Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 34

Thread: NK TEST: Mazda CX5 CD150 Takumi

  1. #21
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Šteta što ti ne daju CR-V na test sa 1,6 dizelom...

  2. #22
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Tome bi jedino automatik pomogao da možda bude egal po lakoći vožnje ali onda se zalazi u hondin cenovni ego trip, a i ovako za ove cene mož normalan auto kupiti!

    He who loses control, loses.

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Šteta generalno ili nešto konkretno treba da se isproba?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Pa to oko vožnje 1.6 dizela, MT+2WD.

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Što se tiče displejsmenta, to sam i hteo da zaključim onim pausom o 1.6 dizelima. Ti motori jesu ekonomični kad održavaju brzinu, ali su stvarno zamorni za vožnju u gradskim ili nekim brdskim uslovima. Jednostavno opseg upotrebljivih obrtaja je toliko uzak da manuelni menjač stvarno nema mnogo smisla. Sa druge strane ova mašina je baš #tamanica za vozače koji bi hteli ili morali da uzmu manuelni menjač, mnogo je komotnije voziti ga nego što je to bio slučaj sa ostalim SUV mašinama koje smo imali sa manuelnim, mada je njih sve manje u ponudi. Za razliku od 1.6D mašina, ovaj u gradu briljira sa baš niskom potrošnjom, a da ne moraš da ga šiljiš na vrh gasa.

    Na autoputu je baš ekonomičan i tih, na 2000 obrtaja u šestoj ima 120kmč i potrošnju nižu od 6l (meni je pokazivao 5,8). Ogibljenje je okej, već smo ga prežvakali nekoliko puta. U principu je vrlo auto-liko ponašanje, sa tradicionalnom tendencijom bekstva preko nosa kad neko pokuša da glumi da je u nečem kompaktnom.
    Ja nisam imao nikakvih zamerki kad sam seo iz svog Civica, ali zato i kažem da je šteta jer si objektivniji, prosto zanima me mišljenje (razumeo sam da Delta smara sa test vozilima)

    bruyo, AT u CR-Vu ide samo sa onim jačim twin turbo od 160KS i 4WD

  5. #25
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Tužna priča sa Deltom je konstanta, pošto su oni nastavili istim gasom da teraju iako je kompletna vodeća svita promenjena. Naravno da treba da se proba CRV pošto smo probali većinu SUV mašina na tržištu, ali po krivi snage ne znam da li treba očekivati mnogo ležerniju vožnju. To je, ujedno, i razlog što guraju menjače sa 7-8-9 brzina jer onda matik može da ga drži u 1500 obrtaja opsega.

    Vraćena Mazda sa 350 pređenih kilometara i prosekom od 7,2l. Juče vožena jedna tura autoputem, ali je počelo da veje tako da je potrošnja bila dosta visoka. Računam da u redovnoj vožnji 140-150 košta oko 7, ali eto tako se pogodilo da za ceo test period nije bilo vožnje po koliko-toliko razumnim vremenskim uslovima.

    Merene su performanse i kočioni put je, uprkos premium zimskim gumama, 50% duži nego po suvom vremenu. To, naravno, ne znači da Bridgestone ne ume da napravi gume niti da Mazda loše koči, nego da kočenje po klizavom asfaltu uzima danak u metrima. Pa razmislite kad se nabijate nekom na branik po ovom slinavom vremenu. Zaboravim na to i ja, samo je lepo da te neko podseti.
    Last edited by zmaj; 17th January 2017 at 09:59.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #26
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    @Dži tim gore po crva obzirom da taj menjač može da tera i prednju vuču a da crv nije ni malo lagan, čak je teži od CX5. Nisam primetio neki dizel osim od 160 konja. Promaklo kanda.

    He who loses control, loses.

  7. #27
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    dizel je kao u Civicu sa NK testa, jeste CR-V teži ali ne previše... Zato i rekoh šteta što ne ide priča s Deltom, ide taj CR-V lepo i ne zamara i može da se zavrti

  8. #28
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nemam pojma stvarno. Nit sam vozio dizel Sivika nit sam vozio CRV.

    Kome ne smeta dodatnih 300E troškova godišnje, ovaj CX5 je vrlo fini izbor. Čak i sada kad smo preturili celu plejadu suv mašina, automobil je vrlo solidan paket. Takumi oprema je mnogo fini dil, pošto dodaje baš šta treba (možda su ovi 19" malo nepraktični, ali su baš lep element). Ne fali mi ništa od džidža bidža koje nose jače opreme.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #29
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A koja je realna potreba/komocija dizela? Bio je na testu CX5 benzinac sa prednjom vučom i skandaloznom potrošnjom, čak i onaj 4x4 je lupao packe dizelkama. I da je nešto veća potrošnja od dizela 300€ je 300 l čorbe na godišnjem nivou plus kad je ovih -15-20 ne strahuješ da li će da kresne

    He who loses control, loses.

  10. #30
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Kasnija prodaja... Znaš kad ćeš da probaš suv benzinac?

    Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •