Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 34 of 34

Thread: NK TEST: Mazda CX5 CD150 Takumi

  1. #31
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Cura mož biti sa sela ali auto i ker moraju biti iz Njemačke. Isti princip...

    He who loses control, loses.

  2. #32
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Nisam siguran koliko u praksi stoji teza da polovni 2,2 dizel bolje drži cenu?

    Dizel se lakše vozi i daleko je startniji nego benzin. Kad i jednog i drugog voziš relaksirano, dizel je dosta brži. U tom smislu postoji razlika u komociji, posebno kad su u pitanju vozači koji nisu previše voljni da vrte motor u 5 soma. Dal je to vredno doplate od 2000E plus 300E godišnje? Registracija dosta negativno utiče, da je 2.0 motor, ja bi reko da je dizel smislenija opcija. Ovako kako stoje stvari, dizel mi nije mnogo racionalna kupovina, al svako sa svojim parama raspolaže kako voli.
    Last edited by zmaj; 18th January 2017 at 22:28.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #33
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Pazi, dizel 2.2 jako teško, pogotovo što nije iz vw grupacije ali benzin (gotovo) nikako. I ja se slažem da su trebali staviti 2l dizel, pogotovo o ovoj koja treba za par mjeseci da dodje. Kakva je situacija u EU po pitanju dažbina za 2.2 u odnosu na 2?

    Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  4. #34
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Mazda kreće sa prodajom dizela u SAD što je razlog više da im smanjenje zapremine apsolutno nije na spisku već samo da su im emisije onakve kao što tvrde. To što se proda u banana republikama godišnje to će da prodaju za mesec dana u viskonsinu. Koliko znam EU se mahom zanima za CO2 emisiju tako da zbog pooštravanja merenja CO2 i NOX očekujem da će sve više dizelki da bude preko 2l, posebno za mašine koje su preko 1,5t. Italijani su prešli na 2,2, a sad će i Koreja.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •