Results 1 to 3 of 3

Thread: Kia predstavila Nior i nove Optime

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default Kia predstavila Nior i nove Optime

    Kia je predstavila nove modele neposredno pred sajam. Na sajmu će se pored tri automobila koja su danas prikazana pojaviti i novi Rio.

    Kia Niro je blagi hibrid kompakt suv. Zapravo je po dimenzijama suv-b i suv-c segmenta, a po profilu je sličan BMW x1/subaru xv. Koristi 1.6 GDI u kombinaciji sa blagim hibridnim pogonom (nešto kao Prius) i nudi poprilično prostora (po papirima) za auto koji je 4,3m dugačak. Gepeka ima oko 470 što je više od Kaškaija. Mašina izgleda zanimljivo i prava je šteta što nisu elektro pogon gurnuli pozadi, to bi im bio čist pogodak - ne troši ništa, a imaš 4x4 u ekstremnim situacijama. Start od 22k.

    Drugi novitet je Optima karavan koja cenom kreće oko 27k za 1.7 CRDI sa 140ks što je ranije bio jedini izbor pogona kod nas. Za 2000E više stiže Optima limuzina hibrid koja kombinuje 2.0 atmosferu sa ozbiljnijim baterijama ~10kwh što daje elektro autonomiju od 50km! i prosečnu potrošnju od samo 1,6l. Cena kreće od 30k. Kia je konačno savladala LED tehnologiju, tako da optima Hibrid ima prednja led svetla, dok sve ostalo iz ponude i dalje u maksimumu ima ksenon.

    Karavan izgleda prilično moćno, mada ni Niro nije loš. Unutra su malo očistili konzolu, ali mi i dalje smetaju neke sitnice (kvalitet i izgled prekidača, cajgeri i font?!!). Sve

    Fotke na [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Ne znam da li je Rejser nešto pogodio, ali se nešto nadam da će ovaj Niro ipak da bude značajnije komercijalizovan pa da nam ga daju na test. Auto izgleda i zvuči vrlo zanimljivo, biće lepo da se povuče crta prema Priusu.

    Ova hibiridna Optima čisto sumnjam da će da bude data ne testiranje...Videćemo.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    niro ce biti u test proceduri, bice to verovatno upravo ovaj crveni sa promocije.
    hibrid optima nece biti 100+12(34,2/2*256)% , a za SW optimu postoji neka mogucnost da ce biti regitrovana jer do sada optime nisu bile na testovima pa mozda eventualno...
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •