Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36

Thread: Malo price o o auto-servisima u BG

  1. #1
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Ovih dana sam radio veliki servis na Calibri + popravio 2kvara,pa posto sam sve vreme popravke boravio u servisu(smarao se),poceo sam da razmisljam o kvalitetu usluge u njima,kao i o cenama delova i ruku.

    Evo izlozicu moj primer:

    Radjen servis posle 10000km(ulje,svi filteri) + prednje i zadnje disk plocice + zamenjena vodena pumpa + zamenjena monzetna homokinetickog zgloba.
    Auto je : Opel Calibra 1993god 2000ccm turbo 4*4 204ks
    Servis je : Opel servis Krajinovic u Tosinom Bunaru,solidno opremljen i uredan,ima tri auto-dizalice od kojih su 2 uvek pune,a vrlo cesto i sve 3.Imaju u sklopu servisa i solidnu prodavnicu pa se nisam morao maltretirati po drugim radnjama za delove


    Evo po stavkama

    5L Opel Sintetickog ulja 5W40 - 3000dinara
    Filter ulja vazduha benzina - 200+700+500=1400dinara
    Prednje i zadnje disk plocice GM - 3000+1500=4500dinara
    Vodena pumpa nemacke marke "Graf" - 2500dinara
    Manzetna homokinetickog zgloba - 300dinara

    Znaci delovi su kostali ukupno 11700dinara+su mi za ruke uzeli 4600dinara.
    U servisu sam bio ukupno 6h u toku dva dana,sto mu ispadne da ruke kostaju 10evra/sat(4600din/6h=766din/h)

    Kvalitetom usluge sam zadovoljan kao i ljubaznoscu momaka koji rade u njemu,sve zapisuju u servisnu knjigu i ne naplacuju nikakve usputne popravke ili prikljucenja na komp.

    Mene zanima sta vi mislite o ovim cenama,jesu li skupe ili ne,tj kakva su vasa iskustva?

  2. #2
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    394

    Default

    o toj cifri ovde covek moze da sanja...ovde bi to bilo oko 1000 eura da ne lupim...samo sat rada je od 70 do 100 eu,a najaca fora je kad dobijes na kraju racun i pise na njemu "kleine materiall.....50 eu"?mali materijali 50 eura?znaci za srafove platne koje parce zice ili ne znam cega to moras da platis jer im zakon to omogucava,a ne mozes da proveris...zato vise i ne radim servis u mazdi vec uvek sa strane.....usput zmajce :P ,napravise li ti nasi cenu...imaju li uopste podatke za xedosa? ajd ziveli
    ladedruck statt hubraum

  3. #3
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Quote Originally Posted by mikimazda
    o toj cifri ovde covek moze da sanja...ovde bi to bilo oko 1000 eura da ne lupim...samo sat rada je od 70 do 100 eu,a najaca fora je kad dobijes na kraju racun i pise na njemu "kleine materiall.....50 eu"?mali materijali 50 eura?znaci za srafove platne koje parce zice ili ne znam cega to moras da platis jer im zakon to omogucava,a ne mozes da proveris...zato vise i ne radim servis u mazdi vec uvek sa strane.....usput zmajce :P ,napravise li ti nasi cenu...imaju li uopste podatke za xedosa? ajd ziveli
    Znam da su cene u zapadnoj evropi mnogo vece-pogotovo za ruke,verovatno zbog toga i voze stalno nova kola-jer ih popravka polovnih kosta bas mnogo.

    Koliko sam cuo na par mesta,nekoliko zvanicnih uvoznika,je u svojim servisima uvelo sistem naplate iz Evrope,tj naplacaivanje usluga po radnom satu(unapred je definisano koja popravka uzima koliko vremena) i to po dosta jakim cenama za nase uslove-oko 30evra-sat

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    A sto? Zato sto im dolaze samo automobili u garatnom roku, pa onda sve sto mogu da naplate naplacuju papreno.

    Generalno ljudi koji odrzavaju kola kod velikih servisera imaju para na pretek pa vise vole da plate i da se (kako kad) ne brinu o kvalitetu usluge. Sve ovo govorim, a da pri tome ne racunam na Italijane, oni su posebna prica - ne znam koliko su servisi krivi, a koliko je sam kvalitet autombila/delova u pitanju u zbiru su kriminal.

    Inace, Kalibra je bas jeftina za odrzavanje. Mene filteri i ulje na Polou kostaju vrlo slicno, zaboravio sam cene, ali je tu negde. Prednje plocice za mene su bile cini mi se oko 1500din, sto je jeftinije, ali kad se uzme na obzir da se one dosta redje menjaju od ulja i filtera (jednom u sest meseci). Pitanje je koliko kostaju kaisevi i spaneri za kalibru?

    PS. Evo ovih dana treba na sajtu da proradi pretrazivac servisa/zastupnika/prodavaca, verano ima ubedljivo najvecu prodajno-servisnu mrezu.

  5. #5
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    Inace, Kalibra je bas jeftina za odrzavanje. Mene filteri i ulje na Polou kostaju vrlo slicno, zaboravio sam cene, ali je tu negde. Prednje plocice za mene su bile cini mi se oko 1500din, sto je jeftinije, ali kad se uzme na obzir da se one dosta redje menjaju od ulja i filtera (jednom u sest meseci). Pitanje je koliko kostaju kaisevi i spaneri za kalibru?

    PS. Evo ovih dana treba na sajtu da proradi pretrazivac servisa/zastupnika/prodavaca, verano ima ubedljivo najvecu prodajno-servisnu mrezu.
    Kalibra nije skupa za odrzavanje mehanike,cak je prilicno jeftina posto deli mnogo delova sa Vektrom A i Astrom.Problem je ako imas cukanje-stakla,farovi,limarija kostaju prilicno skuplje od Vektre i Astre.

    Postoji i onaj subjektivni faktor kod nekih majstora,koji odmah cepnu 50% vecu cenu kad cuju da je Turbo Calibra u pitanju,zato i gotivim servis Krajinovic -kod njih nema takvih odokativnih cena.

    Totalno mi je nejasno zasto veliki servisi naplacuju astromski ruke po 30-40evra/sat,kad po racunici od 10evra/sat,jedan dobro opremljen i posecen servis sa 3 radna mesta(dizalice) moze da nagura bez problema 20h u toku dana sto mu dodje 200evra+zarada od delova koje je ugradio za to vreme nek bude 100evra,znaci ukupno 300evra*23-24dana=7000evra.

    Jel moguce da su troskovi veci od polovine gorepomenute zarade,pa da cene moraju da budu tako visoke za ruke?

  6. #6
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Ma ne radi se tu o troskovima, nego o prostoj alavosti! Tuzno je ali je tako i srece se na svakom koraku!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  7. #7
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Quote Originally Posted by Misha
    Ma ne radi se tu o troskovima, nego o prostoj alavosti! Tuzno je ali je tako i srece se na svakom koraku!
    PA Miso majstore bravurozni,ajde da otvorimo onda da otvorimo servis,i da pokupimo deo kolaca

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by mikimazda
    o toj cifri ovde covek moze da sanja...ovde bi to bilo oko 1000 eura da ne lupim...samo sat rada je od 70 do 100 eu,a najaca fora je kad dobijes na kraju racun i pise na njemu "kleine materiall.....50 eu"?mali materijali 50 eura?znaci za srafove platne koje parce zice ili ne znam cega to moras da platis jer im zakon to omogucava,a ne mozes da proveris...zato vise i ne radim servis u mazdi vec uvek sa strane.....usput zmajce :P ,napravise li ti nasi cenu...imaju li uopste podatke za xedosa? ajd ziveli
    Evo sad sam zvao drugi servis, privatni. I potvrdjuje pricu da servisi kod zastupnika su klasicni otimaci koje bas briga za musterije.

    U profilu su mi trazili i broj sasije i ne znam sta sve ne, da se posle ne bi ni javili. Pozovem sada ovog privatnika, kaze covek kompletno menjanje kaiseva na tvom xedosu je 16000 din (200e) sa rukama. Samo treba da se najavis dan ranije i to je sve.

    Dodjes pice kad budes dosao u Jugu

  9. #9
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    394

    Default

    :roll: svaka cast! da li je to uz spanere ili samo kaisevi i ruke....u svkom slucaju povooooooljno..ovde delovi samo i to ne original kostaju 350 eu.... ...za pice kao sto rekoh dolazim u bg da posetim oca i idemo na pice kod njega na splav...taman da vas upoznam....jos jednom hvala
    ladedruck statt hubraum

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Evo juce sam bio u Porscheu tj. ex. Autokomercu.

    Uglavnom, pukla mi je soferka i nigde u gradu ne mogu da nadjem potpuino belu soferku, sve su zelene ili plave. Cena sa ugradnjom je od 110-130e, dok je samo ugradnja 30e.

    Pozovem Porsche i pitam da li imaju belu, kaze nemaju, ali moze da se naruci, stigne za 2 nedelje - cena 130e samo staklo. Super, zrtvovacu 30e za ugradnju. Odem ja da platim avans i pomislim bolje da pitam koliko je ugradnja kod njih da ne vucem soferku po gradu.

    Obraduju me sa 100e samo za ugradnju!!!! Jebemti, pa jeftinije bi mi bilo da odem u Vincu i da mi dva nuklearna fizicara ugradjuju staklo!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •