Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 99

Thread: Vesti iz Formule 1, sezona 2017

  1. #11
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Prvi dan gotov. Hamilton najbrži, Fetel prilično blizu, Masa treći...ali ko još gleda vremena na testiranju

    Mercedes je probao ajkulino pero i to je samo jedna od varijanti koju će testirati pred početak sezone. Fetel je bio drugi u Ferariju, i to sa tvrđom smešom pneumatika, a Mercedes je prošao i najviše krugova, 152 ukupno, 79 Botas i 73 Hamilton. Što se kvarova tiče Red Bul je u jutarnjem delu imao problema sa baterijama pa je Rikardo morao da nadoknadi izgubljeno vreme posle ručka. Meklaren je loše počeo...gubitak ulja ih je sprečio da naprave više od 29 krugova. Najsporiji je bio Eriskon u Zauberu, ali sa zavidnim brojem krugova, 72.

    1 Lewis Hamilton Mercedes 1m21.765s - 73
    2 Sebastian Vettel Ferrari 1m21.878s 0.113s 128
    3 Felipe Massa Williams/Mercedes 1m22.076s 0.311s 103
    4 Kevin Magnussen Haas/Ferrari 1m22.894s 1.129s 51
    5 Daniel Ricciardo Red Bull/Renault 1m22.926s 1.161s 50
    6 Valtteri Bottas Mercedes 1m23.169s 1.404s 79
    7 Sergio Perez Force India/Mercedes 1m23.709s 1.944s 39
    8 Carlos Sainz Toro Rosso/Renault 1m24.494s 2.729s 51
    9 Nico Hulkenberg Renault 1m24.784s 3.019s 57
    10 Fernando Alonso McLaren/Honda 1m24.852s 3.087s 29
    11 Marcus Ericsson Sauber/Ferrari 1m26.841s 5.076s 72
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #12
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default

    Cemu sluzi onaj ofinger na mercedesovom bolidu

    Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

  3. #13
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Da se ostali uhvate pa da se šlepaju

    Služi da se pravilno usmeri vazduh na zadnje krilo koje je sada dosta niže nego prošle godine, baram sam ja tako razumeo...danas su koristili drugi model tog T dela, sa dva proreza... u svakom slučaju dosta eksperimentišu sa ovim delom.

    Drugog dana testa Kimi prvi, Hamilton drugi, Maks treći. Najvredniji Magnusen, a Meklaren ponovo u buli...

    [Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  4. #14
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Moj novi omiljeni F1 citat:
    "Oh yeah, for us, not only Turn 3. For us nearly all the corners are flat."
    Alonso odgovara da li krivinu 3 u Barseloni moze Mclaren Honda da prodje punim gasom. Mnogo kukaju na brzinu i pouzdanost hondinog agregata-zao mi je ne znam kodnu oznaku 30kmh su sporiji na pravcu od najbrzih.
    Inace je na drugom test williams pokazao dobre rezultate, kimi polupao ferari, a red bul je imao gremline u agregatu, dva puta...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #15
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Pomalo i očekivano, ali interesantan je tempo koji ima Fetel, bilo bi lepo gledati njega i Haniltona u nekoj borbi...za promenu Botas solidan i posle nekog perioda privikavanja ja i od njega očekujem dobre rezultate, čitaj pobede...zaÅ¡to da ne!

    Kimi standardo uljuljkan, Red Bul će morati malo da poradi na bolidu, VerÅ¡tapen peti, Rikardo u barijerema pokraj staze. Inače baÅ¡ im dosta beži zadnji kraj, tako da će biti greÅ¡aka...barem u prvih par trka, pogotovu u brzim krivinama...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #16
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Lepo je sto je Vettel uspeo da razdvoji mercedes. Tempo je bio fantastican. Trka, nova pravila oko kvacila i (ne)pomoci tokom starta, moglo bi da bude uzbudjenja

    Zanimljivo mi bilo za videti koliko su vozaci koji su dosli ove sezone, sporiji po tempu od starijih kolega u istom bolidu.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  7. #17
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Trka sa interesantnim epilogom, ali ne baÅ¡ preterano uzbuđenja na samoj stazi. Raduje me forma Ferarija i činjenica da paririaju Mercedesu na +2s . Ipak nije Hamilton mogao da pobegne na samom startu kao prethodnih godina. JoÅ¡ samo Red Bull da se uključi pa da imamo malo uzbuđenja na F1 trkama...za promenu Botas deluje kao da će biti druga violina...i očekivano, Kimi standardno "tunjav" Mislim da će tu biti interesantnih borbi Williams-Force India-Toro Rosso, a možda i Reno
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #18
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    A McLaren ce da vozi cisto paradno. Tuga pregolema. Nisam bas siguran da ce Botas da bude druga violina. Cini mi se da je iamo bolji tempo on Luisa. Sve u svemu, dosadnjikava trka. Videcemo kako ce se odvijati nastavak sezone.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  9. #19
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Alonso bira Indy 500 umesto Monte Karla...traženje drugog angažmana za budućnost ili hir...videćemo.

    Uglavnom [Only registered and activated users can see links. ] pa treba videti kako će se čiča snaći u ovogodiÅ¡njim bolidima.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  10. #20
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Oće bre da vozi celu trku pun gas, prekipelo mu... Å*panska je to krv, uzavrela.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •