Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 34

Thread: NK TEST: Mazda CX5 CD150 Takumi

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default NK TEST: Mazda CX5 CD150 Takumi

    Ničim izazvano, Mazda nam (meni) uručila ključeve od automobila usred kijameta.

    Posle trojke u takumi verziji stigla je i cx5. Na žalost, na testu je CD150 Takumi varijanta (29.900E) sa pogonom samo na prednjoj osovini. Tjah, taman sam pomislio da ću da se pridružim nobelovcima u 4x4 mašinama koji ovih dana konačno dočekaše svojih 5 minuta da upotrebe hardver i prikažu se u punom sjaju. Tačnije, puni sjaj samo na ubrzanju. Na kočenju pada oblivanje ladnim znojem kako njih, tako i nesrećnika koji su u kolima oko njih.

    Nisam dugo seo u CX5, malo pre sedoh i mnogo se visoko sedi. Moram da pročitam šta sam pisao ranije...

    Auto je, očekivano, u crvenoj boji koju je Mazda sopstvenim snagama do te mere devalvirala da mi ne bi palo na pamet da doplatim za boju u kojoj se isporučuje 90% automobila te marke.

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Steta, zamalo da i ti zasijas

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    za nas plebs Å¡to ne znamo Å¡ta je Å¡ta, stvarno nije zabavno kad te neko otkine, a napolju mećava i -12 u zavetrini. kapiram ja da se ti po ovom vremenu voziÅ¡ u praktičnijem malom automobilu, pa ako i neÅ¡to bude nije straÅ¡no - brzo i jeftino se sve reÅ¡ava, a drugi auto uvek može da se koristi dok se taj manji ne popravi. mi Å¡to imamo samo jedan auto smo malo alergičniji na optimiste presrećne Å¡to briljiraju u teÅ¡kim uslovima.

    odosmo daleko od teme zvane [Only registered and activated users can see links. ]. Za 800E na attraction paket stižu 19" točkovi, keyless, rikverc kamera i bose muzika. Solidan dil.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Kakav je u ovim uslovima? Mozda ces tek jutros imati prilike. Brzina odledjivanja, razmagljivanja, jel radi automatska klima non stop, jel se osecas rasterecenije kao vozac? Kako se snalazi na ovoj kasi, jel vozis sa sistemom za kontrolu trakcije? Ja nisam siguran da sam bolji od mog kad isljucim. Koja je trenutna potrosnja?

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Svifta očistim za ispod 3 minuta - u dva zamaha svučem sav sneg sa krova, grebalicom ona staklanca pređem čas posla. A ovo čudo nikad kraja. Gabariti su mi korektni, ali jedva očistih krov - mora da imaÅ¡ onu teleskopsku četkalicu inače napeto. Lepo greje i odleđuje, ali grejači sediÅ¡ta su mi neÅ¡to nisu impresivni - moji rade brže. Nije da je bitno, ali eto da ne bude da ne primećujem te momente. Parking senzori mora da se isključe, kamera nije od pomoći - iako sam sve očistio.

    Å*to se vožnje tiče, komotnije je jer sediÅ¡ viÅ¡e, a u ovim uslovima preglednost dosta znači, a posebno mogućnost da vidiÅ¡ Å¡ta se deÅ¡ava par automobila ispred. Elektronika asistira koliko može, ali kome je desna noga naviknuta da glumi ESP i TC, elektronika se baÅ¡ retko aktivira. Okej, kad se ludiram onda elektronika smeta, ali u normalnim uslovima je prilično nenametljiva - vidim ja da blinka žuto, ali isto tako osećam da točkovi proklizavaju. Å*iroke gume su lepe, ali na snegu nisu praktične.

    PotroÅ¡nja je očekivano visoka zbog jednocifrene brzine u proseku. Mislim oko 12.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by zmaj; 11th January 2017 at 10:49.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Pala potrošnja na 8,3l što je stvarno niska potrošnja imajući u vidu uslove. I dalje ne mogu da se naviknem na sedišta, dal su nešto menjali ili sam sad prvi put u debeloj jakni ili pojma nemam, ali mnogo mi visoko i naslon ne uspevam da podesim optimalno.

    Sad sa očišćenim putevima potreba za 4x4 je potpuno iščezla. Za mene koji nisam svakog drugog vikenda na skijanju, taj pogon je baš baš skup sport iako ne sporim da bi u protekla dva dana kijameta bilo daleko pogodnije imati takav pogon. Ko ima 1800E da doplati za par dana pomoći i 350 dana veće potrošnje bez razloga - podržavam.

    Resto automobila je već viđeno, u ovim uslovima činjenica da auto ima 19" točkove baš i nije tolika beneficija - niti estetski, niti praktično. Kamera takođe nije od pomoći osim ako niste u fazonu da svako jutro glancate senzore i kameru. Sad kad je prestao sneg, sve je opet u radnom stanju, ali prethodnih dana je bilo isključeno. Sve u svemu od TAKUMI ostade samo Bose kao jedini osetljv dobitak za onih 800E doplate. OKej, kad bude lepše vreme točkovi i parking asistencije će biti smisleniji, ali u ovakvim uslovima ako baš ne može čelična felna ono bar 17" da imaš malo više mesa za rupčage i ivičnjake.

    Motor baš lepo vuče na niskim obrtajima, ali mislim da nisam prebacio 80. Neki poseban utisak nemam, osim što mi se čini da je dramatično štedljiviji od CD175 AWD AT koji je valjda gurao 10 u gradu tokom leta. Dizelu treba mu dosta vremena ujutro da se ugreje, dal što je efikasan dizel, dal što je veliki hladnjak... Meni ladno više od pola puta što je priličan podbačaj, a ko što rekoh sedišta se baš sporo zagrejavaju sedište, to je jutros primećeno na dva para guzova.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Sa malo boljim uslovima i nešto manjim gužvama, motor je počeo da pokazuje svoju pravu narav. Auto, po subjektivnom osećaju, vuče isto ako ne i bolje nego što su to radili CX5 i šestica kad su bili upareni sa CD175 i AWD AT kombinacijom. Vuče od baš niskih obrtaja sve tamo do 3000 prilično snažno, mada ni do 4000 može da se vuče mada bez tako dobrog efekta. Do sada najzanimljiviji dizel koji sam vozio iz Mazda kuhinje, pretpostavljam baš zato što su isključeni usporivači AWD i AT.

    Potrošnja i pored toga što ga vozim dosta žustrije pala na 7,6l, a pri tome auto nema ništa vožnje van grada i špic termina.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    To je cd150 manualac? Znaš kad bih više uzeo manualca :-)
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Fakat, automatik ima svojih prednosti
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Znajuci kako vozis, bas impresivna potrosnja. Kod mene je ovih dana minimum 11 na bc. Tj sad sa ovim otpljenjem je opala.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •