Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 34

Thread: NK TEST: Mazda CX5 CD150 Takumi

  1. #11
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    To je cd150 manualac? Znaš kad bih više uzeo manualca :-)
    To ti zivot, lezis a ides [emoji6]

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  2. #12
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    4x4 je kategorija koja davno nema smisla ja sam se pre dva dana zaglavio iza gosođice u ML-u jer nije smela da siđe u 30cm snega da se mimoiđe sa...pazi sad...drugom gospođicom u RAV4, koja takođe nije smela da siđe u 30cm snega na svojoj strani puta...
    I tako ja stojim iza njih jedno 10 minuta i okrenem se na drugu stranu i ajd okolo...

    Što se tiče TAKUMI opreme, slična je verovatno priča kao i za testiranu Mazdu 3. Kul dodatak čisto eto kao uzeo sam nešto malo različiti...sve ostalo je dostupno već neko vreme,tako da ništa spec.

    Što nisi odvrnuo BOSE do kraja i pustio neki ACDC...možda bi sneg otpao sam

    Slažem se za crvenu boju koja je baš smorila, jer je svaka Mazda u toj boji...svaki model...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #13
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Znajuci kako vozis, bas impresivna potrosnja. Kod mene je ovih dana minimum 11 na bc. Tj sad sa ovim otpljenjem je opala.
    Nisam nešto posebno agresivan, vozim ga normalno kao i ostala službena kola. Okej, nije baš kao što sam vozio Miatu, ali vozim ko i ostale džipolike naprave.

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Pazi, meni je onaj dan kada je bio kijamet bila 13 i vise pa pala na 11 sledeci kad je porasla temp. Tebi je prepolovljena verovatno ti je prva relacija bila jako kratka, tipa do 10 km.

  5. #15
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Dizel - benzin, verujem da i do toga ima razlike

    He who loses control, loses.

  6. #16
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Zoom-Zoom
    5:53.365

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Resetovan je bio prosek, tako da mu je trebalo malo da se stabilizuje, mada i uslovi su tokom prva tri dana bili baš baš loši. Rad u leru dok se zagreje i dok očistiš kola, velike gužve i ostale radosti. Za vikend 100-nak kilometara magistralom bez gužve i prosek ode dole.



    Za razliku od Reno/Nissan programa, vožnja 2,2 dizelke sa manuelnim nije ni blizu zamorna kao kad voziš istanjene dizele u Kađaru, Kaškaiju/Xtrejlu. Drugo, Mazda dizelka snažno vuče u baš širokom opsegu već od 1500 pa komotno može da se tera do 5000. Okej, nije neka pogodnost, ali se ne oseća da snaga pada na višim obrtajima dok kod dCi 130 imaš dramatičan pad snage na višim obrtajima. Sve u svemu, ovaj dizel stvarno nema potrebe uzimati u paketu sa automatikom, a kad saberem koliko je AT AWD kombinacija ubila CD175, čak ne bih preporučio matik ako pokušavate da prištedite na pogonu. Naravno, ko voli matik, onda su argumenti nebitni. Ukratko, dijametralno suprotno iskustvo u odnosu na konstantno mlataranje menjačem na dCi 130 SUV programu Reno Nisan alijanse.

    Menjač nema problema sa ubacivanjem u prvu, što smo ranije imali prilike da primetimo, ali sam sada imao dosta promašaja kad iz druge šaltam u treću pa pogodim greben između 1-3. To mi se nekada dešavalo na Avensisima, ali nije do sada na Mazdama, možda ima veze sa hladnim vremenom? Menjač je tipičan Mazda, nema tu neke posebne priče o njemu - klasična dužina hoda, ima lep osećaj u šaltanju, povremeno eto ume da bude neprecizan.

    Auto jako sporo postiže radnu temperaturu, al pošto nema pokazivač nemam pojma da li plava lampica samo duže sija ili stvarno sporo diže temperaturu. Ventilacija takođe sporije kreće da duva toplo, a grejači zadnjeg stakla su, poput grejača u sedištima, prilično spori. Da budem iskren, na ostalim test mašinama ove performanse skoro da nikad ne proveravam tako da jedini pravi reper je moj auto koji je dosta manji na kome grejači rade daleko brže. Okej, fabrika dimenzionira grejače prema dimenzijama, al ajd da kažeš da možda to utiče. Na suprot grejačima, ventilacija za šoferku radi jako dobro i prilično brzo odledi staklo.

    LED svetla su sada već nešto uobičajeno na Mazdama, mada kad ti Opel ili tako neko traži doplatu od 1000E za auto koji je već u top opremi, malo se počešeš po glavi da ustanoviš ko je tu lud. Svetla sijaju odlično, stvarno nikakvih problema nema kada su u pitanju loše osvetljeni ili potpuno neosvetljeni putevi.

    Pošto smo proteklih meseci baš dosta vozili suv mašine, nije loše podsetiti se šta Mazda nudi. Sad sa jačim konkurentima, ima tu nekih slabosti ali se cx5 solidno drži prema novim mašinama koje smo vozili. Od glupih zamerki, softver mi je spor i način na koji menja radio stanice mi nije intuitivan.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    To za trecu brzinu moze biti da na hladno ulje u menjacu pogodis nezgodan broj obrtaja. Mozda su ti se sedista na sviftu istanjila, pa zato grejaci pre zagreju guzu

  9. #19
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    No replacement for displacement važi i kod dizelki, više izduvnih gasova brže zavrti veći turbo plus su ga na lep menjač nakačili.
    Veliki dizeli se zimi sporo greju, a bilo je baš hladno, tako da tu nema velike pomoći. Čudi me da nisu stavili električni grejač za grejanje kabine. Zadnje staklo je površinski veliko i masivnije tako da je fizika neumoljiva.
    Ako menjač maši na hladno onda je ko što VIP kaže ali ako se dešava i kad je sve ugrejano onda samo sajlu treba blago naštelovatipola sata posla u servisu, pod garancijom

    He who loses control, loses.

  10. #20
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    No replacement for displacement važi i kod dizelki, više izduvnih gasova brže zavrti veći turbo plus su ga na lep menjač nakačili.
    Veliki dizeli se zimi sporo greju, a bilo je baš hladno, tako da tu nema velike pomoći. Čudi me da nisu stavili električni grejač za grejanje kabine. Zadnje staklo je površinski veliko i masivnije tako da je fizika neumoljiva.
    Ako menjač maši na hladno onda je ko što VIP kaže ali ako se dešava i kad je sve ugrejano onda samo sajlu treba blago naštelovatipola sata posla u servisu, pod garancijom
    Pa to mi je čudno da nisu dobro dimenzionirali grejanje. Razumem ja da je dizel termalno efikasniji pa se slabije i greje, ali valjda imaju to u vidu. Meni u praksi ne smeta jerbo ja i inače skidam led i sa zadnjeg stakla, al samo konstatujem tako neke sitnice koje bi mi verovatno daleko više smetale da stanujem negde severnije gde je češće ledeno. Ista priča i sa grejačima sedišta, navikneš se na to kako greju i to ti je to. Nego ovih dana kilavo vreme, kilav saobraćaj, gomila ludaka koji ili voze ekstremno brzo ili ekstremno sporo tako da više vremena čačkam prekidače, softver i sve ono na šta u normalnim okolnostima obraćam mnogo manje pažnje.

    Što se tiče displejsmenta, to sam i hteo da zaključim onim pausom o 1.6 dizelima. Ti motori jesu ekonomični kad održavaju brzinu, ali su stvarno zamorni za vožnju u gradskim ili nekim brdskim uslovima. Jednostavno opseg upotrebljivih obrtaja je toliko uzak da manuelni menjač stvarno nema mnogo smisla. Sa druge strane ova mašina je baš #tamanica za vozače koji bi hteli ili morali da uzmu manuelni menjač, mnogo je komotnije voziti ga nego što je to bio slučaj sa ostalim SUV mašinama koje smo imali sa manuelnim, mada je njih sve manje u ponudi. Za razliku od 1.6D mašina, ovaj u gradu briljira sa baš niskom potrošnjom, a da ne moraš da ga šiljiš na vrh gasa.

    Na autoputu je baš ekonomičan i tih, na 2000 obrtaja u šestoj ima 120kmč i potrošnju nižu od 6l (meni je pokazivao 5,8). Ogibljenje je okej, već smo ga prežvakali nekoliko puta. U principu je vrlo auto-liko ponašanje, sa tradicionalnom tendencijom bekstva preko nosa kad neko pokuša da glumi da je u nečem kompaktnom.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •