavac za 1000 evra na placu dilera citroena kod Milana. Ja ga tada kupio za 4200 evra. Kakva masna zarada, opet ali...

Auto je bio kao nov ispod, nije imao ozbiljne havarije, kmtraza je bila prava, jedan vlasnik pre mene, servisna, uputstvo, svi kljucevi, kod za radio, sve kompletno i ispravno. Ostalo sto se desavalo su bile standardne boljke francuza (izduv, bobina, sonde, katalizator, releji i slicno), ali je sluzio 80 hilj km.

Onda sam, kada je stari izrazio zelju da kupi auto, presaltao na kupovinu automobila nabavljenog u Srbiji ili od poznatog privatnog prodavca. E tu je krenuo horor.

Uglavnom havarisani automobili, okrpljeni stapom i kanapom, fale brojevi motora, ne poklapaju se brojevi sasije, nijedno staklo isto, ofucani...Na Cordobi 2007 pola instalacije za klimu fali, nije bilo jeftino nabaviti za krpljenje.

Naleteo na nekog lika u medjuvremenu, dovozi automobile iz Svice, koji nisu prosli registraciju tamo po par godina. Medjutim, nisam se tu nasao, jer nisam mogao da provalim zasto nisu prosli regu i svi ponudjeni su bili uglavnom vise ili manje modifikovani, imaju raspar delove (nesto od restilizovanih modela, nesto od starijih).

Elem, pojavi se oglas na placu u Bg za Civic ep1 2004 restilizovani, uvoz iz Italije, 109 k km presao, povoljno za restajl. Uz blagu mucninu odem da pogledam.

Auto sa placa u Milanu, na svakom delu karoserije se vide sitni tragovi gradske voznje. Udarci vrata, ogrebotine, branici osteceni grebanjem = dobar znak.

Svi brojevi sasije (soferka, ispod haube na dva mesta), brojevi motora, na mestu. Servisna svi brojevi se poklapaju sa onim na autu, sve nalepnice na mestu na vratima, haubi, svi zazori u milimetar ispravni. Na svim staklima se poklapaju brojevi, nigde viska farbe, nigde zamazano, nigde refleksije, sva vrata se lako zatvaraju. Motor pali na pola kljuca, prede, ima ulja, nema koksa, ne duva nigde, klima pocinje da hladi za par sekundi, ispod sve kao novo...

Nigde trunke rdje, ma tacke rdje, a moglo se naci i na accordu na podu na par mesta povrsinke. Mene hvata vec zabrinutost, jer ne mogu da provalim gde su oni napravili krivinu i zaradili.

Tako da, kad budu gotovi sva dokumenta videcemo da li je nesto ipak bilo sakriveno, ili je ista pricao kao sa saksom, nasli jeftino solidno vozilo i zaradili.

[Only registered and activated users can see links. ]